Operace kotníku bez narkózy?

Od: Datum: 12.05.14 21:09 odpovědí: 9 změna: 17.05.14 18:19

Dobrý den!

Potřebovala bych poradit... Kamarádka si při pádu z koně zlomila kotník a zítra ráno ji čeká operace a dostane šrouby do nohy... Kamarádka, který dávali šrouby do lokte jí psala, že bude celou operaci vzhůru... Což mi přijde jako blbost... Neměla by být pod úplnou narkózou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 12.05.14 21:15
avatar

Kamarádka nemluví pravdu.Že by jí dávali lokální anestézi to se mi moc nezdá...Bude pod úplnou narkózou,nemusí se ničeho bát.Pouze při vyndavání šroubů se ta lokálka dává ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: aja08*
Datum: 12.05.14 22:19

Taky jsem jí to řikala... Hned mi to bylo divné, že by jí dávali šrouby do kotníky a nebyla pod narkózou...

Datum: 13.05.14 01:29
avatar

Anestezií je více druhů, ta, o níž mluví kamarádka je z těch modernějších, takže neucítí vůbec nic, do uší dostane hudbu, ale stejně nejspíš usne, možná něco uslyší, ale neuvidí, dají před ni plentu. Je to mnohem lepší, než celková anestezie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 10:58

Dobrý den.

I já měl zlomený kotník/natřikrát/ při pracovním úrazu./před 30 lety/

Šrouby mě do nohy nedávali ,to asi je nová metoda... měl jsem jen dlahu a sádru dva měsíce.

Umrtvit by ji měli jen tu nohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 11:07

Koukám, že tu je samý MUDr. O tom, zda se použije lokální umrtvení či celková narkoza, rozhoduje lékař na základě řady faktorů. Takže tady nikdo nemůže říci, že to bude tak či onak. To samé, když se šrouby vytahují - mě je například vytahovali v celkové narkoze. Ale netroufla bych si někomu tvrdit, že to tak bude i u něho. Ach jo, nejlepší je kecat do věcí, o kterých prd víme, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 13.05.14 14:38
avatar

Sebod:Mudr. sice nejsem,mám jiný titul...Ale,píši z vlastní zkušenosti.Měla jsem na třikráte zlomenou nohu.Po dvou reoperacích se pánům chirurgům podařilo mně ji zachránit.Měla jsem dráty a šrouby od kolene až do chodidla,po dobu jednoho a půl roku.Všechny opearace mi dělali v celkové anestezi,a vyndavání drátů a šroubů,což bylo na pětkrát,proběhlo v lokální anestezii.Takže o tom vím poměrně dost...

doplněno 13.05.14 16:27:

Nejsme báby na pavlači...Ať si tazatelka vybere...A rozčilování mám v reálném životě kvantum,tudíž zde se hádat nebudu.Jsem tu pro to,abych byla někomu prospěšná,a myslím,že ty též...Hezký den ;)

doplněno 13.05.14 17:05:

Připouštím ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.05.14 15:08

Wamp. Ani já nejsem MUDr. Titul má dneska kdekdo, takže nevidím důvod, proč ten svůj zde zmiňuješ. I já mám za sebou velice komplikovanou zlomeninu, dodnes mám v noze železa a šrouby. Takže opět nejsi jediná, kdo něco takového má za sebou. Šrouby mě vytahovali několikrát a vždy v celkové narkoze. Takže co? Budu někomu tvrdit naprostý nesmysl, že i jemu budou šrouby tahat v narkoze, protože u mě to tak bylo? To je přece hloupost.

doplněno 13.05.14 16:47:

Wamp. Napsala jsem jen to, co si myslím., že NIKDO z nás tady i kdyby to nakrásně byl ten MUDr, nemůže takto na dálku určit, jak se operovat bude. Ano, můžu napsat svoji zkušenost. Ale to je tak všechno. A jak vidno, tak zde máme zkušenosti rozdílné. Takže tazatelka si nemůže vybrat vůbec nic, páč rozhodnutí bude na lékaři.

Prostě mě v poslední době trošku vadí, když někdo trvá jen a jen na své "pravdě" a nepřipustí, že u někoho jiného to bude jinak. Viz Tvoje : Takže o tom vím poměrně dost...

doplněno 13.05.14 19:27:

*placni*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.14 18:19
avatar

Sebod, stačí si odpovědi přečíst trochu pomaleji a hned pochopíte, že všichni, včetně mně, píší o vlastních zkušenostech. A kdyby došlo na ten výběr, já jsem si vybrat mohla. Že rozhoduje lékař (v mém případě rozhodl, které druhy an. mi nabídne) je vskutku objev . Vaše napadání ostatních je neomalené, doufám, že se Vaše způsoby neujmou... děkuji za pozornost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.14 22:17
avatar

Nejsem lékař, píši vlastní zkušenost. Rozdrcené hlezno oboustraně, šrouby, celková narkóza, nechodící sádra na 6 týdnů. Vyndávání šroubů za rok, opět v celkové narkóze. Záleží na velikosti a složitosti zákroku. Kamarádka se nemusí bát i při lokálním umrtvení nebo nějaké slabší narkóze bude v pohodě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.