Jaké oblečení na běžky?

Od: Datum: 10.02.15 20:20 odpovědí: 1 změna: 11.02.15 10:15

Zdravím. Jsem začátečník a už jsem si téměř pořídil celou výbavu (kombi set, chci jezdit oba styly). Teď nastává otázka výběru oblečení. Především rukavice a kalhoty. Jaké zvolit? Dáte mi nějaký konkrétní tip? Mít pod kalhoty nějaké termo prádlo? Rukavice spíše těsnější? Vytáhnou se, když se namočí? Uvítám rád veškeré rady a případně i tipy :) Díky. Adam

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bekar
Datum: 11.02.15 10:15

Rukavice jednoznačně běžkařský, musí být akorát = zajít do krámu a vyzkoušet. Kvalitní se nevytáhnou. Např. Swix. Pro zmrzlíky "klepýtka" tříprstovky.

Kalhoty - super jsou tréninkový od Craftu nebo Swixu - volnější, zepředu neprofuk zezadu větraj. Nebo zimní cyklistický bez vložky, taky zepředu neprofuk. Bunda to samé - zepředu neprofuk zezadu větrací, dobrá je neprofuk vesta. Termoprádlo do větší zimy, super je Moira UL nebo duo - rolák + spodky. Do velký zimy - vánice nákrčník nebo kukla (moira). Sebou šusťákový kalhoty a větrovku, někdo vozí i lehoučkou péřovku - ono když večer spadne teplota na -15 a fouká tak se hodí.

Hodně podobný je zimní oblečení na kolo...

Batoh na svačinu vosky a šusťáky ca 10 litrů, úzký aby nevadil rukám, bederák a prsák. Camelbag se mi neosvědčil - furt to zamrzá i při vyfukování z hadičky (leda vozit rum). Vozim petflašku strčenou v nějakým hadru. Nebo termosku.

Odkud jsi? Klidně spol. výlet.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.