Jak se méně zadýchat

Od: Datum: 29.11.14 14:11 odpovědí: 7 změna: 03.12.14 20:03

Hraju fotbal a mám problém s tím, že když se rozeběhnu tak se strašně rychle zadýchám a dlouho mi trvá než zase ten kyslíkový dluh doženu, nevíte co trénovat, abych vydržel víc, méně se zadýchával?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.14 18:19
avatar

Trénink pod aerobním prahem rozvíjí aerobní kapacitu Tedy udržovat pásmo a dlouze (alespoň 60-90min, lépe déle a hlavně pravidelně). Důležitá je tepová frekvence. Zvyšuje se kapacita (objem) plic, zvětšuje se objem srdce (větší objem krve na jeden výtlak) a tím více kyslíku pro zatěžované svaly. Zlepšení tukového metabolismu, nedochází k hromadění laktátu jako při čerpání energie ze svalového glykogenu. Tohle je základ pro všechny vytrvalostní sporty.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.11.14 12:44
avatar

já jsem bývalý fotbalista a můj otec byl plavec a později plavecký trenér. Přinutil mě k tomu, abych se naučil pořádně plavat a můžu ti potvrdit, že jsem nikdy nelitoval. Jestli si někde pořádně vypracuješ plíce, pak při plavání.

Proto ti radím : Zkus plavání jako doplněk.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bezec
Datum: 01.12.14 10:38

Když se zadýcháváš při běhu tak trénuj běh ;)

Jinak obecně fyzickou kondici - vytrvalost i rychlost ve sprintech. To na fotbale nemáte trenéra? Resp. co to máte za trenéra?!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.14 10:45
avatar

Hehe, nedávno sem se ptal mladého fotbalisty za kolik uběhne 60m, kilometr, nebo venkovní ovál. Neví, běhají moderně na páse.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.12.14 11:55
avatar

když se při běhu zadýchává, tak nemůže trénovat během, protože neudrží tepy. Kdyby je udržel a nezadýchával se, nebude sem psát Na to je nejlepší kolo nebo rychlá chůze, kde si ty tepy může hlídat a podle toho buď přidat nebo zpomalit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaba*
Datum: 01.12.14 12:09

může to být astma (zátěžové astma), které se Vám pořádně projeví tak třeba po 30-ti letech. Nemáte například náznaky nějakých alerií...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lk
Datum: 03.12.14 20:03

No k našim tréninkům se vyjadřovat radši nebudu. Každopádně nevím, jestli se moc nezatěžuju (mimo vlastní tréninky navštěvuji posilovnu, trénuji s chlapama)... Doufal jsem, že s koncem podzimní části sezon se to zlepší, ale teď ikdyž chodím jenom 2x - 3x týdně do posilovny, tak i tak nezvládám udýchat trénink. Nebo nezvládám, není to na takové úrovni, jakou bych chtěl dosáhnout... Proto za každý nápad, jak to co neefektivněji vytáhnout co nejvýš předem děkuju. :)

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.