Kolik toho můžu sníst abych nepřibral?

Od: Datum: 28.01.14 19:52 odpovědí: 18 změna: 31.01.14 13:30

Ahoj.

Chci zhubnout a proto se vás chci zeptat,jestli můžu denně sníst 2 - 3 jablka,3 pomeranče,půl celeru,1 -2 celé mrkve a 1 misku uvařené pohanky?

Když mám hlad,tak pokaždé něco z toho sním a hlad na chvíli odejde,mohu to jíst,aniž bych přibíral?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.14 19:59
avatar

Z toho určitě nepřibereš, kalorická hodnota je nula celá nic, je to jen vláknina a vitamíny :)

Doufám ve tvém vlastním zájmu, že kromě ovoce a pohanky jíš i skutečné jídlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: radulov
Datum: 28.01.14 20:06

Ano,na oběd většinou brambory,rýži,maso a na večeři chleba s máslem.

Datum: 28.01.14 20:09
avatar

Já nevím, ale po tomhle bych umřela hlady a tělo určitě taky nebude jásat. Představuju si tělo jako pec, která se musí pořádně roztopit, aby dobře spalovala a proto se do ní musí řádně přikládat...

K snídani bych si dala nějaký žitný chleba se šunkou, pak na sváču jablko, oběd normální třeba s polovinou přílohy, pak nějakou sváču, klidně jogurt a nějakou lehkou večeři. A dodržovat pitný režim. Pokud možno nesladit.

Je nutné přidat pohyb, bez toho to nepůjde. Když nebudete jíst, nebudete na něj mít energii. Já jím naposledy v šest, mám cca dvě hoďky na vytrávení, abych mohla cvičit, hoďku než docvičím, než se člověk umyje.. pak už žaludek spí a není třeba myslet na jídlo ;)

Když si tělo najede na nějký pravidelný režim, zvykne si na pravidelný příjem jídla a nebude si potřebovat střádat zásoby na horší časy..

Za mě jako laika asi tak... ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 28.01.14 20:23
avatar
Mám podobný jídelníček, jen buďto na oběd nebo večeři nějaké netucne maso+přílohu.
doplněno 28.01.14 21:57: Po chlebu s máslem toho moc neshodis. Mrkni na ty tuky!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.14 21:34

Pokud si k tomuhle dáte porci normálního jídla k obědu a pak k večeři, tak to bude v pohodě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.14 22:32
avatar

Jestli jste zrovna popsal svůj každodenní jídelníček. tak mi tam chybí spousta pro organismus potřebných látek. Toto není moudré řešení pro nepřibírání na váze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.14 22:53
avatar
A co vám tam chybí? Ovoce a zelenina obsahuje jak vitaminy tak potřebné minerály a potřebné sacharidy jako zdroj energie. Tělo víc nepotřebuje. Akorát bych vynechal ten chleba s máslem, tam nic není a kde nic není, ani čert nebere
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 29.01.14 10:58

Nehubne se hladověním, ale pohybem (viz tvůj dotaz na běhání).

Jez všechno, příjem o něco menší než výdej. Hladovět je nesmysl, tím trvale nezhubneš a jen si ublížíš. Menší porce 5x denně, hodně zeleniny, ale nezapomínat ani na přílohy, občas maso atd.

Dát si jabko, pak jít na 2h svižnou procházku a po ní si dát jednu mrkev je hloupost. Tělo se bude bránit, bude se snažit udržet maximum energie do zásoby a pohyb ti začne být odporný = přestaneš se hýbat, po ukončení hladovění okamžitě nabereš zpátky. A funguje to tak, že zhubneš i svalovou hmotu, ale zpátky nabereš jen sádlo.

Správně je dát si jabko, pak jít na tu 2h procházku, po ní klidně dortík a normální jídlo. Tak aby výdej byl např. 100 jednotek a příjem 90. Příklad: procházkou spálíš 2 dortíky a 1 jídlo, po procházce si dáš 1 dortík a 1 jídlo = budeš mít dobrý pocit a přitom zhubneš. Navíc trvale, protože tělo nemá nouzi a tím ani potřebu hromadit zásoby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 15:30
avatar
Ty jsi dobrý radil, taktéž eualie. Na jednu stranu ho pošleš na dvouhodinovou chůzi aby spálil tuky a na straně druhé je má po vycházce do sebe zase dostat. to si radej zákusek odpustím a budu ležet u TV.
doplněno 29.01.14 15:32: Eulalie - omlouvám se.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.14 18:23
avatar

Ano, jsou to dobří radilové. Dobře jíst a dobře se pohybovat je lepší, než jíst málo a bez pohybu. Matematicky to možná vychází nastejno, ale život není matematika *frajer*

doplněno 30.01.14 11:59:

A kromě toho jsem přesvědčený, že v klidu a pohodě spořádat uzené koleno je tělu prospěšnější, než se stresovat s miskou prosa s ovocem :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.14 20:20
avatar

Jenže dortík nebo chleba s máslem nemá nic společného s dobrým jídlem, alespoň pro tělo to nemá žádné výživové hodnoty. Už vůbec ne, když ty tuky chce shodit. Jinak zbytek jídelníčku má na jedničku. Jak sacharidy, tak bílkoviny a většina ovoce a zeleniny zajistí vitamíny i minerály. Taktéž pohanka je ok!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 30.01.14 11:10

Než ležet u TV a kroutit se hlady s kručícím břichem, tak je lepší se najíst (samozžejmě tak aby se doplnilo o něco méně než se vydalo), a tělo potřebuje i ten dort ;) Samo miska pohanky je OK, ale ne každý den. Chce to přílohy střídat a jíst všechno. Jsem 180 cm 70 kg 5% tuku, klidová TF 55. Bez zákusku po pohybu bych rychle chřadnul ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.14 12:22
avatar

Ale tady se hladem nikdo nekroutí, zase to nepřevracej. Já jen, že zákusek nemá žádné výživové hodnoty, takže ty možná nevíš, že chřadneš, ale tvoje vyčerpané buňky po sportovním výkonu chřadnou určitě. Potem se ztrácí hodně minerálů a ty, abys je dodal po sportovním výkonu zpět, si dáš místo toho zákusek, kde je hromada tuků a prázdných cukrů. Není lepší sportovní nápoj nebo nějaký sachariďák? Nebo ovocný džus s banánem? Jinak moje klidová TF je mezi 40-42, pokud mám nad 50 jsem buď přetrénovaný nebo na mě leze bacil ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 30.01.14 12:32

Ale jo, souhlasim. Spíš to je nadsázka... Myšleno jako že úplně vyloučit sladký (nezdravý, zbytečný) z jídelníčku taky neni ideální cesta. Neznamená to, že po výkonu jedině dort.

Jim všechno. PS: nejlepší pití po výkonu je pivo, vadí v něm jen alkohol... Klidovku jsem měl "za časů chcípáčka" 70 - 75 a v nejlepší formě kolem 50.. Ono to je dost daný od přírody řekl bych v rozmezí + - 10

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: radulov
Datum: 30.01.14 17:05

Každý den jdu do města,tam jsem chvíli a pak jdu zpět (20minut cesta tam a 20 minut cesta zpět),potom večer běhám 15 minut a to je z pohybového hlediska vše,což je podle mě velmi málo.

Od 15:00 mám čas až do 20:00,co bych měl dělat těch 5 hodin?

Většinou jsem doma,ale chtěl bych místo toho spíše něco dělat,takže má otázka zní,co bych měl dělat,jestli chodit lesem,na hory,nebo co?

Díky.

Datum: 31.01.14 10:13
avatar

No a kolik jsi už shodil? Důležitá je právě ta strava, nemusíš dělat vůbec nic, ale pohybem to mužeš urychlit. Je důležité jíst pravidelně, aby si tělo pamatovalo, že dostane zas najíst. běhání je zbytečné, jde jen o spalování kaloríí a to rozhodně neznamená spalování tuků. Ovšem za předpokladu, že udržíš tepovou frekvenci okolo 120-150tepů, spaluješ podstatný podíl tuků, ale né, během 15minut. Už jsem ti to psal, je důležitý čas a tepová frekvence, alespoň 60-90 minut a ani jednou nepřekročit stresové pásmo. Hormonální regulace a řízení čerpání energetických zdrojů je složitá věc a tady na to není prostor. V zásadě platí - dlouho, tep v oblasti aerobní a pravidelně. To nejdůležitější je ale strava. Nicméně musím dodat, že změna ve stravování by měla být trvalá, jinak se ti váha vrátí zpět. Neříkám, že si nemůžeš potom dát bůček, guláš nebo třeba to uzené koleno jak psal Jethro, když to bude jen občas...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 31.01.14 11:37

2 St.: Považuju za důležitější ten pohyb - svaly bez zátěže jdou do háje. Pokud je dost pohybu, tak může jíst prakticky bez omezení. Pokud jsem v plné zátěži, tak žeru co se do mě vejde a stejně hubnu. Ovšem "dvouhodinová procházka" u mně znamená za ty dvě hodiny naběhat 20 km ;) Bez pohybu jen způsobem stravování se zhubnout dá, ale řeší to jen váhu. Pohyb je zásadní pro vývoj svalů a pro celkovou kondici, navíc tělo v pohybu spálí řádově víc energie než tělo na gauči.

Pohyb na hubnutí - co nejdéle, tepovka v aerobním pásmu (obecně - pokud můžeš plynule mluvit tak jsi v aerobním pásmu). Pro tebe bude ideální chůze s hůlkama (nordic walking) - v práci je víc svalů (i ruce) a díky tomu je při stejné TF větší spotřeba. Zároveň hůlky odlehčí zátěž kolen. = Chodit aspoň obden na dvouhodinové procházky po lese, pokud tě to baví a máš čas tak i na delší. Ideální jsou polodenní až celodenní výlety na běžkách - dopoledne dojdeš k hospodě, dáš si jídlo (stačí polívka) a odpoledne dojdeš zpátky. Dobré je i plavání - všechny styly nebo aspoň kombinace prsa - kraul - znak

Pohyb je dobrý každý, pokud máš čas jen 15 minut, tak je lepší hýbat se těch 15 minut. Říct si "na hubnutí to je moc krátké" a nedělat nic je horší varianta. Ono jde hlavně o celkový čas pohybu - pokud se budeš hýbat 8x denně 15 minut, tak to ve výsledku bude podobné jako jednou denně na dvě hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.14 13:30
avatar

Jenže ty to bereš podle sebe nebo podle trénovaného sportovce. Já se mu snažím ušít přímo něco na míru, poněvadž nepředpokládám, že je nějak extra trénovaný. U člověka s nadváhou jsou problém klouby a jak jsem psal, aerobní kapacita. Ty třeba můžeš běhat dvě hodiny na 150 tepech, ale pro nesportovce tep vyskočí do stresového pásma na několika málo metrech, takže zatímco sporotovec jede už na tuky hned od začátku, nesportovec bojuje s laktátem, protože běhá jen na cukry uložené ve svalech, spálí sice hodně kalorií, ale nespálí ani gram tuku. Tak stejné je to i s dobou cvičení - tělo sportovce, které trénuje pravidelně, je zvyklé šetřit s energií, takže čerpá i z tuků hned po začátku, zatímco tělo nesportovce má z tohoto chování šok a předpokládá, že zátěž brzy skončí, preferuje jen cukry, jako zdroj energie. Teprve po 20-40minutách v závislosti na kondici si tělo nesportovce uvědomí, že už cukry docházeji, takže by mělo šetřit s energií a přidat energii z tuků. Proto je ze začátku, než si tělo navykne na pravidelný pohyb, výhodnější jedna dvouhodinová procházka než 8 patnáctiminutových. A nikdy nepřekročit pokud možno aerobní pásmo, protože pak se čerpání z tuků zastaví a dlouhou dobu zase trvá než se obnoví! A hlavně je důležitá ta strava! Žádný moučník nebo dortík, kde jsou rychlé cukry - monosacharidy, disacharidy, oligosacharidy... Tím jen umožní inzulínouvou reakci. Inzulín je hormon anabolický, otevírá dvířka do buněk, takže fedruje cukry do zásob, ale bohužel to platí i pro tuky! Navíc se inzulin drží v krvi zhruba dvě hodiny, takže brání čerpání z tukových zásob i po tvrdém tréninku v době regenerace.Tady se mnoho lidí diví, proč nemůžou zhubnout, když tak tvrdě cvičí - za vším stojí inzulín! Nebo jedna známá chodí běhat, spočítá si kalorie, kolik vyčerpala a doma si dá klobásku, ta má přece kaloríí míň...jenže zatímco ona čerpá energii z cukrů, protože běhá při nesprávném tepu, energie z klobásky se jí uloží do tuků, protože klobáska je jen tuk. Ohromné množství tuků má i ten zákusek - v kombinaci s rychlými cukry a inzulinem v krvi je to časovaná bomba. Jediné tuky, které by člověk měl jíst jsou ty nenasycené!, které jsou tělu prospěšné. Jakékoliv živočišné nasycené nebo transmasné kyseliny nemají v žaludku co dělat.Takže pořád si stojím za svým, změna jídelníčku je priorita, pohyb už není až tak důležitý, respektive jen pohybem a zárověň špatným jídelníčkem člověk nezhubne. Já jsem sunadl 12kg za dva měsíce jen změnou stravovacích návyků, pozdeji jsem přidal chuzi, denně 8-10 km, samozřejmě mně to stálo i nějakou svalovou hmotu,ale dva měsíce v posilovně to napravily.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.