Demontáž Sedmikolečko SHIMANO TZ21

Od: Datum: 06.03.15 09:09 odpovědí: 5 změna: 06.03.15 15:05

Dobrý den,

nemohl byste mi prosím někdo poradit, jak sundám z kola toto sedmikolečko?

http://www.vseprokolo.cz/7-ko…no-tourney-mftz21-14-28-71611

Osu již mám demontovanou. Mám i stahovák na toto šroubovací sedmikolečko, ale nevím zda ještě není nějak zajištěna, protože jsem to zkoušel směrem doleva proti směru hod.ručiček, ale drží to jako přilepené a tak mám obavy, abych na něco nezapoměl. Nevím co je ten kroužek uvnitř koleřka se dvěma důlky viz.foto. Nevíz zda to není nějaká kontramatka.

Děkuji Vám předem za vaši případnou odpověď.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 06.03.15 09:51

Neboj se zabrat ;) Já upnu stahovák do svěráku a točim kolem jako volantem. Pastorky jsou šlapáním utažené fest.

Kroužek s důlkama je na rozebrání volnoběžky. Pokud to rozebereš, sundáš pastorky, střed chytneš do svěráku a povolíš bez stahováku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.03.15 13:44

Díky už se mi to podařilo.

Datum: 06.03.15 14:47
avatar

Pokud sundá ten kroužek, vysypou se mu kuličky a bude v (_!_)... Pastorky vícekoleček drží na místě buď pojistný kroužek, nebo, jako zde, nejmenší pastorek (k odšroubování jsou potřeba dva biče).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 06.03.15 14:56

Pokud nemá stahovák a potřebuje sundat vícekolečko tak musí chytit střed volnoběžky = rozebrat volnoběžku. Nepotřebuje rozšroubovat pastorky, to by mu nepomohlo. Vysypou se kuličky - ano to se vysypou, proč by ale měl být v p.?. Mázne misky vazelínou, kuličky naskládá do dráhy a strčí to zpátky. Mmch. pokud sundavá vícekolečko kvůli ožvejkání, tak zpátky montuje nový vícekolečko a volnoběžku skládat nemusí.

Píšu to hlavně proto, že stahovák není nutnost - lidi co jezdí vícekolečka většinou moc peněz nemají a ta stovka za stahovák se dá využít líp. A servisák z cykloobchodu jim natluče do hlavy že bez stahováku to nesundá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.15 15:05
avatar

Protože když to nebude čekat, tak ty kuličky už nejspíš nenajde... A ten stahovák nestojí ani 100 Kč, opravdu nevidím důvod ho nemít (teda pokud si člověk chce to kolo servisovat sám).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.