Jake MTB pláště do města?

Od: Datum: 01.06.14 16:44 odpovědí: 3 změna: 02.06.14 09:40
Ahoj, rozhodl jsem se, že budu do prace po Plzni jezdit na kole a tak ušetřím cca. 1700 měsíčně za benzín. Problém je ten, že mám klasické 26" MTB, ale ty pláště do bláta se na pevný povrch moc nehodí. Ale u MTB chci zůstat, jelikož rád jezdím po lese a širší kola se hodi i na koleje atp. Co říkáte na Maxxis CrossMark?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.14 17:47

CrossMark mi do města přijdou zbytečné..

Čistě do města bych dal něco jako Gypsy...

Koupil další vypletená kola..a na ně dal něco do terénu..

Přezutí je záležitost na 1 minutu.

Pokud tedy jezdíte hodně.

Pokud něco univerzálnějšího, potom např.Ritchey Speedmax.

Ohodnoceno: 0x

Od: aroff
Datum: 01.06.14 23:00

Manželka vozí tyhle CrossMarky druhý rok a je to slušné i na tvrdém podlkadu, dobře odvalují. V terénu taky celkem podrží, ale je jasné, že ne tak, jako vzorek určený pro terén. Hlavně na blátě bacha. Jinak jako "universal" slušná guma s dobrým nájezdem.

Jako další kompromis by šel i Continental Race King.

Já osobně vozím Continental X-King, ale to je už více do terenu i když na tvrdém podkladu taky celkem dobře odvaluje.

Od: kolista
Datum: 02.06.14 09:40

Obecně na asfalt je třeba hladký proužek uprostřed (stačí když se špunty překrývají). Pak záleží jestli to bude jen na asfalt nebo i do terénu. Sliky na písku a v bahně kloužou moc ;)

Sliky mám 26x1,75 a univerzály 26x2,0 Slabší jsou nesmysl - jede to prakticky stejně, ale pohodlí je výrazně menší. Zkoušel jsem např. sliky 1,0 a rozdíl oproti 1,75 byl opravdu minimální, jen to víc drncalo.

Ten CrossMark - vzorek OK, směs neznám (Maxxis jsem měl jednou před ca 10 lety, na mokru šíleně klouzaly tak letěly - Michelin, Conti, Ritchey atd. byly v té době o dva parníky lepší)

Jako univerzál bych vzal asi Ritchey z max shield 2,10 nejlíp v kevlaru

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.