Baterie do elektrokola

Od: Datum: 25.02.14 16:29 odpovědí: 1 změna: 25.02.14 17:49

Elektrokolo není v provozu a batrie se nenabíí zda se snižuje její výkon a o kolik to dělá když se nenabije celý rok.(Například když stojí ve skladě nebo na prodejně).Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.14 17:49

Chtělo by to vědět trochu více jaké baterie tam máte použité.. ale.. pokud tam máte

NiMH - Skladování těchto akumulátorů je možné v nabitém i vybitém stavu., je ale nutné minimálně 3x v průběhu jednoho roku články několikrát nabít a vybít, jinak může dojít ke znehodnocení elektrod akumulátoru a k nevratné ztrátě kapacity.

Lithium Ion (Li-Ion) -Přestože mají malé samovybíjení, doporučuje se každých 6 měsíců (minimálně každých 12 měsíců) je nabít asi 50-ti % jmenovité kapacity - takže skladovat nabité

Lithium Polymerové (Li-Pol) - To samé jako Li-lon

NiCd
NiCd akumulátory se doporučuje skladovat ve vybitém stavu 0.9V/článek v prostorách bez chemických vlivů a prudkých změn teploty a při relativní vzdušné vlhkosti 65±20%. Optimální teplota skladování je 5 až 25°C, povolené teploty pro skladování jsou -40 až +60°C (pokud výrobce nestanoví jinak).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.