Vybírání lyží - faktory, zkušenosti, zásady

Od: Datum: 19.02.14 17:34 odpovědí: 8 změna: 22.02.14 15:07

Dobrý den,

v blízké budoucnosti mě čeká nákup lyží. Včetně botů, hůlek, helmy, vázání a hlavně lyží.

Takže začněme u lyží.

Co se týká stylu jízdy preferuji delší ( pohodlnější než krátké) carvingové oblouky. Slalomem umím jet ale to musí být nachystaná sjzedovka takže to občas zkusím a vrátím se k delšímu oblouku kvůli nebezpečí které skýtají hromádky sněhu na sjezdovkách a taky toho že si člověk jízdu moc nevychutná. Samozřejmě když mám chuť tak nějaký ten krátký oblouk udělám abych se ukázal ( pořádně to totiž moc lidí neumí) a pak se stejně vrátím k dlouhému a hezky ze strany na stranu ( tedy než dostanu chuť na adrenalin a rychlost ).

Terén by měl být upravená sjezdovka ale přiznejme si, jak dlouho ty sjezdovky zůstanou bez nějakých otrav náhrnů sněhu který když ztěžne může být nepříjemný.

Tuhost? no vzhledem k tomu že mám 175 a 60kg tak bych rád kdyby mi lyže pomohli s věčným bojem proti různým hromádkám které vás buť katapultují do vermíru nebo přesně opačným směrem :D

Vázání? hlavně musí sedět k botům a být bezpečné a nastavením už doladím aby se mi nevyply při každém agersivním vyhnutí.

Boty tak to není až tak třeba ty musí hlavně sedět a dát mi hlavně maximální kontrolu na lyžemi,jinak požadavky nemám.

Hůlky- dost mě štve že při každém oblouku když si ťuknu o zem hůlkou dostanu ránu jako z děla do zápěstí. Samozřejmě se to dá ovlivnit jízdou a ti jezdí trochu rychlejí sami uznají že hůlky dělají na balanc dost. Myslíte že by pomohlo ono zahnutí jak j občas vidět? ( jako strojař říkám že ano ale ještě jsem si ty hůlky nezkusil )

Tak co myslíte? Nechci ani tak konkrétní návrhy lyží jako spíš tipy na co dát pozor při výběru a stejně tak jaké parametry by mi vyhovovaly ( určitě jste si všimli že jezdit asi umím ale o výběru lyží toho moc nevím ). Prostředky vám neuvedu protože chci spíš teorii než konkrétní jména.

Děkuji za každý rozumný nápad


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: martin1965*
Datum: 19.02.14 19:27

Určitě jste si všimli, že jezdit umím, ale o výběru lyží toho moc nevím. Tak to by bylo nejlepší si nechat ty, co Vám to na nich tak jde, a pak je to nejlepší. A hůlky je lepší volit kratší, abyste neměl tendenci s nimi brzdit. Podle popisu umíte zvádat všechny situace, takže v čem je problém? A lyže se holt musí zkusit, každé jsou trochu jiné - je to jako s autem - pokud umíte alespoň trochu řídit, tak Vás každé (nové) doveze do cíle, ale jakým způsobem, tak to záleží jen na jeho a Vašich kvalitách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: derek22*
Datum: 19.02.14 20:05

díky za radu ale proč bych sem psal kdybych si mohl nechat ty co mám? ... no délku hůlek si vyberu sám u hůlek mě šlo o to jestli to zahřivení má smysl ... ano zvládat situace umím ale lyžovat přece nejedu abych to zvládal ale abych si užil jízdu ( ale vyjste si musel rýpnout místo rady ) ... zkoušel jsem lyže kratší, delší, s větším rádiusem i menším i asymetrické ale nejlíp asi seděly kratší s menším radiusem ( = větší vykrojení ) ... ale vás se ptám jakou zvolit tuhost lyží, šířku lyží atd. ... a ty teoretické řeči si nechte. nejste můj trenér ale občas je prostě moc chtít pořádné znalosti a ne jen fylozofování

Od: martin1965*
Datum: 19.02.14 20:13

První se ptám, jestli nejste trol (sice nevím co to přesně je, ale něco tuším). Ale prostě mi to nesedí, ten sled otázek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: derek22*
Datum: 19.02.14 20:23

Ne trollit vás nebudu ... odpověste prosím na otázky které jsem položil a neřešte nic jiného

Od: martin1965*
Datum: 19.02.14 20:30

Ježiš, já zase nejsem zase nějakej zázračnej lyžař, lyží jsem vyzkoušel spousty, a každé mají své výhody a nevýhody. Dobrý lyžař to zvládne (což já zrovna nejsem), momentálně mám woelkl racetiger s nastavitelnou tuhosti a přemýšlím o tom, že je vyměním, protože jsou velmi těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.02.14 20:49

Snad se dočkáte rozumného nápadu i když pochybuji neboť máte v textu tolik protikladů, že to ani nepůjde

.krátký oblouk udělám abych se ukázal ( pořádně to totiž moc lidí neumí) a pak se stejně vrátím k dlouhému
- nevím z čeho usuzujete, že lyžaři krátké obkouky neumí, nemám tušení kde jezdíte, že jste neviděl perfektní krátké oblouky. Vůbec neřešíte zda si pořídit slalomky nebo obřačky

bych rád kdyby mi lyže pomohli s věčným bojem proti různým hromádkám které vás buť katapultují do vermíru nebo přesně opačným směrem :
Kdybyste se naučil pořádná carving, tak vás žádná hromádka sněhu nerozhodí

když si ťuknu o zem hůlkou dostanu ránu jako z děla do zápěstí
Koukněte na dobré lyžaře, že při správné délce holí a dobrém stylu nejí možné, aby se holí dotkli země (mimo slalom)

Než příště napíšete, že umíte lyžovat, tak si napřed zaplaťe několik hodin u lyžařského instruktora a pak zjistíte, že vaše otázky vám samotnému přijdou k smíchu. Ať se daří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.14 15:07
avatar

Když už jsme u toho, na co lidi ty hůlky vlastně používají, když se s nimi ani nedotýkají země? Já je nepoužívám, protože ani žádné nemám a nějak mi nechybí, s rovnováhou problém nemám - a takových jako já je kupodivu docela dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gocars*
Datum: 20.02.14 16:44

Pěkný den, Vökl racetiger je velice schpná slalomka, ale je to jejich prémionvá řada, proto je také v ní titan, který lyži stěžuje. Pokud chcete lyže lehčí, musíte hledat něco s dřevěným jádrem...základem být Vámi, určil bych si pár důležitých věcí, protože je pravda, že pár věcí Vám tam nesedí a protiřečíte si takže se rozhodněte, zda chcete slalomku, univerzálku nebo obřačku...nějaká měkká slalomka Vám dost odpustí na svahu a vstřebá i nějakou tu chybu, kdežto dobrá a tvrdá obřačka Vás nenechá vydechnout ani na sekundu. To ale platí za předpokladu, že opravdu carvujete, jelikož není carving jako carving To že máte problém carvovat ve hlubokém sněhu je nevyježděností a špatnou technikou...v hlubokém sněhu se dá carvovat úplně v pohodě...

Ohledně lyží, doporučuju se mrknout na značku Lusti, geniální lyže

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.