Posilování vs zlomenina

Od: Datum: 23.12.13 11:31 odpovědí: 5 změna: 03.01.14 21:27
avatar

Chci si koupit činku. Zkoušel jsem si jí v obchodě, a pocit jsem měl dobrý. Kdysi jsem měl ale ruku zlomenou v zápěstí. Doktor mi řekl, že činky dělat můžu. Na internetu jsem četl ( http://posilovacicviky.info/j…-kde-koupit-jednorucni-cinky/ ): " Častou chybou začátečníků je právě používání přehnaných vah, takové posilování ale nejenže hrozí opravdu vážným zraněním, ale především k ničemu není _ nikdy neodcvičíte celou sérii pořádně, natož úplně všechny. "

Takže mám strach, že bych měl zlomeninu, ale fakt nevím. Jsem na tohle amatér. Pravda je, že jsem měl 10 KG činku, a že paže byla úplně v pohodě, bolest byla jen svalů. Akorát jsem cítil tlak v zápěstí. Ale je to možná tím, že zápěstí mám slabší než saly na paži. Jak poznám, že činku nemám cvičit? Je můj pocit hypochondrický?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.13 11:34

10 KG je na začátek opravdu hodně. Jedna věc je držet, druhá je cvičit s tím. Doporučila bych asi na začátek ubrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 11:38
avatar
Mám to samé na pravé ruce, řekl bych ze první půlrok mě bolelo zápěstí ze je namozene a ne úplně rozcvicene. Proste to nepřeháněj a respektuj bolest. Teď nemám problém se zátěží 29kg/ruka.
doplněno 23.12.13 12:03: Jj, úplně ne bolest ale divný pocit jako to bylo namozene v kosti, divně to zní ;) to půjde, jen to nedělej za každou cenu a neboj se i týdenní pauzy než to zase odezní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.13 11:53
avatar

Ono to ale není bolestivé, spíš cítím jen tlak. Bolest to není.

Od: fribble*
Datum: 23.12.13 11:40

Dobře zahojená zlomenina je pevnější než původni kost o tzv. svalek. Pokud tedy cítíte bolest jen ve svalech, není důvod k obavám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.14 21:27

Víš, já sice nejsem doktor, ale studuju medicínu a můžu ti říct, že v místě tvé zlomeniny či nalomeniny je kost tak silná, že ji hodně těžko zlomíš. Je to způsobeno tím, že tělo do toho místa transportuje všechen možný vápník a fosfor (základy kostí) a nacpe se ho tak toho tolik,že to strašně těžko zlomíš. Ale jen v tom přesném místě, kousek dál už je to normální kost.

Takže buď úplně v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.