Jím zdravě a pak se přežeru, co s tím?

Od: Datum: 13.04.15 23:11 odpovědí: 5 změna: 14.04.15 11:46

Ahoj holky, co mám dělat? Celý týden vydržím jíst zdravě úplně v pořádku. Jenže, většinou každý 5 nebo 6 den se něco p*sere a já se přežeru. Následně mám výčitky tak zvracím nebo se narvu projímadlem nebo extrémně dlouho cvičím. Četla jsem, že jsou to příznaky bulimie. Trvá to tak od ledna. Chtěla bych zase začít hubnout ( mám nadváhu ). Chodím na velkou jednou za dva dny -> superrychlý metabolismus, aneb všechno co sním ve mně zůstane. Zkoušela jsem všechno, psát si zápisky, vést si deník, zapisovat si co jsem za den snědla, udělat si motivační citáty, tapeta v mobilu, náramky, .. opravdu všechno. Nic nepomohlo. Pořád, ale opravdu pořád přemýšlím o tom, co budu svačit, jestli stihnu svačinu, jestli nevečeřím moc pozdě, jestli bych si něměla jít něco koupit k večeři protože doma nebude nic zdravého, ... prostě a jednoduše, celou mě to ovládlo. Cvičím hodinu denně, kolikrát i po té hodině cvičení jdu běhat. Je to začarovaný kruh. Nedokázaly byste mně poradit jak z toho ven? Nějakou radu ( Prosím, něco jiného než "svěř se" nebo "navštiv psychologa". Věřte nebo ne, moje matka je takového rázu, že kdybych se jí o tom jen slovem zmínila tak dostanu z každé strany pětkrát). Prosím :

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.04.15 23:25

Dobrý den, ono se nemá nic přehánět - a Vy jste posedlá zkoumáním svého stravování a hlídáte si každé sousto. Zkuste žít zase normálně, jíst normálně, cvičit normálně a udržet si dobrou náladu a zbytek rozumu. Máte pravdu, Vaše matka by to vyřešila rychle. Takto se k tomu musíte dopracovat sama a pomaleji. Zdravím!

P.S. Puberta již proběhla nebo jste stále pod jejím vlivem?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.04.15 10:33

Nebýt chlapů je na světě spousta tlustých a spokojených žen. Pokud chcete opravdu bezproblémů hubnout a zhubnout, navštivte nutričního poradce! Zhubnout a totálně si rozhodit organismus není žádný problém. A ptáte-li se na bulimii, ano máte slušně našlápnuto. Uberte plyn, nehroťte to a pomůže i to když si najdete na hunutí partera, ve dvou to jde lépe. Pozor na to co pijete, u diety nejlépe pít vodu s citronem a trochou nastrouhaného zázvoru (kávová lžička do 2l).

Od: asd1
Datum: 14.04.15 10:44

Ano příznaky bulimie, ten lékař by vůbec nebyl od věci...

Datum: 14.04.15 11:00

A proč se přežíráš? Je třeba, abys jedla sice zdravě, ale "normálně" zdravě. Nesmíš hladovět. Jíst lze skoro všechno, ale s mírou. Neuškodí si dát občas něco sladkého, zmrzlinu, čvereček čokolády - pokud té zmrzliny nebude kýbl nebo čokolády tabulka.. Tělu by nemělo nic chybět.

Co zkusit nutričního poradce? Sestaví ti jídelníček. Pokud to budeš dělat správně, tak nebudeš mít hlad a nebude důvod jednou za čas povolit a přecpat se.

Měl by to být tvůj životní styl, nikoliv dieta. Nic se nezblázní, když budeš mít dost pohybu a přitom občas sníš i něco nezdravého, co by sis měla vyčítat..

Moc to hrotíš.

Ohodnoceno: 0x

Od: ver®
Datum: 14.04.15 11:46

Ty výčitky jsou kámen úrazu. Není tak strašné hlídat si každé sousto, plánovat jídlo, počítat kalorie. Může to být i vlastně takový koníček - mám to stejně, vymýšlím a hledám různé recepty na sladké, ale co nejdietnější atd. Ovšem jednou za čas se mi stane, že se taky prostě nažeru k prasknutí. V tu chvíli ale přichází důležitý moment - nevyčítat si. Protože po jednom přežrání tuk nenabereš. Ano, na váze můžeš mít více, ale to je proto, že tělo doplnilo zásoby glykenů a i voda se nějak naváže, tomu zase tolik nerozumím. Po pár dnech dietního jídla (ne hladovění!) se to srovná. Nejlepší by bylo určitě si jeden den v týdnu předem, kdy se nebudeš tolik omezovat. Čili si třeba dej jako sobotu nebo neděli takový volný den, kdy budeš počítat s tím, že si klidně dáš nějaký ten koláč, čipsy a sušenku. Počítej s tím, že to tak bude a nebudeš pak řešit výčitky. Hlavně se hned druhý den nevaž. Ale najeď zase na dietní jídelníček. Sama uvidíš, že to z dlouhodobého hlediska neudělá žádný rozdíl.

To, že záměrně zvracíš nebo použiješ projímadlo, už bulimie je. A mohlo by to být horší. Takže zvolni.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.