Jízda pro tramvajovém pásu

Od: Datum: 22.05.14 12:13 odpovědí: 6 změna: 22.05.14 19:38

Mohu jako cyklista jet po tramvajovém pásu? Myšleno tam, kde není cyklostezka samozřejmě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.14 12:18

Překvápko - tramvajový pás je jen pro tramvaje

Ohodnoceno: 2x

Od: skye®
Datum: 22.05.14 12:25

Překvápko - velmi často naopak značky svážejí cyklisty do tramvajového pásu, aby to pro ně bylo bezpečnější. Jde mi o to, jestli to jde i jinde, kde to není přímo značeno.

doplněno 22.05.14 12:26:

Takže lépe si příště zjisti pravdu, než odpovíš ironickou poznámkou.

Datum: 22.05.14 19:38

Pravdou je,že zákon vymetuje pro cyklistu pravý okraj pravé poloviny vozovky a nebo cyklostestu. Nic jiného nezná.A obdobně jiné půřekvápko - tentýž zákon říká,že osoba na kolečkových bruslích,ale i třeba invalidní vozík je chodec. Proto se má po silnici pohybovat vlevo a ne vpravo,jak je u nás in zvyk. Je opravdu lépe si zjistit výklad zákona,než skončit jako nedávno senior na invalidním vozíku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.05.14 12:34

Viz zde.

Ohodnoceno: 3x

Od: skye®
Datum: 22.05.14 13:12

Tento odkaz jsem si taky našla, ale píší tam, že to, co je tam uvedeno, není vždy v souladu s pravidly silničního provozu. Já bych chtěla vědět, jestli to podle pravidel mohu dělat i na místech, kde to není přímo označeno.

Datum: 22.05.14 14:58

skye,

na stručnou otázku stručná odpověď. Ne nesmíte. Je sice možné, místní úpravou změnit zákon 361/2000, ale na to se asi neptáte. Nebo ano?

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.