Delka dětských lyží?

Od: Datum: 03.10.14 10:57 odpovědí: 2 změna: 05.10.14 19:01

Chtěl jsem se zeptat jaka ma bejt správná delka lyží pro děcko?dík

doplněno 03.10.14 13:32:

Když teda kluk měří 135cm tak lyže o delce max do 120cm jestly to tedy dobře chápu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.14 11:51

U začátečníka a mírně pokročilého lyžaře pořizujte lyže kratší, tzn. lyže sahající maximálně po ramena dítěte. Určitě nepořizujte delší. Děti se na nich budou trápit, bude pro ně těžké zatáčet, nebo dokonce i zastavit a brzy si zvyknou na špatný postoj v záklonu, který jim sice na začátku mnohé usnadní, ale dále bude jejich lyžařský vývoj brzdit.
Lyže se vyrábí už od 65 cm, a jsou tedy vhodné i pro tříleté děti, případně i mladší. Při koupi dětských lyží nemůžete přemýšlet o tom, že lyže dítěti vydrží alespoň tři sezóny. Děti rychle rostou a správnou délku lyží mají jednu až dvě sezóny. Poté je třeba pořídit lyže o pět až deset centimetrů delší. Obecně platí, že děti by měly lyžovat na lyžích o 10–20 cm kratších, než je jejich současná výška postavy.

See more at: http://snow.cz/clanek/2003-ja…nejlepsi#sthash.XmzFaBk7.dpuf

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.10.14 19:01

Pro vnučku 124 cm jsme kupovali metrové a ještě nám prodejce (dobrý lyžař) říkal, že mohly být i kratší. Nekupujte nové na každou sezónu, stačí bazar a nejlépe i s lyžákama. Já se pídila po hůlkách a bylo mi řečeno, že pro dítě jsou k ničemu, jen by mu zavazely. Vnučka 4 roky v zimě sjížděla spíš rovinu než kopec ale hlavně tam musel být skokánek, uvidíme letos.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.