Bruslení technika

Od: Datum: 08.12.14 18:53 odpovědí: 2 změna: 09.12.14 00:17

Dobrý den, na bruslích ledních docela jezdit umím umim přešlapovat dopředu i dozadu brzdit prostě docela slušně, ale chtěl bych umět takovou tu rychlou otočku na krátkém prostoru umím prudce změnit směr, ale musím mít nohy hodně do široka a je to takové škubnutí ale chtěl bych umět tady toto nevím jak se tomu říká

.. od 10 sekundy

Jak to trenovat jak to zkoušet? vím, že se to musím naučit sám, ale brzdit jsem se naučl tak, že mi kamarád řekl, jak na to a zkoušel jsem, tak chci radu co dělat a co zkoušet.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: aroff
Datum: 08.12.14 23:40

Té "otočce" se říká bogna. Když děláš bognu tak je vnitřní noha více vepředu a vnějí noha o něco vzadu. U vnitřní brusle jedeš po vnější hraně nože a u vnější brusle zase po vnitřní hraně nože. Musíš jet po středu nože, pokud dáš váhu na paty strácíš rychlost a jen štípeš led.

Já jsem to hokejový potěr učil tak, že při malé rychlosti, si dali nohy téměř do jedné linie a ta co je vpředu na tu starnu zatočlili. Nezačínej se to učit s velkou rychlostí, pak se právě naučíš ty chyby, kdy jsou nohy daleko od sebe a máš těžiště na vnitřních hranách nožů. Brusle musíš mít dobře nabroušené. Na tupých bruslích e to nenaučíš, ale zase nesmíš mít na noži "okapy". Nauč se bruslit na melém žlábku, ale ostré hrany. Nůž muí mít taky správnou kolébku. Pak jseš obratnější.

Velké žlaby a rovný nůž to je dřina a žádná obratnost, akorát tak pro agresivního hráče.

Trénovat,trénovat,trénovat a zas trénovat

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.12.14 00:17
Není co dodat. Dokonalá odpověď. A moc hezký video od autora.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.