Jaké kolo?

Od: Datum: 01.03.15 11:56 odpovědí: 43 změna: 11.03.15 21:47

Dobrý den, chci si koupit s přítelkyní kolo dohromady max 30000 kč můžete nějaké poradit,moc se v nich nevyznám. najezdíme tak cca 1500 až 3000 km za rok, nejlépe 27 převodů a 29 kola. Dík moc já si vybral toto,ale jak říkám nevyznám se v tom. A bude lepší pro přítelkyni dámské kolo nebo panské? Dík moc za rady a hezký den.

http://www.bike-life.cz/horsk…ever-convex-29-disc-2013/d275

http://www.bike-life.cz/horsk…ver-convex-29-disc-2014/d1727

http://www.bike-life.cz/horsk…lo-superior-xc-819-2014/d2114

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.15 16:18

Běž do krámu a projeď se na tom. U kol do 15 tisíc nehledej extrabuřty, ale aby to jezdilo, řadilo a brzdilo. Mrkni se na řazení, zda tam není nic laciného-fórového, co bys musel každých 5 km seřizovat.

Dále počítej s dokoupením minimálně světel a lepších gripů (držátka). Zámek samozřejmě, nějaký ty reflexní prvky a odrazky. Fajn je koupit si taky pořádný gelový křesílko pod zadek. Tyhle srandy okolo stojí asi 1000 Kč - 1200 Kč.

Typ si ujasni snad sám, jezdíte přes hory doly (MTB) nebo po cestách po lese (TREK) nebo spíš po městě na asfaltu (CITY)? Osobně mám trek a na něm maličko širší gumy, ale je to dle chuti každého.

Přítelkyni kup dámské, imho se na tom holkám lépe jezdí.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 01.03.15 16:33

V rodině bývá docela dobré mít kola se stejnou velikostí duší a plášťů a kola stejného typu i kvůli dalším náhradním dílům, které se sebou berou na výlety (náhradní duše, stejný typ ventilků a pak stačí jedna pumpička, atd.).

Horské kolo je fakt dobré jenom do terénu, na silnice nebo i polní cesty stačí trekové kolo s trochu teréními plášti. Výhoda se pozná třeba při jízdě z mírného kopce, kdy babička na staré plečce bez přehazovačky jede bez šlapání a borec s horákem musí i z kopce šlapat. Do kopce horák vyjede i když pomalu, ale na nejlepší převody vyšlape i velký sráz, babička ten kousek kolo vede a pak nasedne a zase jede a nefuní jako chlap, který šlapal jako šílenec, aby kopeček vyjel. Tím nehaním horská kola, každé kolo je dobré na něco. Obyčejné jízdní kolo pro jízdy po vsi na nákup nebo na pole, horské kolo na jezdení v terénu, silniční na hltání kilometrů s větrem o závod nebo trekové pro jízdy po silnicích i polních cestách i na delší výlety.

Od: leopold
Datum: 01.03.15 17:41

Dobrý den děkuji za rady, jinak bych chtěl zůstat u horského kola 29 s Kotoučovými brzdami a 27 převodů,budeme jezdit po silnicích 3 třídy převším,téren snad jen občas. Doporučte nějaké kolo aspon trochu kvalitní komponenty atd. Vím že to zázrak nebude ale opravdu se v kolech nevyznám. Dík

Od: aroff
Datum: 01.03.15 18:21

Tak silnice 3 třídy jsou v podstatě dnes už pomalu terén:).Nebudu tady rozvíjet nesmyslné teorie o babičce na kole atd.

Já bych jako uni bike volil také MTB 29". V této cenové kategorii (2x bike do 30000) bych asi volil toto.

Pánské http://www.mojekolo.cz/pells-razzer-29-2015

Dámské http://www.jizdnikola.net/hor…e-n-blue-29-model-2015-p46607

Jako uni plášte jsou výborné tyto http://www.teamsport.cz/plast…xis-crossmark-29x2-10-kevlar/

v drátovém provedení http://www.kupkolo.cz/29-plas…-crossmark-29x2-1-drat_z4024/

Nemusím ,ale dodávat, že kolo je potřeba odzkoušet, každému může sednout jiná geometrie rámu. Tak jak již bylo psáno.

Datum: 01.03.15 18:49

Díky jinak určitě mi na prodejně poradí jaké kolo ne? jinak pošlu ještě odkaz na 2 kola kolem 20:00. jde o to že jsem ze svitav a ty ceny tady nic moc tak jsem si říkal brno,jenže pak jsem si říkal co servis,tak nevím kde koupit. Poradíte?

Datum: 01.03.15 19:28

tady jsou ty 2 kola http://www.bike-life.cz/horsk…erior-xc-809-white-2015/d4187

http://www.bike-life.cz/horsk…lo-superior-xc-819-2014/d2114 ptal jsem se a když si vezmu dvě kola tak bude sleva cca 1000 až 1500 na jedno

Datum: 01.03.15 19:39

No netvrdím, že jsou to vyloženě šptná kola, ale mrkni na tu váhu. To je důvod proč jsem třeba nedoporučoval toto

http://www.mojekolo.cz/ghost-se-2919-black-grey-red-2014 I když ten rám j vyloženě hezký.

Navíc u toho SUPERIOR XC 819 mě připadá ta hlvová trubka nějaká slabá, jako kdyby to bylo jen na 1" sloupek, ale nijak jsem to nedohledával a třeba se mi to jen zdá.

Datum: 01.03.15 19:55

A co s tou prodejnou co bys doporučil? a s těch 2 kol co jsem poslal naposledy bys vzal jaký? a jaká by měla být ta vaha cca?

Datum: 01.03.15 20:41

Z těch dvou bych sáhnul po té 809. U té 819 je vidět stará koncepce rámu. Protože jde o prodejnu z Brna ,proč nenavštívit další

http://www.mojekolo.cz/kontakt#prodejna-servis-brno a přímo "u pramene http://www.pells.eu/firma/kde-nas-najdete/

Datum: 01.03.15 20:57

Dík uvidím teda co koupím budu kupovat cca v půlce měsíce

Datum: 01.03.15 20:33

Nejlépe vybírat kolo s výbavou Deore nebo LX komponentů. Tam už ta kvalita trochu bude přijatelná. Jen přihlédnou ještě na rám. Ale cenově by to bylo malinko jinde. Vyšší řady jsou pro vás naprosto zbytečné a u nižších bych se zase za kratší čas obával funkčnosti. Ale cca 2500 km ročně není moc a myslím, že by posloužilo i obyč kolo ze supermarketu.

Pak tu máme další výdaje a to je oblečení, což třeba mě vyšlo stejně draho jako moje kolo. Záleží taky jestli chcete jezdit i v chladnu, to pak stoupnou výdaje za oblečení ještě víc. No a dál jak už tu bylo vyjmenované-světla, zámek, atd atd..to se nezdá, ale to je kolem dokola tolik cipovinek Teda pokud to nebude zámek za 150 kč a ostatní věci v podobné ceně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.03.15 20:41

Boužel víc nemám než těch 30000 to je prostě maximum, nějaké kolo které by jste doporučil?

Datum: 01.03.15 21:25

Nebo se to dá ještě tak, zaměřit se na ten rám a věci, které se skoro vůbec nemění a ty aby byly na kole kvalitnější. Ostatní komponenty řady Alivio a já nevím co tam ted ještě dávají poddruhy, se až odejdou dají vyměnit za Deore nebo LX a to už nebudou výdaje najednou, ale postupně a to už je přijatelnější. A nebo si ještě nechat postavit kolo na zakázku. Myslím na B-F seženete jedno jméno (možná už víc jmen) kdo to dělá a postaví ho za přijatelnou cenu, přímo pro vás a vašich požadavků. Hotové kola v eshopech a obchodech nemusí vyhovovat každému.

Ale jak už jsem psal, ty levnější komponenty se dají pak vyměnit postupem času za kvalitnější. Pozná se to jak výdrží, tak funkčností. Ovšem, i zde je dobré myslet na to, jestli si to vyměníte sám, nebo to šoupnete do servisu za nemalý peníz. Pokud sám, je třeba počítat s dokoupením nářadí k tomu určenými Ale co se týče mě, já si vše dělám na kole sám,nářadí mám koupené na všechno (všechno ale kupované postupně časem, takže se to dalo a to nejsem žádný boháč, ale je to můj jediný takový koníček) a hlavně si to opravím kvalitně a pořádně-mám na to čas a nemusím s každou maličkostí jezdit do servisu. Samozřejmě vše nešlo napoprvé, ale myslím, že nic těžkého to není, chce se to jen naučit.

Pak je tu ještě pravidelná údržba kola-mazáníčka a čistění a pak pravidelná výměna řetězu po určité době..záleží zase jak kvalitní řetěz na tom kole bude, tak dlouho tam vydrží atd atd. Po pár výměnách řetězů vás bude čekat výměna kazety, převodníků (kupuju zrovna celé kliky-vyjde to cenově podobně), kladek.

Datum: 01.03.15 21:19

Pokud musí cyklista jezdit ve "slušivém oblečku", tak pochopitelně výdaje stoupají. Já mám ovšem stále raději plátěné kraťasy a na funkční nátělník bavlněné tričko. O zámku by jsme tu taky mohli diskutovat dost dlouho, ale pokud vám bude chtít kolo ukrást profík zloděj, tak ho 2 kilový zámek z i z kvalitní oceli nezastaví a na opilce co si chce popojet k domovu stačí obyčejný zámek za stovku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.15 21:32

Tak já kupuju nejlevnější ale značkové funkční hadry. Nepotřebuju se parádit. Ale taky jsem začínal v obyč tričku a kratasech-když se občas kouknu na fotky Jasně, pokud začínají, můžou počkat a dokoupit potom. Třeba zjistí, že to nebude potřeba ;) Já najedu ročně cca 6500 km-taky to není mnoho, rekreačně na treku, převážně jen po silnici, ale bez funkčních hader bych prostě už nevyjel..zkušenosti už mám nějaké za sebou. A hadry se snažím mít po co nejdelší dobu, až se fakt rozpadají, teprv koupím nové, ale zase z těch značkových nejlevnější, nebo ve slevě (opravdové slevě). Mě dost výdaje stouply i pro to, že jezdím i přes zimu-tj zimní bunda, spodní bunda, návleky na boty apod. A pokud chci, abych nedojel s nemocí a cítit se dobře i když se budu potit, musím mít vše funkční aby se pot nezadržoval uvnitř a já neprochladl atak. A v létě mít na sobě nalepené bavlněné tričko..ee, to už fakt ne Navíc mám i nosič, nedávno jsem si pořídil nepromok brašny..což dotyčný tazatel asi potřebovat nebude.

doplněno 01.03.15 21:39:

Jo ještě ten zámek..zámek za tu stovku vám přeštípnu obyč štípačkama, ten má zhruba lanko 5 mm, ale zkuste uštípnout zámek např od Abusu 10-14 mm, ale přitom stojí "jen" např 600-700 kč. Jasné, tyhle zámky jsou jen pro náhodné zlodějíčky, kteří mají v kapse obyč štípačky. Ale velké štípačky, ty bere sebou spíš jen ten kdo jde najisto k určitému kolu. Tam pak už jen zámek ten za 2 tisíce a kdoví jestli pomůže. A kvalitnější zámek máte na celý život se dá říct. Ten za stovku se časem rozpadá..už jsem měl takové 3 a řekl jsem si, že radši zkusím přece něco jiného. A když mi došel domů, tak je to o něčem jiném a jak říkám, až tak drahé to zase není si myslím. Tedy, pokud už kupujete kolo za tisíce, neli desetitisíce.

Datum: 01.03.15 21:49

Jezdím taky pár let (25let cca 6-7000km) i přes zimu, protože dojíždím do práce a tak snad taky mám nějakou zkušenost. Napsal jsem, že si beru pod bavlněné triko funkční nátělník a tak se nalepené tričko jaksi nekoná. Za tu dobu co jezdím už vím jak se obléknout, ale to si musí každý přijít sám.

Datum: 02.03.15 07:01

Taky jezdím i do práce protože mě to hodně baví, je to relax i po práci a dycky se na to těším a proto se snažím využívat těch funkčních hader, abych mohl jezdit téměř v jakémkoliv počasí. Jen už nejezdím ve sněhu. Párkrát jsem spadl a už to riskovat nebudu a věkem už člověk něco raději oželí, než pak ležet s nějakou zlomeninou.

Já vím, celkem dost lidí to tak dělá, že navenek vypadá normálně, ale pod tím tričkem má ještě funkční..Já začínal čistě jen s tím tričkem. No ale musím říct, že není nad to mít jen ten funkční dres-triko, je to prostě prodyšnější a člověk se v tom cítí super. Mám všechny hadry "uplé", je mi jasné jak v tom asi vypadám, navíc jsem ještě štíhlé postavy..ale to pohodlí za to sakra stojí, sice na to asi ženy balit nebudu, ale proto ani na kole kvůli tomu nejezdím a na módní policii zvysoka kašlu Plandavých věcí jsem si už užil dosytosti.

Ale je pravda, že každý ať si jezdí v tom, co jemu samotnému vyhovuje. To co vyhovuje mě, nemusí vyhovovat ostatním.

Datum: 01.03.15 21:34

Taky si tu dovolím poradit. Nejvýhodněji vychází v porovnání kvalita-cena řada Alivio. Pro běžnou cyklistiku není nutně potřeba 9 kolečko, ale stačí 8 kolečko a 29" kolo taky není žádné Porsche mezi trabanty, ale rozdíl je nepatrný, ale jde hlavně o marketing. Pro přítelkyni se poohlédněte po kole s dámským rámem. Pokud se vám podaří ušetřit pár korun, tak bych doporučil boty a pedály SPD.

Datum: 01.03.15 21:45

spd taktéž vřele doporučuji;) Jen co je nejhorší, jsou ty prvotní náklady a ted uplně vidím, jak to tazatel počítá, tak se asi nedopočítá :-D Prostě postupně na co mám a o to větší radost to pak bude a těšení se na další věc.

Datum: 02.03.15 16:21

M520 stojí cca. 500 Kč a k nim mám boty z Lidlu za asi 600 Kč. Sice jsem musel spravit odlepený suchý zip, ale jinak od srpna žádný problém.

Datum: 02.03.15 17:04

Děkuji a bude velký rozdíl pokud budu mít 24 převodů nebo těch 27? Co říkáte na toto kolo je tam ta výbava aliva jak jste tu psali. http://www.bike-life.cz/horsk…lo-superior-xc-809-2014/d2116

Datum: 02.03.15 18:14

Sedněte do auta, dojeďte do Mor.Třebové kde je CZKLONĚMČIK, tam vám kolo předvedou a sestaví podle představ. Bude to pro vás opravdu asi nejlepší řešení. Kolo si tam budete moc rovnou i odzkoušet.

http://www.cyklonemcik.cz/info/kontakt

Vždyť to ze Svitav máte pomalu "za barákem".

Datum: 02.03.15 18:39

Od Němčíka jsem v říjnu koupil kolo (Maxbike M507 Raidon SLX 27,5" + nějaká příplatková výbava - náboje, brzdy, pedály) a je sice fakt, že je postavené dobře a za velice dobrou cenu, nicméně nebylo by od věci, kdyby se na něm před odesláním trošku projel a vyzkoušel funkčnost všech komponent. Přišly mi zavzdušněné brzdy (ano, obě - nedotáhlé šrouby), na pravé páce navíc trochu netěsní těsnění u expanzní nádobky a hadice je i přes zkrácení pořád o pár cm delší než by mělo být, přesmykač byl sice funkční, ale trochu otočen zadní částí klece k rámu, takže v určitých převodech drhnul řetěz, a nějak se mi nezdá hlavové složení, ale to zatím funguje, takže se na něj podívám až budu mít montážní stojan. Posílat mu to zpátky nebudu, nevyplatilo by se mi to a navíc se aspoň něco přiučím (vědět před koupí to, co vím teď, tak jsem si to poskládal rovnou sám..).

Datum: 02.03.15 19:42

No když už je to reakce na moji odpověď,tak mi to nedá, chce to lépe číst.

Psal jsem, že si ho tam může odzkoušet a že to má ze Svitav do Mor.Třebové za barákem, slovy 18 kilometrů. Na tom kole může jet rovnou domů po vlastní ose. Rozhodně by mě nenapadlo si to nechat posílat na takovouto vzálenost.Já třeba nakupuji v KUPKOLO a mám to tam 22km. Jezdím tam na kole běžně a to ještě jedu oklikou,abych si uělal rovnou pěknou vyjížďku, takže z 22 km je 122km:-D

Datum: 02.03.15 19:48

Stejně bych si pro to kolo zajem do Brna nebudu si ho nechat posílat,chci si ho vyzkoušet.

Datum: 02.03.15 22:08

O Němčíkovi ses první zmínil ty, tak na koho jiného bych reagoval?

Nejde o to jestli si pro něj dojede nebo si ho nechá poslat, jde o to, že laik ani nemusí poznat, že něco není v pořádku a kolo zaplatí v domnění, že to tak má být. Podle mne by prostě prodejce svůj výtvor měl napřed vyzkoušet a teprve 100% funkční kolo pak předat/poslat zákazníkovi...

Datum: 02.03.15 22:22

OK, já to původně pochopil tak, že by se na něm projel kupující, to že má prodejce dodat kolo perfektně seřízené bych bral jako samozřejmost. V opačném případě jsou to matláci a patří jim prsty do řetězu. Za zavzdušněné brzdy možná i jinou část těla.Doufám, že jsi jim to dal "sežrat".

Datum: 02.03.15 22:30

Nechal jsem ho být, ta vada brzd je spíš na straně Shimana (ty olivy se musely dotáhnout na výrazně víc než 7 Nm a s tím těsněním by taky asi nic neudělal, ta netěsnost se projevila až po několikátém hodně prudkém zabrždění). Co se týče přesmykače, chvíli jsem si myslel, že jsem si ho nějak otočil sám, ale to bych spíš ohnul klec. A hlávko, to se teprve uvidí (nerad bych "reklamoval" něco co je vlastně v pořádku). Jenom mi prostě přišlo, že na kole za 21k si mohl dát víc záležet...

Ale zase ne každý prodejce ti odpoví na e-mail v neděli ve 21:00 ačkoliv ještě ani neví, jestli si u něj něco koupíš...

doplněno 02.03.15 22:40:

Ostatní podle všeho problémy nemají, asi měl Němčík (nebo kdo to stavěl) špatný den *nevi*

Datum: 02.03.15 22:57

Může se stát, když není zrovna den, že se řádně nedotáhne nějaký šroubek, špatně něco nastaví, ale brzdy a řízení, to je potřeba na 100% kontrolovat. Je možné, že něco dělali s brzdama a sundali hadice a pak nedali nové olivy. Tam je pak riziko, že to může prosakvat. Já jak něco dělám s hadicí tak dám olivu novou. Je to přeci jenom pár kaček.

Jinak se mi jeho nabídky líbí jen ty ceny komponentů má vyšší než třeba na Kupkolo.

Datum: 11.03.15 13:45

Tak nakonec jsem vybral superior xc 829 2014 pro přítelkyni, za 14500 a já jsem si vzal superior xc 829 2015 za 16000 Kč

Datum: 11.03.15 13:58

Na 1500-3000km za rok Vám to bohatě, přebohatě stačí..to je taková lehčí turistika..

Pak Vám kolo vydrží klidně 20 let..při přiměřené starostlivosti.

Datum: 11.03.15 14:14

Pro přítelkini to chtělo Superior Modo 829 místo pánského rámu, ale nijak to nevadí. Mnoho žen jezdí na pánském "bajku". Jen ji kupte dámské sedlo, je širší a kratší.

Datum: 11.03.15 15:13

já jsem právě bral pánský i máma mi to doporučila sama má pánský. s tím sedlem tak mi ten chlap co jsem to u něj kupoval říkal že to má zkusit na to sedle co tam je a uvidí jestli si zvykne, jinak mi kolo dojde zítra a musím si ho smontova sedátko řidítka pedály, a hlavně přední kolo! Jak je to u toho předního kola s kotoučovýma brzdama? Budu je muset nějak seřídit po nasazení?

Datum: 11.03.15 16:01

No dělějte jak myslíte, ale není nic hršího než nevhodné sedlo. Dost často si pak lidé cyklistiku znepříjemní.

Oni prodejci mnohdy vychválí kde co. Celkem pohodlné jsou dámská sedla Velo Plush Deep Channel a přitom nejsou drahé. Jak jsem ,ale psal je to na vás.

Pokud jde o seřízení brzd, není to nic náročného. Nasadíte kolo, povolíte dva šrouby, které drží brzdový třmen a zmáčnete brzdu. Páčku držte zmáčknutou a dotáhněte ty dva šrouby. Brzada ba měla být seřízená. To samé vzadu, pokud je potřeba. Nemačkejte páčky když jsou kola vyndané.

Datum: 11.03.15 18:03
Datum: 11.03.15 20:51

Ano. Tady je v černém provedení levněji http://www.cyklonemcik.cz/zbo…dlo-velo-deep-chanel-lady-gel

A dokonce i v pánském provedení http://www.cyklonemcik.cz/zbozi/sedlo-velo-deep-channel.

Zase Cykloněmčík *nevi*, ale fakt nejem od nich.:-D

Datum: 11.03.15 21:47

Datum: 02.03.15 19:51

Opravdu stačí 24 převodů, dokonce je bych si dovolil tvrdit, že víc převodů jde na úkor životnosti a funkčnosti pastorků a hlavně řetězu. To kolo mi nepřijde pro začátek až tak špatné. Pokud budete pak trochu víc jezdit, tak jako první asi budete měnit zadní náboj a pak vám asi nebude časem stačit vidlice, ale tato už má alespoň hydraulické tlumení.

doplněno 02.03.15 20:02:

Horské kolo SUPERIOR XC 809 2014

Datum: 02.03.15 19:56

Které kolo přesně myslíte?

Datum: 03.03.15 04:41

Děkuji

Datum: 04.03.15 19:45

http://www.bike-life.cz/horsk…lo-superior-xc-829-2014/d2113

Jako jediné má vidlici, která se nechá už považovat z vidlici a né závaží i když je to stále pružina a olejová patrona. Má to alespň magneziové nohy a netrpí na rychlé vydření.

Pláště Schwalbe Smart Sam budou pro vás na silnice jako dělné, kevlar jako bonus.

Co asi budete měnit jsou gripy za nějaké ergonomické a určitě sedlo. Tahle M1 je spíše pro sportovní aktivní posed šíře 143. Lepší bude nějaká phodlnější 155.

Datum: 06.03.15 17:04

Tady máte kolo za levnější peníze a s podstatně lepší výbavou než ten Sup. O 2kg lehčí! Na vašem místě bych bych ho bral.

http://www.cyklonemcik.cz/zbo…lo-force-epigony-deore-raidon

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.