Jak nabrat svalovou hmotu?

Od: Datum: 11.02.14 20:50 odpovědí: 4 změna: 12.02.14 01:28

Dobrý večer chci se jenom zeptat jak mám nabrat svalovou hmotu? Někdo říká že musím pít syrová vejce rozšlehaná někdo zas říká proteiny že mám brát a na netu je takový přípravej jmenuje se XtremePower nebo tak nějak Já jsem před dvouma roky cvičil doma jen tak sám pro sebe Ale tědkom jsem začal chodívat do posilky a myslím to vážně! ) A ještě takový malý problém já totiž mám tělo jak tyčka ale biceps a triceps jsou dobré! :)) Ale akorát mě štvě že nemám žadné kozy! Chci mít pořádné kozy a místo toho tam nemám nic jak je to možné? xD A ještě břišáky chci mít pevné a krásné aby šli vidět jako trochu jsou vidět ale není to vono! :(( Tak tady proto píšu a prosím vás o radu co s tím mám dělat! Mnohokrát děkuji a Nashledanou :))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.14 21:00
avatar

Chce to trenéra alespoň pro začátek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 11.02.14 21:13

Cvičit a dobře se stravovat. Po cvičení si dát tvaroh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nameless*
Datum: 11.02.14 21:56

Osobně si myslím, že proteinové drinky/prášky jsou (alespoň pro začátečníky) zbytečné. Správně bys měl denně sníst tuším asi 1,5-2 gramů bílkovin na kilogram své váhy a ty proteiny jsou (alespoň co já vím) určené hlavně k tomu, abys tento denní "limit" dokázal splnit (možná se mýlím). Až si upravíš jídelníček a tvé svaly už tak rychle neporostou, pak má si myslím smysl si koupit proteiny.

A s těmi vejci, ani nemusí být rozšlehané, mají pravdu. Jez vše co má hodně bílkovin a pokud možno, co nejméně nežádoucích tuků, takže tvarohy, maso apod. Dále bys měl jíst hodně zeleniny, pít hodně tekutin a jíst alespoň pětkrát denně.

Jestliže máš tělo jak tyčka (a hlavně dle tvého pravopisu), tak předpokládám, že ti je tak 13-15 let. V tomto věku bys měl ještě tělo nechat dovyvinout, svaly začínají pořádně růst tuším až od 17-18ti let, a zatím se zpevnit pomocí cviků bez činek (kliky, přítahy, zkracovačky apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.14 01:28
avatar

Nemá cenu cvičeví nějak zásadně přehánět, pokud se člověk vhodně nestravuje. Kvalitní zdravá strava je základ. Úplně nejhorší je, když se mladý člověk napájí cocacolou, cpe se jen cukrem, nedostane do sebe nic kromě nějakých chemických svinstev a přitom posiluje a přetěžuje se. Jeho tělo potom spotřebuje zásoby všech důležitých látek (hlavně železo, vápník), často se zastaví růst, objeví se poruchy špatně zásobených orgánů. Takže s rozumem.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.