GPX do android mobilu

Od: Datum: 17.04.14 20:17 odpovědí: 3 změna: 18.04.14 23:21

Pro jízdu na kole nemám žádnou navigaci. V telefonu používám Waze, ale to je do auta. Na kole bych ráda začala používat GPX soubory - třeba jako zde_ http://www.outdoorvpraze.cz/c…-49-7km-MTB-trasa-Maly-Blanik

Program Locus v androidím mobilu mi tu trasu ukázal na mapě, z toho GPX (předchozí aplikace se mi nepodařilo tak přimět).

Bude mě také navigovat, až budu na trase? Stačí mu GPS modul nebo musím mít k tomu i připojení na net? Děkuji. Pátrala jsem a tápu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.14 20:26

Locus navigovat po trase umí.

Net není potřeba, jen GPS. Ovšem chce to v telefonu offline mapu, přece jen je nějaká lepší než bílé pole. Ovšem internet v mobilu asi pro používání Waze máš, takže je možné použít i online mapy, ne? Buď je tam nějaká přímo nebo plugin Locus Map Tweak (ke stažení v play).

Jako offline mapu asi OSM (hledej googlem OSM for Locus), příp pokud máš nějakou cyklo.

Ohodnoceno: 2x

Od: samkovaosobne
Datum: 17.04.14 20:42

Díky, Jančo! Vyčerpávající :)

Datum: 18.04.14 23:21

Můžete si stáhnout mapy.cz. Zobrazuje mapy ofline, i cyklotrasy, ale navigovat nejspíš ofline neumí - nezkoušel jsem. Dle mého, potřebovala byste nějakou outdoorovou aplikaci nebo drahý garmin, který má mapy a navigovat částečně umí. V mobilu je navigace jen na krátké trasy, protože se brzo vybije. Jinak pro náhrátí trasy do aplikace a následně na web používám aplikaci strava. Zapnu - vyrazím a po návratu stopnu - trasa se nahraje do mapy, celková vzdálenost, čas, kalorie, převýšení, rychlost atd. když jsem v dosahu wifi (nemám placený net) trasa se nahraje i na net - synchronizuje se s aplikací. Stačí se jen registrovat. Můžete použít i endomondo, to je to samé, nebo jinou aplikaci, je jich celá řada. Ale na navigování se mobil nehodí,protože se brzo vybije. Já pokud nevím kde jsem, zastavím, mrknu do mapy.cz a vím kde jsem a kam chci jet dál.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.