Kam na běžky - začátečník?

Od: Datum: 14.02.15 16:26 odpovědí: 4 změna: 03.03.15 00:46

ZDravím. Možná sice trošku pozdě, ale pořídil jsem si výbavu na běžky. Jsem začátečník. Mám běžky na oba styly, rád bych abyste mi doporučili nějakou lokalitu pro začátečníka? DObře upravené trasy, především pro volný styl? Ne příliš náročné kopce? Něco blízko u Prahy Západ? Přemýšlel jsem o krušných horách a tratě v Lesné? Díky. Adam

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 15.02.15 02:24

Dobrá volba, sám jsem začal běžkovat tak před 8 lety (ve 42 letech). Tak doporučuji Šumavu. Výchozí pozice Zadov - Horská Kvilda, nebo Železná Ruda a výpad na Německou stranu (Malý Javor supr upravené trasy za pouhých cca 10 eu.). Jinak nejlepší hřebenovky po Krkonoších. Volný styl - to je bruslení? Tak to teda neumím. Jezdím klasiku rychlostí tak cca 5 km/hod, je to prostě turistika.

Ohodnoceno: 0x

Od: bezkar
Datum: 16.02.15 10:33

Z Phy pro začátečníka asi nejlíp Jizerky, i bez auta na den - busem do Liberce a městskou na kopec do Bedřichova. Spíše rovinaté. Nevýhoda je že tam je půl Prahy ;) ale koncem sezóny to je lepší. Ideál koncem sezóny v týdnu.

Datum: 02.03.15 17:31

Já jezdím na jeden den vlakem do Harrachova : http://www.cd.cz/spojeni/conn.aspx?_s_icmp=smvs&f=praha&date=07.03.2015&t=Harrachov&time=07%3A00&v=&option=10&byarr=false&cmd=cmdSearch

V Harrachově se jen přelezou koleje, vystoupá malý kopeček a nasadí se lyže a jede se třeba na Orle, jsou tam pěkné stopy. A večer zase jedu vlakem z Harrachova v 17.ho.d zpátky. Raději cestuji vlakem - za lyže se neplatí, dost místa na nohy i WC

Od: mp
Datum: 03.03.15 00:46

Předminulý týden jsme udělali trasu Modrava (parkoviště 70 kč na den), Filipova Huť, Březník a zpět 20 km a super. Strojově upravená trasa, krásná příroda. Bohužel na trase neni občerstvení - Březník je letos zavřený. Převýšení podle navigace od 950 m do 1160 m takže celkem rovinka (celkově nastoupáno 487 výškových metrů) Se sněhem na běžky je to letos bída. Další nenáročný okruh je Churáňov, Zhůří (tam je pěkný výhled), Horská Kvilda (občerstvení) a okolo zlaté studny zpět na Churáňov, převýšení jsou tady taky minimální a je to taky cca 15 - 18 km.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.