Jak začít se sportem a posilováním

Od: Datum: 19.11.14 22:21 odpovědí: 3 změna: 19.11.14 23:17

Ahoj.

Jelikož mám hodně volného času a nebaví mě už sedět stále u PC a rád bych chtěl se sebou něco začít dělat, rozhodl jsem se, že bych začal sportovat a posilovat.

Jenže vůbec nevím, jak začít, kdysi jsem to už zkoušel, ale nevydržel jsem ani 2 dny.

Začal bych tím, co bych měl jíst, kolikrát denně a jakému jídlu se vyhýbat?

Co se týče pití, můžu pít mattonku neperlivou a perlivou?

Vstávám v 5:00 a chodím spát kolem 1:00, nevím, jestli jsou 4 hodiny spánku dostačující pro sportování?

U sportu bych rád začal běhat, jakou vzdálenost by jste do začátku doporučili denně uběhnout? A je lepší běhat odpoledne nebo večer? (ráno nemůžu).

U posilování bych rád posiloval ruce, břicho, prostě celé tělo, pro začátek jsem si koupil tyto činky http://aukro.cz/cinky-naklada…g-45-30mm-ze-i4776755791.html ale nevím, jaké cviky snima dělat apod., nikdy jsem neposiloval, nic.

Jít se poradit za nějakým zkušeným trenérem nemůžu, né, že bych nemohl, ale nechci tam jít, proto Vás žádám o pomoc tady.

Všem díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.14 22:36
avatar

Jenže vůbec nevím, jak začít, kdysi jsem to už zkoušel, ale nevydržel jsem ani 2 dny.

To je zasadni problem. Nic ti nepomuze vice, nez proste vytrvat a pustit se do toho hned.
Ano, spanek je dulezity. Dulezite jsou i tve ostatni otazky, jen jsou k nicemu kdyz proste nepujdes behat aspon deset dni a je jedno kdy a kolik toho ubehnes. Jestli vydrzis bude to ten prvni krok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 22:47
avatar

Nepíšete kolik vám je let, ale to celkem nehraje roli. Spánku máte málo, až začnete cvičit, tak by vás to odrovnalo. Tělo potřebuje odpočívat ! Návody na zdravou stravu najdete na netu , chce to hodně zeleniny, sacharidy dopoledne, odpoledne bílkoviny (maso), necvičit každý den, spíš obden, a nebo jen lehký strečink ve volném dnu bez cvičení, cvičit nejpozději dvě hodiny před spánkem. Pokud jste nikdy nesportoval, bude to zprvu na tělo záhul, taky pozor na šlachy a zatuhlé svaly - nikdy neposilovat bez rozcvičky a protahovacích cviků. Nezačínejte hned s činkami, první týden navykejte tělo, to znamená běžné cviky - dřepy, kliky, sklapovačky, předklony, švihadlo, cviky s pet flaškami s vodou místo činek a pod. Najděte si nějakou příručku, abyste zatěžoval svaly, klouby, páteř a šlachy rovnoměrně, nesportujte jednostranně. Běhat můžete, ale taky zprvu zlehka, později přidávejte, třeba při každém běhu minutu navíc. Nejlepší zajít do nějakého fitka a ty začátky začít pod dohledem tam. No dalo by se toho napsat mnohem více, tohle jen ve stručnosti. Dodržujte pitný režim (neperlivá voda, čaje,..), případně doplňujte minerály, neberte žádné podpůrné prostředky (růstové a pod.). Tak hodně štěstí, pevnou vůli a přeji vám, aby jste vydržel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.14 23:17

V první řadě Tě chci pochválit, že máš chuť se sebou něco dělat. V první řadě si musíš uvědomit, že nejde změnit svůj životní styl ze dne na den. Jsi navyklí na určité věci a změna těchto návyků vyžaduje postupnost a čas.

Začal bych spánkem. 4 hodiny spánku nejsou dostačující pro lidi co nesportují, natož pro sportovce. Četl jsem (ve více nezávislích článcích), že svaly mohou zvětšovat svůj objem jen při spánku. Nejen kvůli tomu je důležité mít dostatek spánku (náchylnost k psychickým problémům, schopnost učení apod.) Spát 9-10 hodin je ideál, já sám mám problém ho ve všední dny splňovat. Spím okolo 8mi hodin a většinou se i tak ještě "dospávám" o víkendu, takže tobě bych taky poradil neponocovat, přestat pařit na kompu dlouho do noci a radši se pořádně vyspat.

Stravu bych moc nehrotil. Neomezuj se na jídla které máš rád, ale nepřejídej se! Vyhýbej se fastfoodům a snaž se pít co nejméně slazených nápojů a omez co nejvíc sladkosti. Snaž se jíst menši porce vícekrát denně a poslední jídlo si dej alespoň hodinu (spíš dvě) před spánkem. Dýl pak už nejez. Ty matonky jsou podle mě v pohodě.

Zkus posilovat s vahou vlastního těla.. Kliky, dřepy, sklapovačky, shyby, supermany apod.. Počítej s tím, že než si tělo navykne na námahu, budou svaly bolet. Po dvou až třech dnech to odezní. Během této doby dej svalům čas regenerovat a necvič. Po odeznění se do toho pust a bolest se bude postupně zmenšovat.

S těma činkama, zkus si najít bicepsový zdvih, kladivový bicepsový zdvih, tlaky na ramena, francouzské tlaky (nebo zdvihy teď nevím), benchpress (akorát s jednoručkama), trapézové zdvihy.. Víc mě teď nenapadá..

S běháním ti neporadím, nemám osobní zkušenost.

Trenér je podle mě určitě dobrá věc, ale pro cvičení doma není nutnej. Kdybys časem začal chodit do posilovny, s trenérem se určitě poraď. Od toho ta profese tady je, takže ostych zahoď! :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.