Mohl bych po zákroku posilovat?

Od: Datum: 09.02.14 16:16 odpovědí: 1 změna: 09.02.14 17:48

Zdravím, mám mírnou deformitu hrudníku zvanou pectus carinatum, česky holubí hrudník. Mám mírnou formu a skoliózy jsme se naštěstí už zbavil. Miluji posilování, díky němu mi narostly svaly na hrudníku a téměř nic byste nepoznali, ale i tak mi to vadí. U lékaře jsem ještě nebyl, ale jsem už rozhodnutý jít na operaci a tak se chci zeptat - mohu po operaci posilovat? V posilování jsem už spíše pokročilý a zvedám váhy jako dospělí - u některých cviků i větší, a tak mi jde o to, zda bych po té operaci (např. po půl roce) mohl pokračovat. Příští měsíc mi bude sedmnáct.

P.S.: Zvedáním těžších vah si zdraví neškodím, naopak jsem se hezky srovnal a teď se chci už jen dorovnat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.14 17:48
avatar

Toto je otázka na operatéra. Pokud při operaci dochází k nějakým zásahům do hrudních svalů, může se teoreticky tvůj vzhled i zhoršit. O tom si ale promluv s chirurgem, chtěj po něm, ať ti přesně vysvětlí jak bude zákrok probíhat a jaká jsou rizika. Potom, na základě úplných informací se rozhodni jestli operaci podstoupíš.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.