1xLze kolo vratit?

Od: Datum: 26.03.15 11:28 odpovědí: 24 změna: 31.03.15 16:37

Chtel bych si koupit kolo ale nemam moznost si ho nejdriv vyzkouset jen objednat na internetu a nechat si ho dovezt domu. Zajima me, jestli kdyz si ho tedy objednam a doma zjisitm ze se mi na nem proste spatne sedi nebo neco zda ho muzu vratit a oni mi taktez vrati me penize,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.15 11:30
avatar

Při nákupu přes internet máš právo do 14 dnů odstoupiz od smlouvy bez udání důvodů. Výrobek však musí být vrácen v původním stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.15 11:32
avatar

Úplně nejlepší je najít kamenný obchod, tam kolo okouknout a vyzkoušet. Až pak na netu objednat. Možná ještě porovnat ceny na heureka.cz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.15 11:57
avatar

V běžném obchodě si vybrat, vyzkoušet. Nechají občas zákazníka i projet.

Zapamatovat si pak značku kola, porovnat na netu /jak už psali Heureka/ a přes e-shopsi kolo objednat. Už víte, jak kolo jezdí a jak se na něm sedí.

Je fakt, že by mě, jako majitelku kamenného krámu, mrzelo, že si u mě zákazníci okouknou, vyzkouší a pak nakoupí jinde. Ale vše je dneska o penězích a kdo by nechtěl ušetřit? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.15 15:01
avatar

Kolik těch kol budeš kupovat, než zjistíš vhodnou velikost a geometrii rámu, která ti sedne? To akorát proděláš na poštovném. Není lepší zajít do nejbližší prodejny a vyzkoušet si různé kola? Strávíš tím mnohem méně času a ještě ušetříš, poněvadž obchodník ti dá slevu určitě nebo nějakou výbavu zdarma. Popřípadě ti zrovna vymění sedlo, pedály atd, kdybys chtěl jiné. Rozhodně můžeš smlouvat víc než po netu. Chápu tvoji pohodlnost, ale takto se kolo nevybírá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.03.15 15:33

V čem je problém, zajet do nejbližšího místa, kde je prodejna kol?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 27.03.15 10:20

Babkazov a Babajaga - takový vychcánky hnát klackem. Pokud už si kola zkoušim a prohlížim u prodejce a tím využívám jeho služby, tak je slušnost za ty služby taky zaplatit a kolo koupit u něj. Zajít do krámu, pěkně si tam nechat radit, ukazovat možnosti, zkoušet atd. a pak jít koupit jinam je podraz a vychcanost, nic jiného. Styďte se.

Koupené na dálku (z netu) jde vrátit do 14 dnů bez udání důvodu, v původním stavu včetně obalu. Ale vracení kola a čekání až vrátí peníze zabere čas, lepší je trefit se napoprvé. Dá se i domluvit osobní odběr, tam ho pak vrátíte hned ještě před zaplacením a odpadá čekání na peníze.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.03.15 10:50
avatar

asd, naprosto s vámi nesouhlasím. Nikomu z nás peníze na stromě nerostou. Vůbec se nejedná o vychcanost a nějaký podraz na prodejce. Vůbec! Daleko větší podraz je, když zboží vrátím, jakože mi nevyhovuje. Prodavač není placen za to, aby se nudil, ale je placen za to, aby ve své pracovní době pracoval. Vůbec mu námahou z jednání se mnou nepoteče krev nebo se ani nezapotí. ;) Příklad: Kupovala jsem televizi a šla se na ni kouknout v reále. Prodavač se nudil jako pes a přivítal můj zájem Všecko jsme spolu probrali a já se omluvila, že mě výjde televize levněji, když si ji objednám na netu. Poskočil, vytáhnul telefon, našel ceny na netu a pravil, že mám pravdu. Ale že když si ji koupím u něho, dá mi slevu 500 kč. I tak, že mě z netu výjde levněji, ale že mi ji odveze zadarmo domů. Jak řekl, tak, po poradě se šéfem, udělal. Dovezl, postavil na místo a dohodli jsme se, že mi ji za 200 kč naladí. Tomu říkám prodavač, který má snahu prodat. Kafe odmítnul, buchtu si vzal do ruky. *palec* Ale když někdo vejde do prodejny, okoukne kola a na některé sedne a prodavač se dloube v nose, o čem je řeč?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 11:36
avatar

Rec je o tom, ze prave v eshopech maji zbozi levnejsi proto, ze nemusi platit pronajem za obchod a za cloveka, ktery se dloube v nose :). Chapu obchodniky, kterym se to nelibi, ale tezko s tim neco udelaji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 27.03.15 12:05

Přesně jak píše Dakon - pevný krám platí prostory prodejny a prodavače, E-shop to nemá a proto může být levnější. Ani nemusí mít svůj sklad, stačí jeden externí společný pro všechny a celý e-obchod je pak jen počítač s připojením.

Je to stejné jako kafe pro řemeslníka - jak by se ti líbilo, kdybych přišel jako řemeslník něco oprait/ budovat. Nechal bych si uvařit kafe, k tomu bábovku a pak bych místo zahájení prací pěkně poděkoval a odešel s tim že jinde za stejnou práci dostanu víc? - To je naprosto stejná vychcanost jako ta tvoje. Ty jen nesežereš bábovku, ale práci prodavače. Abych neodešel, tak bys musela zvýšit cenu - stejně jako ten co musel slevovat aby mu ta televize nezůstala na krámě.

Pokud chceš kupovat na netu, tak si zboží nelez prohlížet a zkoušet do pevných krámů, ale prohlížej si to na monitoru. A když už si to v pevným krámu prohlídneš a vyzkoušíš, tak to tam i kup.

A to nejsem prodejce...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.03.15 12:06
avatar

Dakon - to je blbost. Na netu levněji kolo nekoupíš. Kupoval jsem tři kola, v průběhu tří let, v různých obchodech a vždy jsem ho koupil v obchodě levněji než na netu. To by mě ani ve snu nenapadlo, kupovat kolo na netu bez vyzkoušení. Obchodník vždy poradí, co je dobré nebo špatné a hlavně se může chovat pružně a pořád je pro něho lepší točit zboží s menším ziskem, než prodat draze a málo. Takové řeči se rychle rozkřiknou a nebude mít žádné zákazníky. Za další máš dvě servisní prohlídky zdarma, což je opět přidaná hodnota. Žádný net ti nedá poukaz na servisní úkony ani sám neprovede. Třeba loňské modely koupíš v obchodě s výraznou slevou, což na netu určitě ne. Obchodník ti klidně prodá kolo bez sedla, pedálů, pokud už máš svoje, což je dlaší úspora nebo si můžeš vybrat jiné. Na servis tě veme přednostně, u kola koupeného u něho atd atd. Vloni jsem kupoval kolo v cyklopointu, zrovna měli slevy, akce, na vybrané kolo byla sleva sedm tis a já ještě ukecal dalších pět tisíc dolů a ani dnes, v podstatě loňský model se nedá na netu za tu cenu sehnat.Hlavně jsem si mohl vyžkoušet několik kol, velikostí a dostal různé rady přímo od profíků, takže nakonec jsem koupil úplně jiné kolo než jsem chtěl, navíc kolo perfektně seřídili, dofoukali, zkontrolovali, takže stačilo sednout a jet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 15:41
avatar

Štírku, myslíte si, že můžete koupit levněji, než zde? Už jenom rozptyl cen u každého jednoho typu! http://jizdni-kola.heureka.cz/ Garanční prohlídky jsou přece součástí záručního listu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 19:11
avatar

A ty to kolo na prohlídku povezeš na druhý konec republiky? Nehledě na to, že když pak přijdeš do toho kamenného obchodu kvůli opravě/výměně dílů, seřizování apod., tak z tebe nejspíš nebudou dvakrát nadšení...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aroff
Datum: 28.03.15 19:12

Samozřejmě, to že je něco na heureka.cz zdaleka neznamená, že je to nejlevnější. Heureka uvádí ceny prodejců, kteří jsou "u ní". pokud důkladně prohledáte net a chcete konkrétní výrobek, dost pravděpodobně najdete levněji než najdete na heureka.cz, srovnanicen.cz, zbozi.cz atd.

Konkrétně, zkuste najít na těchto srovnávačích kolo GHOST SE 2970 model2014. Minulý měsíc jsem ho kupoval za 20000 normálně nové se zárukou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.03.15 23:25
avatar

Nazdar Are, vidím, že přestavba se nakonec nekonala. Za tu cenu budeš ale určitě spokojený. Jakou tam máš nakonec placku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 30.03.15 00:01

No tak malá přestavba přeci jenom byla. Dal jsem z původního biku komlet brzdy. SLX jsou lepší než 445 a vidli. Přeci nenechám ležet zánovní Rebu a vozit XC 32. Jak jsem ale psal jenom malá, práce tak na hoďku.

Placky tam mám 42-32-24 a deset pastorků 11-36. Dal bych i Top Swing XT přesmykač ze "starého", ale na Ghostu je na návarek tak musí stačit Down Swing SLX.

Jo s cenou i kolem jsem spokojený. Za tuhle cenu v této výbavě super. Kolo mám z tvého kraje, z Blanska Cykloshop Šustek.

Jo ještě budu dávat sedlo, tohle není kompatibilní s mojí zádelí.:) Po prvních 50km mě to davávla jasně na vědomí.*bum*

No, původně jsem chtěl zůstat u Spešlu, ale nic mi od nich nevyhovovalo, tak jsem pořídil ducháčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 20:24
avatar

No mně se zdálo, že ten nápis na tom kole k tobě nějak nesedí Ale když tak to přelepíš a při jízdě ani nepoznáš Převodů máš dostatek i po rovině, zase je to devětadvacítka, takže ani nevyužiješ. Mně dnes došel řetěz z číny SLX, jenže na jedné spojce chybí čep, což si číňan nevšiml, ale už jsem mu psal, tak pošle spojku novou. Spojky nějaké mám, ale řetěz je zlatý a takovou nemám. A o tom sedle ani nemluv. Já si po zimě nemůžu taky zvyknout. Sice už je to o něco lepší, prdel se už trochu otlačila, ale počasí je naprd, takže si zas odvykne. Ujedu 90-100kiláků a prdel odmítá spolupráci a já teprve začínám být při chuti. Ještě vybírám nové pláště, tyhle už po pěti a půl tisících začínají být ojeté, ještě ale minimálně 2-3 tisíce dají, jestli je někde neroztrhnu. O takové výdrži plášťů na crosovém kole se mi mohlo jen zdát. To samé i řetezy. A jak to jezdí to kolo? Je tam znát ten rozdíl mezi 26" a 29"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 30.03.15 23:07

Tak ty to máš jednoduché,pokud jde o gumy, prostě na tu žiletku navlíkneš hadici a jedeš.*smich* Klik stojí řetěz v "čajně"? Já tedy dával jako první řetěz Campagnolo, on má malinko kratší rozteč než Shimano a Sram a na novou kazetu a placky je to v pohodě. Než se dostane na rozteč nového Sh a Sr, tak najedeš víc než 1500km. No ,ale Shimano má origo čepy na nalisování místo spojky, u nových řetězů bývá v balení, ale jesli máš bulk a ne krabičku, tak tam opravdu nebýá. Já používám raději spojky od Sram.

Jinak 29" to valí v terénu opravdu lépe a je to znát. V technických místech je méně obratnejší, taková míň točivá, ale nechá se to. Co mi zatím nejvíc vadí, že když jdu za sedlo, tak mi plášť "bere" gatě.:) Asi musím nasadit blatník, než si zvyknu, že nemůžu jít tak dolu jako u 26". Ale jo jsem spokojený, je to lepší. Nápis neřeším, dres,přilba,tretry se s kolem neperou a i košík pasuje a spešláckej bidon jde vyndávat, tak jsou asi už kámoši.:-D Barva černo-červeno-bílá taky souhlasí;)

à propos zlatou spojku tady mám, ale jen 9.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 23:59
avatar

Uvažoval jsem o plášťovkách, ale náhradní bych musel vozit nejspíš kolem krku Váhově jsou sice těžší než duše a plášť, ale dobře odvalují. Nejspíš ale vemu continental GP 4000S II, ty mají taky nízký odpor okolo 22watů. Snad dají aspoň sedm tis km... Řetěz mám tento, dolary jsem měl za 21kč

http://www.aliexpress.com/ite…icycle-chain/32294733107.html

je taky kratší, měří 132,0mm což je o dvě tři desetinky kratší oprpti shimanu. Sram 1051 měl dokonce 132,4 nový. Ty sramy jsem koupil dva a první dal jen 2150km, druhý mám na prodej. No ale za tu cenu co bych chtěl. KMC co byl na kole dal 2500 a je teprve v půlce, takže těch pět tisíc dá. Uvidím, kolik udělá tenhle. Jestli se neosvědčí, tak příště dura ace - nevýhoda nemá spojky. Jinak ten sram zase dobře a přesně řadí. Uvidím tenhle slx, má frézování. Je to čtvrtý řetěz, průběžně je točím, jen ten sram jsem neodhadl a vyměnil pozdě. Spojku zatím nepotřebuju, mám s čím jezdit a přinejhorším nasadím KMC spojku z původního řetězu nebo novou ze sramu, ale ona za čtrnáct dní přijde a teď bude stejně kosa.

Jinak ten terén je fakt, že 26" byla taková obratnější a líp se řídila, 28"cros zase líp jela přes nerovnosti a měla vyšší setrvačnost. Ono každé má své výhody a na obojí si člověk zvykne, na druhou stranu i v profi už moc nebo skoro vůbec 26" nejezdí a hlavně menší ženské na tom vypadají zajímavě

Pod dres si dej kus plechu, ať ti to neohobluje vajca To já takové problémy na silničce neřeším

doplněno 31.03.15 00:05: Tohle mi přišlo
doplněno 31.03.15 14:17:

Máš to pěkné! Ta černá je matná, že jo. Toho crose mám taky mat a rámy jsou skoro stejné

http://stirecek.rajce.idnes.cz/Cyklo.../#_143.jpg

Jakou to máš velikost?

jojo ten řetěz je KMC, blbě jsem to napsal X10SL nejvyšší řada. Lehký moc není, teda rozdíl není velký oproti ostatním desítkám, ale když ho ještě zkrátím na 106 článků, tak zase nějaký gram padne . To víš, každý gram se hodí, zvláště na rotujících částech. Devítkový řetěz jsem taky bral v číně, HG tuším taky 53, na crose, ale ještě jsem ho nenasadil, tak leží ve sklepě nový zabalený. Od té doby co mám silničku, jezdím jen na ní. A občas i cyklokros, to je lepší zážitek než na teréňáku V sobotu jsem byl tady kousek u nás na závodech v Hlohovci. Původně jsem si chtěl zaplatit hobby kategorii, ale byla kosa a větr jak blázen, navíc ještě nemám kondici, tak jen jako divák. Byl jsem tam ve středu, objel jsem si čtyři okruhy sám, ale v tom větru se to nedalo. A zpátky jsem jel imrvére proti větru, skoro jsem šlapal na místě ...Měli tam krásné kolo, jen 6,5kg, DuraAce v elektrice, lehoučké jak pírko, cena necelých 90tis. Chvíli jsem smlouval, ale nebylo na prodej

http://stirecek.rajce.idnes.cz/VC_Hlohovec/#_20.jpg

Aspoň ty kola by se hodili! I tu sadu bych bral, rám na to mám připravený.

Jinak ještě jsem bral v číně carbonové košíky. Číhal jsem na ně celou zimu. Všude okolo 12-15usd za kus a mně se podařilo za 4,99usd/kus. Nový obchod, bez hodnocení, zaváděcí ceny. Jen co přišly, tak je zdražili na 15usd za kus, nyní se dívám, že mají ještě poštovné. Bral jsem ty modré, ladí ke kolu.Nejsou extra lehké, ale zase aerodynamické. Škoda, že jsem vzal jen dva, mohl jsem vzít rovnou čtyři.

http://www.aliexpress.com/ite…-Bottle-Cage/32268129057.html

Bidony 0,75l mi sehnala manželka, bio a bez těch jedovatých látek, normálně 149kč/kus, mám dva kusy za 130 a ještě mi dva kusy odložila.

Jo a na koule se dá použít i žufánek, nejlépe ocelový

doplněno 31.03.15 14:21:

Jo tu přilbu zatím ee, ale dík za nabídku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aroff
Datum: 31.03.15 00:58

Ale ten řetěz co máš na foto je KMC a ne Shimano.Dej bacha na ty spojky, na některé řetězy od KMC "sramácké" nepasují. Řetěz byl malinko širší a nedocvakla.

Já většinou používám HG-95 a nebo Sram 71, výdrž podobná 1800-2000. Manželka vozí HG-53 a vydrží ji 4000-5000 a to klidně řadí největší placka a největší pastorek.*ee* Na té žiletce vydrží ten žetěz taky déle, není v takovém "bordelu"jako v terénu a hlavně tam není tolik "záběrů" ,tam jedeš spíše v pravidelném rytmu.

Jinak koukám, že honíš gramy(duté čepy)*smich*

K těm 29", u menších postav pro ženu bych spíše doporučil 27,5". Ono je opravdu znát roztočit v terénu ty velké kola. U závodnic je to trochu jiné, ty mají nadupané nohy, ale u rekračních jezdkyň to může být pak opravdu v terénu dřina.

Ten plech to by asi nebylo to pravé ořechové, mladej mi radil ať si dám obráceně suspenzor. Ty jseš stejnej poraděnko.:)

Mě zase přišlo toto.

doplněno 31.03.15 01:02:

Jo nechceš kupovat novou helmu? Ke kolu jsem dostal kupon na 20% slevu na helmy od Cratoni, tak kydyby jsi chtěl třeba C-Pace ;) tak ti ho věnuji, já zůstávám u S-Works Prevail

http://www.cratoni.cz/2015/cy…e-helmy/silnicni-helmy/c-pace

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 31.03.15 14:25

klidně řadí největší placka a největší pastorek

Velká - velká řetězu vadí míň než střed - střed - je velká páka a tím menší tah řetězu. Křížení neni až tak velký aby vadilo, leda tak vodítku přesmykače pokud o něj drhne... Horší je malá - malá, tam je tah řetězu velký a tím i opotřebení (řetěz se prodlužuje zvětšením vůlí v čepech)

Placky vozim 26-36-46, ty malý mi přijdou línější (buď opravdu větší ztráty v převodu nebo jen pocit)

Na bajka považuju za nejlepší 8 kvalt, desítka i 9 jsou spíš za trest - citlivé na vůle, bláto a hlavně na sníh...

Spojky z řetězu vyhazuju, nýt je lepší. Řetez vozim "prostřední" Sram, vydrží mi ca 4000km, zkoušel jsem i dražší řetězy a poměr výkon - cena mi vycházel hůř, stojí jednou tolik, ale jednou tolik rozhodně nevydrží...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: aroff
Datum: 31.03.15 16:37

"Placky vozim 26-36-46" to je spíš cross než bike, novější MTB přesmykeče mohou mít u 46 zubů problém . Do rovinatého terénu jo,ale do hornatého terénu to není moc vhodné. Z devítkovým ani desítkovým řazením jsem nikdy neměl problém a to byla přehazka obalená blátem a přesmykač fungval spíše jako odstraňovač trávy a roští.Větší odskoky u 8 a tím i změna kadence, taky není na únavu nohou moc ideální. Na silnici pro crosse na pohodu do rovinatého terénu asi jo, do kopců na svižnější jízdu, rozhodně zůstanu u 10. Je jasné, že 10 řetěz vydrží méně než 8, užší řetěz=kratší čepy= dříve vydřané.

No ,ale proti gustu žádný dišputát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 11:52
avatar

Není to prostě férové jednání, ten prodavač je placen z prodeje zboží daného obchodníka. Pokud vám prodavač usilovn vysvětluje jaká televize je nejlepší, co umí, co neumí, zatímco by mohl obsloužit ostatní zákazníky, nebo uklízet ve skladu, vy se mu potom vysmějete do obličeje a koupíte si danou věc na internetu u někoho jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.03.15 16:19
avatar

Právě proto, že se mi věnoval, jsem si telku koupila u něho. Ikdyž by na netu vyšla levněji. ;) Tazatel se ptá, jestli mu kolo vezmou zpět, že? Takže raději necháte domů poslat něco, o čem předpokládáte, že asi vrátíte? Protože nevíte, jestli to bude to, co potřebujete? Fakt zaplatíte 2x dopravu a budete trnout? Nevěřím! ;) Kdy jste naposledy někdo byli v obchodě s koly? Prázdno, úplně prázdno, prodavači se tam sami báli. Hledala jsem světýlko pro Dorku na obojek a měla jsem co dělat, přivolat prodavače od besedy s kolegy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.15 12:01
avatar

Není to fér, díky němu se veškeré info o výrobku dozvíte během pár chvil. To na eshopu nepořídíte. Tedy vlastně ano, když si zajdete to nějakého obchodu a info z prodavače vytáhnete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.