Skateboard - problém s trucky

Od: Datum: 17.04.15 21:37 odpovědí: 7 změna: 18.04.15 19:51

Dobrý večer,

dnes jsem vyměnil silentbloky v truckách a když na skatu zatočím, nevrátí se do původní polohy, ale trucky zůstanou pořád "zatočené". Nevíte čím to může být, prosím? Je dost nepřirozené vidět skate desku nakloněnou na bok, když neustojím trik a skate mi odjede :D Také je to docela nepraktické když se chci rozjet a skate si zatočí kam chce, než to srovnám, protože se trucky nenarovnaly a zůstaly v poslední pozici.
Předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ja1
Datum: 18.04.15 17:44

nemáš moc utažený/přetažený středový šroub nebo shitovej siletblok?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: clyzy
Datum: 18.04.15 18:05

Myslíš kingpin? Ano, je utažený poměrně dost, ale když ho utáhnu míň, skate je dost nestabilní.

Od: ja1
Datum: 18.04.15 18:19

jj, kingpin. miska(misky) v pořádku? nemáš při montáži nekde "žvejklej" silentblok?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: clyzy
Datum: 18.04.15 18:53

Misky v pohodě, silentbloky taky. Jedná se o silentbloky značky Enuff. Povolil jsem kingpin a vše funguje jak má, jenže skate je dost "vachrlatý" a nestabilní. Což se mi zdá dost divné, když jsem koupil silentbloky nejvyšší tvrdosti - něco přes 100.

Od: ja1
Datum: 18.04.15 19:25

ještě mně napadá, není kingpin trochu vyhnutý? Pak ještě zkus točit matkou a sleduj jestli dosedací plocha matky se otáčí kolmo na osu šroubu, jestli není dosedací plocha misky/ misek bouchlá prostě jestli to v závitu při otáčení matkou nešmajdá. Pak by se mohlo stát že ti ho na jedný straně přitlačí víc než na druhý.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: clyzy
Datum: 18.04.15 19:30

Vše je OK, pokud není utažená matka, skate funguje jak má. Jen bych si představoval trochu větší stabilitu jako do té doby než jsem vyměnil silentbloky. Divné je, že když vrátím zpátky staré silentbloky a utáhnu je jako dřív. Děje se mi stejný problém jako u těch nových. To znamená, že trucky zůstavají natočené, což se mi nikdy před tím nestalo.

Od: ja1
Datum: 18.04.15 19:51

rozeber to , očisti a zkus máznout pivot (a dosedací plochy silentbloků na kingpinu) lehce ! nějakým glycerínem nebo indulonou, zkus s tím trochu zakroutit sem a tam než se to sešroubuje. Třeba se to usadí. Ty starý budou vymačkaný, už si je nemusel nasadit přesně v původní poloze jak byly a nový budou montáží napružený tak se třeba musí "usadit" a odstranit tak napnutí při montáži. Jak se otáčí matkou mohly se nepatrně nakroutit. Zkus to. Víc mně zatím nenapadá.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.