Náboje .22 LR, jak vystřílet

Od: Datum: 23.04.14 21:20 odpovědí: 9 změna: 24.04.14 12:52

Zdravím. Našel jsem doma po dědovi pár těchto (na obrázku) patron. Označení .22 LR. Má otázka zní: Je možné je nějak vystřílet, např na zahradě LEGÁLNĚ, bez ZP? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.14 21:57
Ne.
Náboje odevzdejte na Policii ČR.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.04.14 22:10

Ahoj. Souhlasím se Zajdou. Jen blbni!

Datum: 23.04.14 22:09

Netřeba to zase tak dramatizovat (a už vůbec ne míchat do toho policii). Pokud ti tu malorážku na zahradě půjčí legální držitel, na své triko a na svoji odpovědnost, proč ne? Ale pokud to chceš mít úplně legálně, pujč si zbraň na střelnici. Nebo těch pár longriflí dej někomu, kdo je využije - střelců či myslivců je mezi náma dost.

doplněno 23.04.14 22:22:

Tak nevíme, jak má velkou a jak situovanou zahradu, že. Já bych si to na té svojí s malorážkou klidně dovolil :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.04.14 22:18
Malorážka a na zahradě? No nevím...
Ano,není třeba to dramatizovat,já ale uváděl legální způsob likvidace.
doplněno 23.04.14 22:29: I já bych si to na své zahradě dovolil,akorát jeden aktivní občan z ulice by to nerozchodil...:)

Od: tachosh
Datum: 23.04.14 23:38

Díky chlapi za info. Jen tak pro zajímavost, zahrada je tak 100x50m, pak je plot a asi 1km pole. žádná cesta, nic. Takže proto se ptám na zahradu. Jinak kvůli cca 15 kouskům fakt na policii nepojedu :D

Datum: 24.04.14 08:29

Teď napíšu něco, nad čím se asi moralisti budou pohoršovat. Jako děcka jsme si dělávali ohňostroj, právě z prachových náplní do kulek malorážky.

Nikomu nic neříkejte, vezměte dvoje kombinačky, do jedněch uchopte kulku, do druhých nábojnici, kulku normálně vylomte, prachovou náplň vysypejte do plechovky a nábojnice vyhoďte. Do plechovky hoďte zapálenou sirku. Ozve se zajímavý zvuk : hlasitý, krátký a ostrý , z plechovky vyšlehne žlutý plamen.

Datum: 24.04.14 10:06

Na tak to je velmi dobrý nápad, kdo nemá rád svoje prsty a oči tak doporučuji.

Datum: 24.04.14 12:49

nemluv hloupě. Prach z nábojnic není trhavina a ten půlgram pšoukne a je pryč. Nestane se vůbec nikomu vůbec nic.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.04.14 12:52

tohle množství prachu opravdu nic neudělá, ale v případě, že k jeho zapálení dojde mimo nábojnici ne např při manipulaci. Každý máme své zkušenosti, někdo to odnesl spáleným obočím (já) a jiní nemají třeba prsty atd... opatrnost je na místě.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.