Nejste přihlášen/a.
Zásadní problém je v tom, že cvičení svalů třeba v posilovně je úplně něco jiného, než zvedání břemen v práci. Znám kluky, co cvičí každý den, jsou namakaní, zvednou hodně, ale kdyby se šlo svážet dřevo do lesa, což jsou úplně jiné pohyby a zapojení jiných svalových skupin, tak odpadnou během dvou hodin (podobné osobně zažito).
Myslím, že ne, i tréninkové plány se dělají s ohledem na to, jestli je preferován růst objemu svalu, anebo výsledná síla kterou sval dokáže vyvinout...
doplněno 01.02.14 16:57:...méně cviků s vyšší zátěží X více cviků s nižší zátěží...
doplněno 02.02.14 17:58:...ještě je samozřejmě rozdíl mezi jednorázovou krátkodobou silou a výdrží...
Více svalů nikdo mít nemůže,nejsem sice lékař,takže nevím zda jsou svaly stejné u žen a mužů,ale každý chlap má stejné množství svalů!Ale někdo je má "vyvinutější" ať již cvičením nebo jen prací, a ne vždy znamená větší svaly větší síla, třeba dokáže vyvinout větší sílu ale ne tak aby dokázal třeba více zvednout!Něco jiného je třeba zvedat činky a něco jiného třeba pytle s obilím či cementem!Ale není to jednoznačně platné.
Nezastupitelnou ve využití svalové sily je technika jejího použití. Jinými slovy, jak si silový výkon ulehčit npř. švihem, ostatními partiemi těla, obratností i úchopem a pod. Obratný člověk uzvedne více, i při nižší svalové síle.. -miro
Na sílu se nedá pohlížet jednostraně. Samozřejmě větší hrubou sílu má člověk s většími svaly. Záleží ale také na poměru rychlých a pomalých svalových vláken a rychlosti reakcí jak moc bude v různých situacích síla využitelná. Třeba profesionální kulturista je hora svalů, ale při konfrontaci se špičkovým karatistou by možná hrubou sílu ani nedokázal využít, protože by byl moc pomalý.
Z dávné doby. Střední škola s učňákem, dva hloučky kluků. Jeden namakaný "ranař"chtěl zamachrovat a tak bezdůvodně s úsměvem jednu hákem vrazil nic moc vypadajícímu klukovi z druhé skupinky. Nečekaný útok. Ten kluk se ale narovnal a potom už jen útočník chroptil na zemi, z nosu mu proudem teče krev. Nikdo nechápal. Až potom jsem si uvědomil co se stalo - ta rána přímo do nosu útočníka byla tak neuvěřitelně rychlá a přesná, že nikdo neměl šanci reagovat. Tím konfrontace skončila, svaly a hrubá síla byly útočníkovi nanic.
Neplatí! Sílu svalu ovlivňuje hned několik faktorů, nejen jeho velikost. Například hustota svalových vláken, genetické predispozice , testosteron a vytrénovanost svalu, pokud jde o nervové spoje. Například netrénovaný člověk je schopen zapojit sotva 60%. Já cvičím výhradně pro sílu, rychlost a kondici - nechci vypadat jako nafukovací panák a přesto zvedám stejné i vyšší váhy, než o mnoho větší "namakanci" a ve více sériích.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.