Více svalů = více síly?

Od: Datum: 01.02.14 16:48 odpovědí: 8 změna: 14.02.14 14:53
Platí, že když má člověk více svalů(bicepsy apod.) na rukou, více uzvedne a je silnější? Nebo se to jen říká?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 01.02.14 16:56
avatar

Myslím, že ne, i tréninkové plány se dělají s ohledem na to, jestli je preferován růst objemu svalu, anebo výsledná síla kterou sval dokáže vyvinout...

doplněno 01.02.14 16:57:

...méně cviků s vyšší zátěží X více cviků s nižší zátěží...

doplněno 02.02.14 17:58:

...ještě je samozřejmě rozdíl mezi jednorázovou krátkodobou silou a výdrží...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 17:31
avatar

ja si myslim ze ano , kdo ma vice svalu , ta by mel vice uzvednout. Pokud teda nema svaly z chemie napichane...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 18:52
avatar

Více svalů nikdo mít nemůže,nejsem sice lékař,takže nevím zda jsou svaly stejné u žen a mužů,ale každý chlap má stejné množství svalů!Ale někdo je má "vyvinutější" ať již cvičením nebo jen prací, a ne vždy znamená větší svaly větší síla, třeba dokáže vyvinout větší sílu ale ne tak aby dokázal třeba více zvednout!Něco jiného je třeba zvedat činky a něco jiného třeba pytle s obilím či cementem!Ale není to jednoznačně platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 01.02.14 20:16

Nezastupitelnou ve využití svalové sily je technika jejího použití. Jinými slovy, jak si silový výkon ulehčit npř. švihem, ostatními partiemi těla, obratností i úchopem a pod. Obratný člověk uzvedne více, i při nižší svalové síle.. -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 23:18
avatar

Na sílu se nedá pohlížet jednostraně. Samozřejmě větší hrubou sílu má člověk s většími svaly. Záleží ale také na poměru rychlých a pomalých svalových vláken a rychlosti reakcí jak moc bude v různých situacích síla využitelná. Třeba profesionální kulturista je hora svalů, ale při konfrontaci se špičkovým karatistou by možná hrubou sílu ani nedokázal využít, protože by byl moc pomalý.

http://www.kulturistika.com/pomala-rychla-svalova-vlakna

Z dávné doby. Střední škola s učňákem, dva hloučky kluků. Jeden namakaný "ranař" chtěl zamachrovat a tak bezdůvodně s úsměvem jednu hákem vrazil nic moc vypadajícímu klukovi z druhé skupinky. Nečekaný útok. Ten kluk se ale narovnal a potom už jen útočník chroptil na zemi, z nosu mu proudem teče krev. Nikdo nechápal. Až potom jsem si uvědomil co se stalo - ta rána přímo do nosu útočníka byla tak neuvěřitelně rychlá a přesná, že nikdo neměl šanci reagovat. Tím konfrontace skončila, svaly a hrubá síla byly útočníkovi nanic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.14 23:42

Neplatí! Sílu svalu ovlivňuje hned několik faktorů, nejen jeho velikost. Například hustota svalových vláken, genetické predispozice , testosteron a vytrénovanost svalu, pokud jde o nervové spoje. Například netrénovaný člověk je schopen zapojit sotva 60%. Já cvičím výhradně pro sílu, rychlost a kondici - nechci vypadat jako nafukovací panák a přesto zvedám stejné i vyšší váhy, než o mnoho větší "namakanci" a ve více sériích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.14 17:53
avatar

Zásadní problém je v tom, že cvičení svalů třeba v posilovně je úplně něco jiného, než zvedání břemen v práci. Znám kluky, co cvičí každý den, jsou namakaní, zvednou hodně, ale kdyby se šlo svážet dřevo do lesa, což jsou úplně jiné pohyby a zapojení jiných svalových skupin, tak odpadnou během dvou hodin (podobné osobně zažito).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hannz
Datum: 14.02.14 14:53

Záleží na spousta faktorech, mimo jiný na způsobu použití. V posilovně nezvednu tolik co hroudy, protože posilka je pro mě jen doplněk během sportu, nedělám tedy pohyby zaměřené na isolovanou svalovou skupinu. Kdežto vzít si ty chlapíky na stavbu nebo prořezy v lese, utahal bych je do mrtva ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.