Jaké svaly posilovat na kliky

Od: Datum: 30.08.14 20:21 odpovědí: 9 změna: 01.09.14 17:09

Nadpis zní divně ale dotaz bude v podstatě jednoduchý. Mám slabé svaly, takže udělám strašně málo kliků, respektive mne ruce začnou jak zepředu, tak i zezadu okamžitě bolet. Maximálně jich udělám 30 a to jen při dobrém tréninku a z vypjetí všech sil. Jaké cviky mám tedy cvičit, aby se mi posílily svaly na ruce, které zabírají při kliku (nepočtám prsa, záda, břicho) a já tak vydržel udělat více kliků? Prosím o konkrétní cviky, popř. pokud na to má někdo chuť/čas/náladu, tak i s nějakým videem z youtube nebo alespoň obrázky, jak ten cvik správně provádět. Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dejv95*
Datum: 30.08.14 20:27

Kliky jsou na prsní svaly, ale zatěžujou se ruce. No mě pomohlo, to trénovat. Pak jsem přešel na tricepsový kliky. Jinak zabralo posilovat tricepsy činkama, ale stačí i lit apůl plná flaška. :D Pak přítahy. Ale kliky ti půjdou nejlíp, když je budeš dělat dál. A pak bych zkusil prkno. Takový to jak natáhneš ruce a vydržíš. Je to makačka.

Ohodnoceno: 0x

Od: kliky
Datum: 30.08.14 20:45

No já bohužel právě ty kliky moc nedávám, tak se špatně cvičí. Spíš jsem měl na mysli, že třeba zabírá biceps a triceps a tak nějaké cviky na jejich posílení. Kdy po nějaké době bych z posilování těchhle partií přešel na cvičení kliků, kdy už by mi to šlo líp, protože by mne hned po pár klikách neboleli ruce a vydržel bych jich udělat víc. Alespoň pro ten začátek.

Od: dejv95*
Datum: 30.08.14 21:25

Chápu, ale tím že je budeš furt dělat, tak to posílíš nejvíc, jde o tu cílovou skupinu. Jinak ty přítahy na hrazdě, a posilovačka zad.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.08.14 08:04

OK, takže jestli dobře chápu, tak tyhle dva cviky. Tu horní kladku celkem dávám, tu hrazdu spíš vůbec :D

http://www.grunsport.eu/cz/sy…lky_1156410678.jpg?1295261869

http://www.insportline.cz/p13…-Body-Solid-Hrazda-4v1-02.jpg

Od: lmgify
Datum: 31.08.14 08:33

Pises, ze delas 30 kliku. To je slusne. Je to vice, nez kolik by jich udelala vetsina lidi. Kolik jich chces jako delat?

Nejlepsi na posileni pro kliky je delat kliky :) Vyhodou je, ze sila narusta dost rychle a nic k tomu nepotrebujes krome kousku podlahy.

Asi staci dat si rano a vecer 2 serie po 20 kouskach (mozna druhou serii do vycerpani) a za 3 tydny se v pohode dostanes na 50.

Jako u kterehokoliv jineho cviceni plati, ze musis spravne jist, aby mely svaly z ceho rust, jinak muzes cvicit jako krecek v kole a pohnes se dopredu jen minimalne.

Datum: 01.09.14 09:41

A mě zas přijde těch max. 30 relativně jako střed. Jenže jak říkám, to je když jedu "na krev", takže takový výkon určitě nedám v sériích. Ideální počet si myslím je tak 50-100. Každopádně díky za rady, holt budu ve volném čase dělat kliky, kliky a kliky.

Od: waffentreger
Datum: 01.09.14 09:55

http://www.youtube.com/watch?…DfZhwGL6lZEnAhwZrtM0kvrmv51b7

jedu podle jeho videí a super. S rukama mám stejný problém. Jsou slabé. Pomůže cvičení.

Datum: 01.09.14 10:09

jaaaaj, neumite lidi cist? Kliky nejsou na ruce.

Datum: 01.09.14 17:09

Kliky samy o sobě jsou posilovací cvik, takže hledat cviky, které ti posílí partie, které ti umožní udělat víc kliků, je zbytečné. Jestli ti jde o to, udělat co nejvíc kliků, cvič kliky. Cvič to v sériích a postupně si přidávej jak počet kliků v sérii, pak třeba i série. Chce to čas a trpělivost. Samozřejmě můžeš potom přidat i různé varianty kliků. Na široko, s lokty u těla, na pěstích, na prstech, s nohama na židli...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.