Plavání na záda

Od: Datum: 23.06.14 18:10 odpovědí: 9 změna: 26.06.14 18:42

Dobrý den, doktor mi doporučil plavání kvůli zádům. Jaký styl plavání mi neřekl a já se zapomněl zeptat, tak kdyby někdo věděl, díky! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.14 18:15
avatar
Pokus se nic nezměnilo, tak mně vždy doporučovali obyčejná prsa..
doplněno 23.06.14 19:29: Ideální by bylo, poradit se právě s tím Vaším lékařem nebo fyzioterapeutem, který Vaše záda viděl. Ono by to taky chtělo začít plavat pod dohledem - vedením instruktora, abyste daný styl vůbec prováděl správně..
Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 23.06.14 18:17
avatar

AhojKaždé plavání je skvělé na celý organismus,to je bez debat.Zapojujeme prakticky všechny svaly.Na záda bych doporučila styl prsa,tam je dobrá zátěž na záda.No,vlastně i kraul,je těžší a také fajný ;)

doplněno 23.06.14 19:37:

http://www.jak-na-bolava-zada.cz/?a_box=afnwag3a

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fisa*
Datum: 23.06.14 19:05

Prý nemám posilovat prsní svaly, protože mi převažují, tak bych nerad dělal něco špatně. Díky :)

Datum: 23.06.14 19:38
avatar

Mně fyzioterapeut prsa nedoporučoval, prý zkracují prsní svaly (nebo ty mezi hrudníkem a ramenem - nevím, zda je to totéž) a tím mohou ohýbat záda, zakulacovat ramena. Nejlepší je znak - alespoň na moje problémy (ochablé vnitřní svaly podpory zad).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.06.14 20:45

Prsa nejsou moc vhodný na záda, obzvlášť když se neplavou správně.

Nejlepší je asi znak, ale styly by se měly střídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.14 07:06
avatar

se mi zdá, že někteří rádci berou problém příliš dramaticky a vědecky.

Plavání je dobrý sport především proto, že přinutí k pohybu celé tělo a přitom nezatěžuje páteř a klouby.

Jakým stylem plavete, jestli na znak nebo prsa nebo ucho, je druhotná věc. Plavejte jak umíte a jak vám to nejlépe vyhovuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.14 15:09
avatar

Třeba s hlavou nad vodou, řekla babička a zničila si krční páteř.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.06.14 17:42
avatar

Prsa a jak píše "naufrago" správně dýchat a rozhodně neplavat s vystrčenou hlavou. Plavat pomalu, nikam se nehnat, nejvíc mi pomáha na páteř plavat co nejdál pod vodou a jen v hloubce kde si pak stounu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.14 18:42
avatar

Též jsem měla problémy s páteří. Záleží, co konkrétně máte za problém. Jestli se dá nazvat problém se zády rovná se problém s páteří? Pokud máte problém s krční páteří, tak prsa jsou nevhodný plavecký styl, též při bederrním problému není dobré mít hlavu nad vodou, pak se hodně prohýbáte. Myslím, že plavat lehce a pravidelně střídat styly. Též si zacvičit u nějakého sloupku, tyče. Ale nejlepší by byla rehabilitace a jako doplněk rehabilitační cvičení ve vodě. Ty sestry jsou školené, dají Vám 3 až pět cviků, aby jste se je dobře naučil a správně je doma prováděl, též řeknou, kolikrát ten cvik opakovat. Sám si nikdy cviky dobře nezvolíte, ani se je z knížky nenaučíte, též správné dýchání při tom. Rehabilitační cvičení je ale finančně náročné. A pokud je doktor sám nenavrhnul, možná zkusit o ně sám požádat. Je to ale o Vaší vůli a chuti opravdu pravidelně a poctivě cvičit. Najít si denně /podle doporučení/, nebo třeba čtyřikrát týdně čas. Je ale pravda, že po určité době, kdy jste cviky ze začátku zvládal s obtížemi, se Váš fyzický stav zlepší natolik, že budete cvičit třeba půl hodiny a uteče to jako voda a Vy nebudete vůbec unavený. Budete ale na tyto cviky potřebovat volný prostor na zemi a nějakou silnější deku. Mě pomohly. Plavání bylo jako doplněk.

doplněno 28.06.14 16:47:

Ty tři, čtyři cviky Vám sestra přidává při každém cvičení, nejdříve zkontroluje, jak jste cvičil ty staré, jestli jste se neflákal a potom přidává další a další. Takže těch cviků budete mít celkem 20 až 25.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.