Běžící pás- jak nejlépe zhubnout?

Od: Datum: 31.03.14 21:56 odpovědí: 21 změna: 01.04.14 21:51

Zdravím všechny, nedávno jsem začala chodit do posilovny abych schodila pár kilo a chci se zeptat jak mám nejlépe zhubnout na bežícím páse? Jakou rychlostí běžet nebo stačí třeba jen rychlochůze třeba 6,3 km/h? Jak dlouho musím na pasu běhat denně? A za jak dlouho se dostaví výsledek? Potřebovala bych zhubnout boky, zadek a stehna pomůže na to pás? Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bezec
Datum: 31.03.14 22:18

Hubnout = v aerobním pásmu = pomalu a dlouho. Lepší chodit venku a spojit to s výletem, na pásu to je na zmagoření (aspoň pro mě by bylo...). 2 hodiny 4x týdně, když to bude hodina 2x týdně tak taky ok - lepší než nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 31.03.14 22:22

Jo jo ny výlety chodím i tak :) Takže hodina nejmíň. Děkuju :)

Od: wamp®
Datum: 31.03.14 22:19
avatar

ZdravíčkoSamozřejmě,že pás pomůže.Jakýkoliv pohyb pomáhá,byli jsme stvořeni k pohybu,a tělo ho potřebuje!Rychlochůze je lepší pro ty,kteří nemohou tolik běhat...I normální chůze jako taková je skvěláKaždý den cca dvě hodinky a máte to doma.Nevím,proč chcete být zavřená někde v posilovně,když venku je tak nádherně,přišlo nám konečně jaro *slunce*Sluníčko svítí,ptáčci zpívají a vzduch je přímo božský...A právě ten vzduch okysličuje organismus,čistí ho...Kůže potřebuje dýchat a detoxikovat,obzvláště na jaře ;)Tak šupejte ven,kilča půjdou dolů,uvidíteVezměte si mj,třeba inline brusle a nebo kolo,to je teprve zábava-a to hubnutí má být-ne se dřít s odporem!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 31.03.14 22:25

No mně příjde, že venku na mě bude každý civět jak jsem spocená a udýchaná a jelikož jsem trdlo tak, i když jdu pomalu tak se mi občas podkosí noha a to už nemluvím o běhu :D A na pásu je to taková hezká rovinka a každý se stará sám o sebe a blbě nekouká navíc tam je plno takových zajímavých strojů, které jsem musela vyzkoušet a plno vypracovaných chlapů, že jo :D Chodím teprve dva týdny, takže později uvidím ale zatím mě to docela i baví. Ale určitě děkuju za typ a za rady :))

Od: bezec
Datum: 31.03.14 22:35

Dneska i když půjdete na chůdách, hore bez a s majákem na hlavě, tak si vás prakticky nikdo nevšimne. Natož jen zpocená s občas podkosenou nohou ;)

Jestli tu nejde spíš o okukování chlapů :-D

Když přidáte hůlky, tak zapojíte o třetinu víc svalů (horní polovina těla) a o to víc spálíte (nordic walking)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 31.03.14 22:47

Vy to máte vyzkoušené? :D Ne tak já ty chlapy beru jako bonus :D To není, že bych chodila jen kvůli nim. Tak pokud bude hezké počasí a najdu si parťáka tak to určitě zkusím i s těma holema ale sama to asi ne, to by mě asi nebavilo :))

Datum: 31.03.14 22:49
avatar
Neni rozhodující vůbec rychlost běhu, ale rozhoduje tepová frekvence, délka cvičení a pravidelnost. To jsou tři základní parametry. Pokud nejste pravidelný sportovec, což asi nejste, tak vás zklamu, během nic neshodite a snažíte se zbytečně. Tepová frekvence musí byt nízká, řekneme orientačně mezi 100-130 tepy, délka alespoň 60 min, lépe 90-120 min a několikrát týdně. Jednoduše řečeno tomuto odpovídá chůze. Úplně nejdůležitější je ale změna stravy, bez toho to nepůjde
Ohodnoceno: 2x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 31.03.14 22:55

A jak mám zjistit tu tepovou frekvenci? Já chodím cvičit tak obden a neběhám jen na tom pásu, ale dělám cviky i na strojích, které jsou zaměřené právě na ty nohy... jídelníček už jsem si upravila, vyloučila úplně bílé pečivo, sladkosti jen po ránu k snídani a více ovoce a zeleniny... jen mám docela problém s pitím, obyčejná voda mi nechutná a jsem zavislá na těch slazených nebo na džusech :-

Od: asd*
Datum: 31.03.14 23:10

Tepovka obecně - pokud můžete plynule mluvit tak jste v aerobním pásmu. Pokud mlu - víte - tak - hle, tak už - toje - moc - rychle a pá - líte - cukry - uf uf ;) Přesně to jde změřit u sportovního doktora, pak můžete pořídit sporttester a držet se v ideálním pásmu - to je ale otrava dobrá pro profíky...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 31.03.14 23:35

A počkat právě, když mluvím v tom druhým případě - udýchaně tak to je dobře? Jako tak to má být?:D A sporttester ne to si nemyslím, že si budu pořizovat.

Od: vlasatec*
Datum: 31.03.14 23:14
Do vody děj citron nebo zkus zelený čaj, tim sladkym si to zbytečně komplikujes...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 31.03.14 23:36

No já vím no... určitě se to zkusím nějak odnaučit. Díky za typ.

Od: nikc®
Datum: 31.03.14 23:44

Něco Vám poradím. Snažte se pít obyč. vodu, protože ta prospívá močovým cestám a ledvinám. Abyste si nezadělala na problémy v budoucnu s močákem. Sladké pití ani džusy neprospívájí. Jen Vašim chuťovým buňkám. Jinak to ostatní jídlo si myslím je v pořádku. Občas sladké, proč ne? Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 01.04.14 11:09

No snažím se například, když jsem v tom fitku tak piju jenom tu obyč.vodu, protože mám takovou žízen, že je mi jedno co piju. Ale když jsem například doma tak to jsem spíše na džusy no... ale tak pokusím se to vyměnit na tu obyč. vodu.

Datum: 01.04.14 08:17
avatar
Ono některé ty stroje a behaci pásy mají takové držáky, kde se chytnete obuma rukama a změří vám to tep. U nás ve fitku je mají všechny, i rotopedy. Dá se pak pěkně davkovat zátěž. V lidlu byl sporttester za 500kc, ja ho loni koupil za 350, což si myslím, ze kdyz vynecháte ty slazené nápoje a sladké, tak si to dovolit můžete. Je to investice do zdraví. Slazené nápoje a sladkosti do jídelníčku nepatří. Musíte začít u stravy, jinak se z místa nehnete. Cviky jsou taky zbytečné, tím nezhubnete, jen zpevnite svalstvo, ale tuky zůstanou. Je důležitá změna stravy a dlouhotrvající pravidelná aerobní aktivita a jak jsem psal, na to je nejlepší chůze nebo svižná chůze. Cvičit a běhat můžete AZ potom, co shodite tu zátěž. Ja jsem za dva měsíce sundal 12 kg jen změnou stravy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 01.04.14 11:10

Dobře ještě teda hodně pozměním jídelníček, děkuju. A po tom sporttestru se taky podívám.

Datum: 01.04.14 21:51
avatar
Ono je to jen o te stravě. Pokud si dáš ten sladký džus nebo nějakou kolu, inzulin okamžitě ty cukry láduje do zásob. Člověk se to pak snaží v posilovně vypotit a myslí si, ze cim víc je zpocený a udýchaný, tím více spali tuků. Ale opak je pravdou, spali sice hodně kalorií ale ani gram tuku. Z tukovych zásob člověk čerpá jen za přístupu kysliku, tedy cim min se pohybuje, tím větší procento jde z tukovych zásob. Jenže je to mnohem složitější, spalovat tuky se člověk musí naučit pravidelným sportem, a to může trvat týdny. Děláš chybu, ze se zamerujes více na ten sport nez stravu. Mělo by to byt naopak, hubnout se dá i bez sportu. Stačí jen vynechat ze stravy cukry a živočišné tuky, pak to jde samo. Na kaloriich nezáleží, záleží na složení. Někdo tu psal, ze celozrnný chleba má stejně kalorií jako psenicny chléb. To vůbec nevadí, poněvadž celozrnné pečivo s nízkým nebo žádným obsahem pšeničné mouky má daleko nižší glykemicky index nez obyčejný chleba nebo rohlík. Celozrnné pečivo se vstřebává pomalu a dlouho, nezvedá hladinu inzulinu v krvi. Bílé pečivo ji zvedá příliš rychle a inzulin pak dělá hezká těla. Pokud uz bílé pečivo, tak stejný vahovy díl zeleniny. Vláknina sníží glykemicky index a dokáže držet inzulin na uzdě. Musíš se vždy dívat na složení výrobku - sacharidy - z toho cukry. Platí ze čím min cukru, tím lépe. Ještě líp je, kdyz výrobek obsahuje jen sacharidy, žádné cukry ani tuk. A ty sacharidy prokládat zeleninou či ovocem.
Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 01.04.14 10:35
avatar

Pás je výborná věc, shodila jsem díky němu za pár měsíců patnáct kilo jenom chozením a mohla jsem díky tomu konečně začít dělat nějaké normální sporty :-D Nedám na něj dopustit, měkký došlap a v teple a potom sprcha (a u nás ještě výhled na několik televizí, aby tu nudu člověk ve zdraví přežil :-D) Hrozně záleží, z jaké váhy a kondice začínáte, jestli se pohybujete nějakým běžným způsobem a potřebujete shodit jenom pár kilo, tak ten efekt velký nebude. Ne nadarmo se říká, že pět kilásků denně je na udržení a deset na hubnutí - ale to už je hrozně dlouhá doba na tom pak šlapat. Jako doplněk k ostatnímu cvičení mi to ale připadá dobré, zvlášť když se na něm časem i trochu rozběháte. Dát si pak občas doma před televizí Jillien (dobrá na ty boky a zadek ) a neslavit to sušenkama, a úspěch je zaručen.

doplněno 01.04.14 10:38:

A propo, bílé pečivo má stejně kalorií jako tmavé, takže nestačí ho něj zaměnit, ale opravdu přemýšlet nad množstvím. Sladké nápoje jsou mor, hlavně nezačněte používat ty s umělými sladidly, to si raději ty džusy apod řeďte a přidejte si kilásek navíc :-D

doplněno 01.04.14 12:12:

Add pečivo: zdravější rozhodně je, však se jídlo nemůže poměřovat jenom na ty kalorie. Jen prostě pozor na to, že zdravější neznamená, že se může přidat na objemu, když chce člověk zhubnout :-D

Ale hlavně jak píše kolega níže: nepotřebujete shodit, leda tak zpevnit. Zvlášť když je tělo ještě ve vývinu, což je, si snahou shodit při takových parametrech leda rozhodíte metabolismus. Jako ano, sladké samozřejmě omezit, to nedělá dobře ani pleť, ani na sadýlko, prostě na nic. Ale zaměřit se spíš na to zpevňování (Jillien! Jillien! :-D)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 01.04.14 11:16

No mě právě také vyhovuje a též tam máme televize :D No já mám 46 kg s výškou 150 a mám 16 let. Takže to jde vidět troškuna těch bocích a stehnech a myslím, že bude stačit když zhubnu 3-4 kila a posílím svalstvo. A běžně se právě moc nepohybuju, jedině z baráku do školy ze školy domů k počítači a ještě 3x denně se psem na 15 minutovou procházku kde se ale oba skoro plazíme :D Já jsem právě četla, že to tmavé pečivo je zdravější, že to tam nemá nějaké sacharidy nebo něco :D Dobře děkuju :)

Od: bezec
Datum: 01.04.14 12:08

150 cm 46 kg - hubnout je nesmysl. Jen si vypracuj štíhlou sportovní postavu, s kilama nehýbej - svaly váží víc než sádlo. Pokud zhubneš sádlo a nabereš svalovou hmotu, tak budeš štíhlejší, ale vážit budeš stejně nebo i víc. Výživa (dieta) na hubnutí je nesmysl, jez zdravě a normální porce aby příjem odpovídal výdeji. Pohyb - zaměř se na celkovou kondici a vytrvalostní sporty, pak ti štíhlá postava vydrží pořád. Neboj se ani vyšší zátěže (samozřejmě náběh na zátěž musí být postupně v řádu týdnů - měsíců - roků).

teď: 10 minut zahřátí = chůze, pak protažení (strečink), půl hodiny rychlá chůze nebo pomalý běh, 10 minut vychladnutí a nakonec zase protažení.

za měsíc: zahřátí a vychladnutí stejné, 30 minut svižnější běh.

za rok zahřátí a vychladnutí pomalý běh, mezi tím půl hodiny rychlého běhu, intervaly, sprinty do kopce, hodina svižného běhu atd.

Nebo i jiné sporty - plavání, kolo, běžky, něco míčového... Dobré je přidat se k atletům, triatlonistúm, běžkařům atd. - hlavně kvůli technice běhu, plavání atd.

Vyšší tepovky (k maximální TF) až časem, na to musí být člověk trénovaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: proclezunaporadnu*
Datum: 01.04.14 14:06

A jak píšte 10 min. vychladnutí tak nemohla bych mezi tím jít na stroje? Na těch 10 min a pak zase až bych si odpočala tak na pás? A jinak děkuju moc budu se tím řídit, aspoň vím jak mám začít :)

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.