Jak najít své rodiče

Od: Datum: 18.02.15 12:23 odpovědí: 5 změna: 18.02.15 19:30

Dobrý den, jsem adoptovaná. Chci najít své pravé rodiče a sourozence jenže se bojím. :( Kladu si otázky: ,,Co když jsem je viděla, ale nepoznala jsem je" nebo ,, stojí vůbec o mě"? ,,Co když mě budou chtít spátky" A takoví prostě se bojím. :/ Stejně je to divné jak ty rodiče dokoužou dát pryč ty děti. Nejvíc mě štve, že jsem v tom taky. Co když už mě viděli a já je. :( Chci je najít a vidět. Nestěžuji si na tento život co mám, jen je chci najít a vidět nic víc nic mín. Tyto rodiče co mam mi jen řeknou, že mě nechtěli a , že si mě vzali v 1roku, ale to se stejně nic z toho nedozvím. :( Prosím pomožte mi budu vám vděčná

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 18.02.15 12:56
Evičko,nehledej je,nemá to smysl.Jednou se tě zřekli a evidentně nemají zájem tě kdykoliv vidět.Ti adoptivní tě chtěli,proto si tě vzali.
Starají se o tebe,vychovávají tě a zcela jistě s láskou v srdci.Bud štastná a dávej i ty lásku lidem,kteří tě milují !
Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.02.15 13:03

Každý má právo vědět, odkud pochází, a kdo jsou jeho rodiče. Její biologičtí rodiče mohli být třeba příliš mladí nebo neměli peníze... cokoli. Ne každý rodič, který dá dítě k adopci, dítě nechce.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 18.02.15 13:05

Hledat ano - až budete mít 18 let.. před vaší plnoletostí vám nikdo nic neřekne... A rodiče také nesmí vědět, kdo byl biologický rodič...

doplněno 18.02.15 17:48:

@promon - Nejsem si jist s tím prokazatelným "rodokmenem" - moji bývalí sousedi mají dítě od jeho 3 měsíců ..

nicméně nebudu rozporovat vaši 100% jistotu

Pokud mají rodiče vše potřebné ke kontaktu biologických rodičů, pak nerozumím, proč se tazatelka ptá - když se zeptá svých rodičů, obdrží vše potřebné...

doplněno 18.02.15 19:34:

ok - jak píšu - nerozporuji - sousedi se o tom nezmínili.. když jsem se jednou ptal, prostě řekli, že o rodičích nic neví. Asi to byl komunikační šum - tj. já se ptal na jméno a město, případně jejich ročník, oni mohli myslet, že se ptám na bližší info...zaměstnání, příjem atd...

Pak nezbude než poradit, aby se tazatelka obrátila na své rodiče s žádostí o informace.

S tím věkem 18+ to berte jako doporučení - dospělá/plnoletá holka se jde mrknout, nic jí nechybí, chce případně probrat situaci a navázat kontakt... Věk pubertální může zapříčinit právě šok či neduhy v aktuální rodině.

Datum: 18.02.15 17:16

To jmlc - nic ve zlém, ale plkáte absolutní nesmysly.

Pravda je taková, že vždy při adopci jsme dostali originál rodný list, kde byli uvedeni oba biologičtí rodiče. Tekže nejen že známe jejich jména, ale i bydliště - tedy bydliště v době narození dítěte.

A těch 18 let - to platí možná jen v případě že požadujete údaje od matriky. To, kdy a co sdělí adoptivní rodiče - to je vysloveně jejich věc.

Jenže - ona je to tak trochu Pandořina skříňka, kterou je lepší někdy neotevírat. Takové ty romantické představy o ubohých rodičích, jimž zlý systém vyrval děti z náručí a uvrhnul je do dětského domova - tak ty většinou mají mnohem prozaičtější pozadí - násilí v rodině, týrání dětí, alkoholismus, drogy a pod, to jsou většinou důvody, proč děti končí v děcáku.

Chápu snahu dětí poznat své kořeny, ostatně naše dcera už je ve styku se svou bio rodinou - ale věřte mi, ze zkušenosti doporučuji maximální obezřetelnost a opatrnost. Určitě ne - proboha - Pošta pro Tebe, to je naprosto zvrácený pořad, dělající show z toho, co by se mělo řešit komorně, v soukromí. Protože když už vejdete v kontakt s bio rodinou, musíte být připraveni na to, že to už prostě nejde vzít zpět! Nechci tu vypisovat podrobnosti, ale jsou případy, kdy tahle snaha pak dotyčné velmi mrzela a přivedla je do velkých trablů.

doplněno 18.02.15 19:26:

Nepsal jsem nic o rodokmenu, jmlc. Psal jsem o rodném listu s údaji, které obsahuje, tedy jména a adresy rodičů - a má 100% jistota pramení prostě z toho, že je fyzicky vlastním od každého z našich dětí. To není ,,jedna paní povídala

Datum: 18.02.15 19:30

na rodice bych se daavno vy*ral, co z toho jako budes mit... tak maximalne sourozenci by stali za to

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.