Švihadlo a hula hoop

Od: Datum: 06.02.15 12:45 odpovědí: 7 změna: 09.02.15 12:30

Zdravím,

myslíte, že se skákáním přes švihadlo a točením hula hoop (obručí) dá zhubnout? Nemyslím tím rapidní úbytek váhy, ale třeba jen 5kg. Nebo je to jen na formování postavy? Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 06.02.15 14:01
avatar
Jejdá,že se ptáte.Švihadlem se hubne jedna básen
Skáčete a vyplavujete tím z těla toxiny a také rozproudíte mj.lymfu,která se podílí na bourání tuku v těle.Jen do toho ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.02.15 14:35
avatar

jj švihadlo je na hubnutí velmi dobrá věc. Jen se nesmí skákat v bytě s malým stropem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.02.15 14:06
avatar

Dobrý den, je možné zhubnout pohybem? Ano. Je to skákání pohyb? Ano. Je to cvičení s obručí pohyb? Ano. Takže bude záležet na intenzitě, provedení a četnosti cvičení. Zdravím!

doplněno 09.02.15 12:33:

kutululu - a co využít pro cvičení sklep či půdu v domě?

doplněno 09.02.15 13:11:

kutululu - no, ale v parku jsou zase lidi, tak o diváky nebude nouze .

doplněno 09.02.15 14:30:

kutululu - nebo si tam pořiďte skupinku dětí a můžete vystupovat jako jejich cvičitelka .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 14:52
avatar

Dobrý den, aby jste při skákání neničila klouby, myslete na vhodné obutí, dobré jsou například boty na aerobik a zumbu, a na to, aby jste aspoň trošku skákala na měkkém. Tím myslím, že skákat na betonu není nejlepší nápad, vhodnější je například trávník, nebo podlaha v tělocvičně. Něco pro inspiraci.Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 06.02.15 15:31

Na hubnutí jsou lepší způsoby... Švihadlo je spíš sprinterská záležitost = anaerobní zátěž. Je dobré jako doplněk, ale přímo hlavní činnost na hubnutí je lepší něco vytrvalostního aerobního - ideál je asi rychlá chůze s hůlkama, procházka na 2 hodiny. Běžky, kolo atd. Ale pokud přes švihadlo skáčete hodinu v kuse tak je to OK ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 09.02.15 12:27

"Skákání přes švihadlo je skvělý způsob jak trénovat svůj kardio-vaskulární systém a je to jeden z nejlepších aerobních tréninků. Oproti běhu má jednu velkou výhodu, protože je při správném provádění mnohem šetrnější ke kloubům. Je to také velice efektivní způsob, jak spalovat kalorie."

Podle článků na internetu se píše, že je to aerobní cvičení? Na kole bych ráda jezdila, ale to by mi ho nesměli před měsícem ukradnout :( proto vymýšlím jinou fyzickou aktivitu.

Od: kutululu
Datum: 09.02.15 12:30

Děkuji všem za odpovědi. Našla jsem na internetu spoustu odlišných názorů na toto cvičení, tak proto se ptám raději osobně i tady. Techniku a intenzitu už mám prostudovanou. Jen nevím, kde bych měla přes to švihadlo v zimě skákat. Doma nemohu, protože podlaha je tak rozvrzaná a křivá, že jen pouhé šlápnutí mi roztřese celý byt a nevím co by způsobil ještě skok. Napadlo mě v prostorách baráku, ale tam je takový provoz (sídlí tam realitní kancelář), že bych se probadla hanbou, kdyby mě tam někdo viděl *haha*

doplněno 09.02.15 13:08:

Sklep bohužel v baráku není a půda také ne - podkrovní byty. Leda ještě počkat alespoň měsíc dva než bude lepší počasí a pak chodit "švihat" ven do parku.

doplněno 09.02.15 14:28:

Určitě je asi lepší mít diváky v parku (tam alespoň chodí lidé běhat, tak proč né cvičit) než v prostorách baráku *smich* Ze začátku budu mít stud, ale doufám, že ho po nějakém čase odhodím a nebo si někoho seženu do dvojice, ať je ostuda dvojnásobná ;)

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.