Jaké pojištění

Od: Datum: 02.09.14 13:14 odpovědí: 3 změna: 09.09.14 11:52

Dobrý den,

syn odjíždí do zahraničí sportovat, bude hrát v Anglii za jejich klub cca 8 měsíců. Jak se má pojistit? Tady nebo tam?

Já myslím, že si zde udělá cestovní pojištění na cca měsíc a pokud to vyjde dál, prodlouží si ho. Nebo se to dělá jinak?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jochanan
Datum: 03.09.14 19:40

Dobrý den,

jediné, co k tomu mohu uvést, je, že by měl pojišťovnu extra upozornit, že se jedná o sportovní výjezd => vyšší riziko = vyšší pojistné.

Osobně mám s pojišťovnami ty nejhorší zkušenosti. Plnily pouze v případě "povinného ručení", ve zbylých 4 případech si ty svině (Česká pojišťovna, Wustenrot) vždycky vymyslely nějakou hovadinu proč neplnit. Takže už se nepojišťuji a i když mi před dvěma lety praštil blesk do komína, tak i když jsem si to platil sám, tak jsem ještě ušetřil na pojistném cca 18k. Což ještě vychází z předpokladu, že by se stal zázrak a ty svině plnily.

Jako občan EU máte nárok na "základní" ošetření v rámci běžného zdravotního pojištění, takže se spíš informujte, co znamená "základní" ošetření...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.14 11:03

Lze sjednat cestovní pojištění i na celý rok, bude krytý na případné ošetření v nemocnici do 3 milionů. Ale je to pouze na ošetření, popřípadě odpovědnost za škodu.

Lepší je sjednat si úrazové pojištění, které mu v případě jeho zranění pojišťovna i v Anglii proplatí. Navíc pro sportovce nemáme žádné přirážky, pokud nehraje nejvyšší ligu. Více info mile rád poskytnu. petr.sidavr@seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 09.09.14 11:52

Pokud nemá, tak by si syn mohl zřídit účet u FIO banky a ta nabízí pojištění k platební kartě za 28,- Kč na měsíc pro všechny členy rodiny. Vlastně mě na napadlo, pokud má někdo z rodičů tuto banku, tak syn je pojištěn také. Fungujete to tak, že v bance (osobně) si zřídíte pojištění k platební kartě na neomezenou dobu. Až jej nebudete potřebovat, tak zase musíte osobně tuto službu v bance zrušit. Ale 28,- Kč je tak malá částka, že pojistku nechávám celý rok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.