Stahovák klik

Od: Datum: 11.07.14 09:56 odpovědí: 4 změna: 11.07.14 20:37

Ahoj potřeboval bych, u svého kola vyměnit kliky s převodníky a prý na to potřebuji stahovák klik, a mě by zajímalo jestli ty stahováky jsou univerzální, nebo musím kupovat podle kola. Myslíte že tento by stačil a je univerzální http://www.kola-cykloshop.cz/…klik-kopie-shimano/d-451618/. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.14 11:33

Dobrý den, stahovák je "univerzální" na určitý typ sestavy.Nepíšete jaké máte kolo, ale nejběžnější je čtyřhran. Tady by jste si mohl vybrat.

http://www.kupkolo.cz/naradi-…k131/stahovaky-na-kliky_k940/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.14 13:27
Zajděte do nejbližšího cykloobchodu a nechte si poradit. Stejně vám prodá standardní závit a kdyby náhodou nepasoval tak vám ho vymění. Cena cca 90,-kč.

Datum: 11.07.14 18:50

Zajdi někam do cykloservisu a za minutu nemají co dělat.

Datum: 11.07.14 20:37

A já přidám osobní zkušennost:

Právě u kliky s převodníky jsem si ztrhl závit, do kterého se šroubuje stahovák.

Takže jsem to vyřešil takto: každý den jezdím 14km z práce a tak jsem před cestou z práce povolil šroub, který drží kliku asi o jeden závit. Asi po šesti kilometrech mi začal řetěz dřít o přesmykač, což znamenalo že se převodníky s klikou uvolnily. Domů jsem na tom opatrně dojel a když jsem potom zabral za kliku, tak jsem ji stáhnul rukou.

Toto se dá použít jako nouzovka, protože při častějším ježdění s volným čtřhranem se vymačkají plochy čtyřhranu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.