Moje tělo

Od: Datum: 04.12.14 21:54 odpovědí: 7 změna: 05.12.14 17:27

Dobrý večer,

v podstatě jsem píšu už ze své zoufalosti. Je mi 16 let ( výška 172 cm) a o prázdninách jsem tak nějak začal přemýšlet, že bych měl začít sportovat a schodit pár kilo. Povedlo se, začal jsem denně běhat, jíst pravidelně a hlavně zdravě. Ze svých 64 kg jsem to shodil na nějakých 57 kg + -. V tuto dobu jsem tedy začal posilovat na břicho abych taky tak nějak vypadal a neměl vyvalenou pneumatiku ven. Na břicho posiluju asi tak už měsíc a půl a pozoruju změny k horšímu. Břicho tak nějak zmohutnilo, ale vyvalilo se ven. Takže kdy se narovnám, pořád prostě není ploché. Bohužel tedy jsem tam, kde jsem byl, na začátku. Co mě ale zaráží je váha, + - 58 kg. Je tu někdo schopný mi říct, kde dělám chybu? Byl bych fakt moc vděčný, protože se díky tomuto fakt denně stresuji a vyčítám si v podstatě každou sladkou stravu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 21:57
avatar

Měl bys zajít do posilovny a udělat celkový program s trenérem. Posilovat jednu svalovou skupinu je nesmysl. Pokud máš břicho vyvalené, může hrát roli i lordóza a musíš přidat cviky na bederní páteř. On ti vše poradí a doporučí. Ve fitkách mají taky speciální akce Pekáč buchet, které jsou právě zaměřeny na plochá a vyrýsovaná břicha břišními svaly.

doplněno 04.12.14 22:04:

Skolióza je vybočení do strany, lordóza je hlubší prohnutí bederní páteře dopředu, takže mají vyvalená břicha i ti, kteří nemají žádné pupky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vl®
Datum: 04.12.14 22:01

Mám slabší skoliózu, takže chápu dobře, že to na to může mít vliv?

Datum: 04.12.14 22:04
avatar
Ono se taky musí správně cvičit. Myslím ze břicho se při cvičení jakoby vtahuje dovnitř než nafukuje. To poradí zdejší sportovci. Ale důležité je i správné držení těla, to s tím břichem udělá hodně.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.14 15:20
avatar

myslím, že je to individuální ... jako má někdo krátký vyrýsovaný lýtkový sval a jiný dlouhý, splývající, tak někdo má ploché břicho a někomu ty svaly mohou vystupovat ... stačí si prohlédnout fotky kulturistů

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.14 17:03
avatar

Měl by ses zaměřit na vnitřní šikmé svalstvo. To je totiž to, co nám drží střeva tam, kde mají mít. Většinou (z neznalosti) lidi cvičí přímý sval břišní a čím větší je objem, tím jsou ty "buchty" těžší a gravitace dokoná výsledek...Břišní šikmé vnitřní svalstvo drží tělo ve správné poloze a tím se taky předchází bolestem zad. Tady člověk opět z neznalosti procvičuje záda a bez účinku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 17:09
avatar

1/ jestli děláš jen sklapovačky, tak je prostřídej cvikem, kdy ležíš na zádech a zvedáš nohy.

2/ posiluj taky záda. Stačí zvedat lehčí činky nad hlavu. Jak ti zesílí záda, hrudník se zvedne a břicho se zatáhne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 17:27

Musíš začít sportovat, a to komplexně. Běhat, plavat, posilovat. Pokud něco začneš dělat jednostranně, tak se dopracuješ k tělu alá vyposilovaná jitrnice, z boku tak zkrátka budeš vypadat. Nicméně nepřipadá mně, že bys byl na výšku 172 cm a váhu 58 kg nějak silný. To, že nehubneš, je normální, nabíráš svaly a ty jsou těžké. Od léta je ještě krátká doba na to, abys radikálně změnil postavu. Teď v zimě bych se zaměřila na běh, o víkendu plavání, během týdne domácí posilovna s činkami, kliky, dřepy, břicho. Střídání. Jen musíš vydržet a dělat to co nejpravidelněji, klidně půl hodinky denně, ale často. Uvidíš, jak se ti postava za rok změní. A stravu v tomto věku příliš nehlídej, měl bys ji mít pestrou, klidně i to sladké, pokud bude fyzická aktivita, neuškodí ti to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.