První den ve fitku

Od: Datum: 02.06.14 16:08 odpovědí: 14 změna: 22.07.14 11:53

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár otázek. 18/190/95 věk, výška a váha, nikdy dřív jsem neposiloval, ani nějak zvlášť nesportoval, poslední dva měsíce jsem začal trochu cvičit doma, ale mám prostě strach jít do fitka, protože nevím, jestli bych tam tu zátěž zvládl, abych nebyl mimo už po 15ti minutách. Když jdu běhat, tak po chvilce jsem už zadýchaný a nemůžu, prostě nejsem tak tlustý extrém, ale tlustý jsem, břicho mám i stehna. Vím, že se to takhle těžko posuzuje, ale za jak dlouho bych při tréninku 3-4x týdně a braní gainerů mohl zhubnout třeba 10kg tuku a nabrat 3kg svalové hmoty? A na závěr, nakolik by mě to měsíčně vyšlo se vším všudy, díky za odpoveď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.14 16:31

Ahoj, nedávno jsem také začal. Mám podobné parametry jako ty a do fitka jsem šel ihned. Rozhodně se neboj. Nejdůležitější je, aby sis ihned ze začátku nenakládal přílišnou zátěž. Já jsem si rozvrhl týden tak, abych jeden den cvičil cvyka na maximálně 2-3 partie a tím stylem, že raději jedu menší zátěž a více opakování než si ihned naložit a být ihned KO.

Za jak dlouho to ti asi nikdo neřekne, vše se odvíjí od stravy, od tvého metabolismu a od toho co a jak budeš dělat. Doporučuji jít do posilovny, většinou tam se vždy pohybuje člověk ve fitku, který ti bezplatně poradí a pomůže. Nebo aspoň tak to bylo v mém případě. Jsem z Brna navštívil jsem zde 3 fitcentra a všude vždy byl někdo, kdo mi poradil zdarma.

doplněno 02.06.14 16:33:

Určitě je důležitý kromě posilování do toho zapojit ještě i jízdu na kole či běh na pásu. Dobrý strečink a podobně. Rozvrhy do posilovny jsou si myslím volně k naleznutí na internetu.

Ohodnoceno: 3x

Od: cirkl
Datum: 02.06.14 17:21

Ahoj garnett, a jak ses poprvé cítil, když jsi tam vešel? Neměl jsi nějáké obavy, jak tě tam budou lidi vnímat? Ujme se mě tam nějáký trenér, když tam poprvé vejdu? Vůbec nevím, jak to tam chodí, jestli mi napíše nějáký jídelníček, a taky ukáže jak cvičit

Datum: 02.06.14 17:35

Necítil jsem se nijak, normálně :) Nemám se za co stydět :) Než jsem šel do fitka, studoval jsem chvíli na internetu právě plány, jak si rozvrhnout cvičení, jak správě dělat cviky atd.

S tím trenérem bych ti to asi taky doporučil, ale vždy se v posilovně najde člověk, který ti poradí nebo když uvidí, že něco děláš špatně, tak ti řekne co a jak dělat správně. Rozhodně nečekej, že ze dne na den z tebe bude hrana. Je to dlouhodobý proces cvičení, stravování a každý máme jiný metabolismus.

Já sem nejdříve začínal jezdit na kole,běhat na pásu a po té jsem začal zlehka cvičit. Chodím pravidelně přes týden 3-4 dle času a víkendy většinou kolo či běh a za měsíc už na sobě poznávám, že se cítím lépe a i váha šla malinko dolů. Rozhodně jsem musel i upravit jídělníček, kdy ze 2 jídel denně jich je najednou 5-6.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.06.14 17:28

Kazdemu kdo poprve jde navstivit posilovnu, fitness a podobne, dorazne doporucuji zaplatit si hodinu trenera. Ten probere co a jak, a spravne nauci cviky. Spatne provedenym cvicenim, nejen nedosahnes tak rychle dobreho ucinku, ale jeste te to muze stat zdravi.

Od: axus®
Datum: 02.06.14 17:31

Lide do fitka chodi aby cvicili, ne aby cumeli po ostatnich (teda krome peknych holek samozrejme).

Najdi si fitko, prohledni si, jake maji vybaveni, na baru se zeptej jak to tam chodi a ze zacinas, jestli muzes dostat nejake rady do zacatku. Ze chces postupne dosahnout tohodle a tamtoho...

Kdy Te bude fitko vyhovovat, muzes jich vyzkouset nekolik, tak si hned kup permici, pac kdyz nic jineho, tak ta Te tam donuti chodit.

Datum: 02.06.14 17:36

Jak píše axus, rozhodně doporučuji koupit si permanentku. Ta tě donutí tam chodit. Platit trenéra rozhodně ale nemusíš. Vždy ti tam někdo poradí.

Datum: 03.06.14 07:50
V první řadě si musíte ujasnit, jestli chcete zhubnout nebo nabírat svalovou hmotu, obojí najednou nejde (nebo jen velmi složítě), pokud chcete zhubnout, rozhodně se vyhněte gainerů, ty mají totiž opačný účinek a přibírá se po nich.
Ale jak už tu říkali kolegové nad vámi, přímo ve fitku jsou trenéři, kteří vám poradí nejen se cviky, ale hlavně se stravou, která je při cvičení velmi důležitá.

Datum: 03.06.14 09:17
Tak tak, pokud chceš zhubnout, žádné cvičení ti nepomůže, tedy kromě vytrvalostniho sportu ve správných tepech a změně jídelníčku. Kulturistika je anaerobni zátěž a u te se nehubne, to za prvé a aby sval rostl, potřebuje přebytek živin, které se ale uloží i do tuků. Kulturisti kdyz cvičí objemovku, naberou i hromadu tuků, před soutěži přejdou na rysovacku, kde váží každý gram sacharidů a hlídají ostatní složení stravy, pití. Na tvém místě bych začal nejprve s kolem, chůzi, stravou a shodil přebytečná kila.

Od: nubnut
Datum: 03.06.14 14:25

Mám podobný problém, začal jsem poslední dobou pít jen čistou vodu, cvičit doma, běhám, ale častěji běhám na místě, co si o tom myslíte? je to stejně učiné než normální běh? podle mého se tím více zapotím, mám podobné parametry jako ty a váhám kdy jít poprvé do fitka a jestli to tam zvládnu.. nemám ploché břicho, prostě mám kila navíc, a když začnu chodit do fitka, správně se stravovat a brát proteiny, můžu prostě zhubnout i nabírat svalstvo zároven?

Datum: 03.06.14 18:53
Mnoho lidí si myslí, ze cim víc se zapotí a zadychaji, tím víc zhubnou a to neni pravda.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.14 09:39
Trénink máš buď na rýsování nebo na nárůst svalové hmoty. Spoustu kulturistů to dělá tak, že v zimě mají objemovou fázi, kdy nabírají svalovou hmotu a nabírají na váze (přitom naberou i nějaké to procento tuku) a v létě (nebo před soutěží) poté rýsují nabyté svalstvo (a tim samozrezřejmě hubnou a spalují tuk). A takto to dělají stále dokola.
Je přeci nelogické chtít hubnout (a mít nižší kalorický příjem než výdej) a zároveň nabírat svalovou hmotu (kde je zapotřebí naopak mít vyšší kalorický příjem než výdej, aby měly svaly z čehokoliv růst.).
Ale na tohle dostanete nejlepší řady přímo ve fitku, jen se tam nesmíte bát zeptat.
Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 05.06.14 20:56

Do fitka se většinou prvně registrujete a objednáváte termín, aspoň pokud vím. A nebývá problém se zeptat, jestli tam bude někdo, kdo Vám s cvičením poradí. Věřte, že se Vás někdo ujme, protože ve Vás uvidí potencionálního "štamgasta" a majitele permanentky !

Datum: 06.06.14 09:21

Hope u nás to chodí jinak. Žádná registrace není třeba, prostě přijdeš, u baru dostaneš klíček od skřínky v šatně, přeslečeš se a jdeš cvičit nebo nahoru do patra můžeš na rotoped, pás atd. Můžeš chodit sem a tam, jak je libo. Nikdo se tě neujme, nikdo na tebe nečeká, ale od ostatních to omrkneš nebo se zeptáš. Většina těch kulturistů však dělá i trenéry, za peníze, zaplatíš si co potřebuješ na x dní, případně ti udělá jídelníček. Můžeš tam být jak dlouho chceš, pak se osprchuješ, vrátíš klíček a zaplatíš - buďto jednorázový vstup, nebo si koupíš permanentku na 10/20 vstupů nebo neomezenou na jeden měsíc. Ta neomezená platí, že tam můžeš chodit celý měsíc, třeba desetkrát za den.

Od: shank*
Datum: 22.07.14 11:53

Néé gainer néé, jako doplněk stravy protein. Fitko není mučírna či vezení, lidé tam chodí cvičit. Takže sbalit tašku a vyraž. Zhubneš během, plaváním, jízdou na kole apod. Na nabrání svalů měj denní příjem bílkovin 2g na 1kg tělesné hmotnosti.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.