Karta pro přežití - jak užít s mapou

Od: Datum: 02.01.15 18:08 odpovědí: 4 změna: 04.01.15 01:28

Dobrý den,

prosím, zda by mi někdo osvětlil jednu z funkcí karty pro přežití, a to onen kruhový otvor pro práci s mapou - k určení směru. Ostatní funkce chápu. Děkuju.

http://www.rebelie.cz/produkt/karta-preziti-survival-card


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.15 18:12
avatar
Přibližné určení směru..azimutu, nebo světové strany od daného bodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 02.01.15 18:22

Toho jsem se bála, že v tom bude figorovat azimut ;) ...ale v pravěku jsem úspěšně běhávala orientační běhy, fakt, v morzeovce jsem byla nejlepší z družstva, haha, jen ten azimut jsem nějak moc ráda neměla ;)

Ne ale fakt, stále to použití nechápu - je tedy důležité vědět, kde je sever, položit mapu a pak mi to kolečko řekne co?

doplněno 02.01.15 19:08:

Zkuste to se mnou ještě, prosím, nejsem zas až taková trubka. Já bych jen potřebovala příklad z praxe. Dejmetomu, že vedle hradu Kašperk vylezu na vyhlídku Pustý Hrádek; Vidím pěkně na hrad Kašperk a vidím opodál obec Tuškov. Umím si představit, že díky tomu kolečku dokázu lépe než bez něj stanovit úhel, jaký svírají směrnice PustýHrádek-Kašper a Pustý Hrádek-Tuškov. Ale bohužel si neumím představit využití tohoto - jak toho třeba využít, až slezu dolů a zas pro hustý les neuvidím nic, k lepšímu trefení do Tuškova.

Datum: 03.01.15 12:03
avatar
Srovnáš mapu podle kompasu pak položíš měřítko středem na místo kde stojíš a od něj vedeš pomyslnou čáru do cíle. Na měřítku zjistíš úhel který svírá tvůj směr k cíli a ručička kompasu. Pak už nemusíš na každý zastávce vytahovat mapu aje jen kompas a měřítko ( lepší kompasy mají stejně stupnici na ciferníku ) Otočíš kompas aby byl sever na špičce střelky a jdeš tam, kam ti tvoje číslo (úhel )na měřítku.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 04.01.15 01:28

Díky

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.