Sebeobrana od jaké doby se mohu bránit

Od: Datum: 02.04.14 21:07 odpovědí: 8 změna: 03.04.14 14:21

Ahoj, chci se zeptat kdy mohu použít sebeobranu. Jestli třeba od té doby co na mě někdo šáhne nebo teprve až mi dá ránu nebo jak to vlastně je. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.14 21:36
avatar

muzete se branit uz ve stadiu pokusu a nesmi to byt vylozene neprimerena obrana, napriklad zlomit vaz jednim uderem asi neni to prave orechove, i kdyz je to velice jednoduche reseni situace pri utoku zepredu

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 02.04.14 21:48
avatar

Dobrý den, jenom doplním, že odborníci na sebeobranu doporučují konfliktům předcházet a pokud to není možné, tak se dát na útěk. Není to ostuda a vyhnete se možným následkům a komplikacím. Zdravím!

doplněno 02.04.14 21:51:

Jinak sebeobrana by snad neměla trvat déle, než dojde k pacifikaci útočníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.04.14 22:35

Dobrý den, nejlepší obrana je utéct. Ne vždy to ovšem jde, proto je dobré nosit u sebe pepřový sprej, ten se za nepřiměřenou sebeobranu nepovažuje nikdy, což je jeho nesmírná výhoda. Samozřejmě, že musíte ale i dokonale ovládat sebeobranu jako takovou. Dobré jsou kurzy sebeobrany nebo jakékoliv bojové umění.

doplněno 02.04.14 23:12:

Vždycky se řídím zásady "kašlu na paragrafy, prostě se bráním tak, jak je nutné i za cenu, že dotyčný skončí v nemocnici, lepší, než, když tam budu já, pak se to nějak dovyřeší." Vždycky to dopadne tak, že ten, kdo Vás napadne je nějaká smažka, která ještě dostane od policajtů... Ano, vím, jak to chodí a jsem pro!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 22:46
avatar
Kdyz na tebe vyběhne divocak, asi bych na první ránu nečekal a zaútočil jako první
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.04.14 22:46

O jakou obranu se jedná? Zákon zná nutnou obranu a to jak OZ, tak trestní zákoník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.14 22:54
avatar

Nutná obrana je to, co odvrací trvající nebo přímo hrozící útok. Tedy může být zahájena dříve než samotný útok začal, stačí, když bezprostředně hrozil.

Nutná obrana může být důraznější než útok (vlastně být musí, jinak by ho nezastavila), akorát nesmí být zcela zřejmě nepřiměřená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.14 07:46
avatar

Důležitý je to slovo HROZÍCÍ. Mě policajt řekl, že je důležité, aby v případném protoklu bylo jasně uvedeno, že jsem se v dané chvíli cítil ohrožený jednáním útočníka. ( Šlo o spory s ožralým sousedem, který se mi vždycky po návratu z putyky dobýval na dvůr. Koupil jse ženským slzák, když nebudu doma aby mu foukly pod nos a ptal se policajta, kdy to podle zákona můžou zmáčknout. )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 03.04.14 14:21

Také doplním. Policajt mi říkal, že když někomu nakouříte do obličeje a on padne a řeknete, že to byl navolňovací úder, tak jste z toho venku, protože nikde není definováno, jak silný má být.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.