Motokolo - výdrž

Od: Datum: 20.02.14 20:06 odpovědí: 2 změna: 20.02.14 21:21

Dobrý den,

dostala jsem motokolo Apollo. Nejsem žádný vášnivý cyklista, ale používám ho pro cestu do zaměstnání a moc veliké úsilí ve vlastním šlapání nevyvíjím, ale na druhou stranu se zase neflákám, prostě normální relax.. To mám vcelku otestované, kopečky se střídají s rovinou a na baterku ujedu cca 30 km a raději dobiju. Mám ale strach se na kole někam vydat, protože nevím, jak dlouho mi baterka vydrží, abych pak nemusela kolo tlačit (ušlapat se nedá, je šíleně těžké). Na baterce jsou tři světýlka v plném nabití, ale jak dlouho vydrží jen jedno světýlko? Na displeji u řídítek jsou čtyři a asi určují, jak moc mi kolo pomáhá, většinou mi přestane svítit jedna a jak zůstávají dvě, tak už se bojím, že nedojedu. Někdy se pak vrátí tři. Stalo se mi (v zimě), že baterka ukazovala 2 světla, a tak jsem si vyjela. Po krátkem času na displeji zůstaly jen dvě (a to si nemyslím, že bych se zrovna flákala) a najednou kolo nejelo. Varování veškeré žádné. Tak jsem tlačila a pak z mírného kopečka i nasedla a zkusila zapnout displej a najednou zase ukazoval (i když ne všechna světla) a baterka fungovala. Podle čeho se mám řídit? Máte někdo zkušenosti?

Díky

Nisla


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.14 20:43

Dobrý den.

S daným kolem zkušenost nemám. Nicméně motokola nemají vždy úplně kvalitní baterie a kvalitní ukazatel zbývající kapacity. Kapacita baterie by se měla měřit pod zátěží - je možné, že ukazatel v momentu, kdy zabíráte více (a tím méně zabírá elektromotor), najednou ukáže, že je zbývající kapacita vyšší (jelikož baterie není pod velkou zátěží). Baterie také postupem času ztrácejí svojí kapacitu (zvlášť ty nekvalitní). Některé baterie také nemají rády chlad - hlavně NiCd baterie. Je otázkou, co máte za baterie v kole - nejspíš některý z lithiových typů baterií - ty by na chlad tak náchylné být neměly. Nicméně ve Vašem případě to tak asi je - že baterie v chladu rychle ztratí kapacitu. Když jste pak jela z kopečka, tak baterie nebyla vytížená a možná má Vaše kolo i systém rekuperace a tak potom mohlo vše na nějakou dobu OK.

Je to těžké takto odhadovat, když člověk neví, jaký typ baterií (a v jakém stavu) v kole máte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.02.14 21:21
avatar

Do zimy a na vyjížďky doporučuji kolo normální - za 1. se nemusíš starat o baterie (protože na elektrokole bez nich moc daleko nedojedeš), za 2. aspoň uděláš něco pro své zdraví, za 3. víc projedeš (nezasekneš se v prvním kopci) a za 4. můžeš jen jak daleko chceš ty a ne jak daleko chce tvoje kolo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.