Jakou navigaci

Od: Datum: 19.11.12 17:37 odpovědí: 3 změna: 20.11.12 23:20

Dobrý večer kdo poradí:chtěla bych manželovi k vánocům koupit navigaci na kolo,ale vůbec nemám tušení která je dobrá aby byla cenově dostupná děkuji moc za radu:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: polman*
Datum: 19.11.12 17:53

za mě doporučuji google navigaci (je podporována i pěší verze i automobilová a google maps navigace se dá doinstalovat do android zařízení) já osobně používám HTC HD2, nainstalovaný NAND android a v něm google maps navigace, která ukazuje i aktuální dopravní situaci a optimalizuje trasu tak, aby se zbytečně nečekalo v kolonách

Datum: 19.11.12 18:46

Já ti můžu z vlastní zkušenosti doporučit Garmin Oregon.

Ovšem cena bude velký problém.

Před asi pěti roky jsem za ni dal 13000Kč, dneska jsou modely i za 7000 a více.

Na navigaci si musí ještě koupit ochranou fólii na display. Protože třeba i prach na displeji ho při posouvání poškrábe a škrábance pak už nejdou odstranit. Proto je při venkovním použití fólie k nezaplacení.

Na navigaci existuje i držák na jízdní kolo.

Jediný problém je napájení. Baterie bez podsvícení displeje vydrží tak 12 až 16 hodin. Při podsvícení to bude maximálně 8hodin. Takže musíš mít kvalitní nabíjecí baterie s velkou kapacitou a vozit minimálně jedny do rezervy.

Zkus prohledat gspcentrum.cz Tam je velký výběr. Kde ji potom koupíš záleží na tobě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.11.12 23:20

Myslím, ze víc se vyplatí chytrý telefon, kde dáte x aplikací a může ho využívat velice efektivně. Na kole navigaci jako takovou nepouzivam , displej hodně žere baterku, ale když se ztratím, jednoduše se mrknu na mapu - moje poloha a vím kde jsem a kam odbočit. Navíc používám endomondo - aplikaci, která mi zaznamená ujetou trasu do mapy, takže pěkně vidím, kudy jsem jel, jak rychle jsem jel, celkové km, průměrná rychlost, maximální rychlost, převýšení i grafické v grafu, nastoupane výškové metry atd atd...je to spojené s netem a vše se zalohuje samo,pokud si vytvoří ucet. Pak vidí, kolik celkem ujel na kole, za jak dlouho atd. Mnohem propracovanější než samotná navigace. Na kolo stejně bude potřebovat i turistické trasy a pokud bude jezdit i v terénu, stejně v navigaci tolik podkladů mít nebude.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.