Posilovani - cukry/tuky

Od: Datum: 11.01.14 21:15 odpovědí: 15 změna: 16.01.14 10:23

Čau, chtěl jsem se zeptat proč při posilovani nemam jist tuky ani cukry.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 11.01.14 21:24
Je třeba jíst vyváženou stravu, stále... Při posilování jsou důležité bílkoviny ale i ty cukry, tedy před posilováním aby byla energie.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jokec
Datum: 11.01.14 22:03

A co se děje, když se ji i cukry a tuky? Navim mam takove metabolismus, ktery ani tuk nezadržuje.

Datum: 11.01.14 23:24

Chcete při posilování jíst? Radši se nabaštěte až po posilování .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.14 07:40
avatar

Taky pravda, to by to mohlo jít zase rychle ven. *smich*

Jinak tedy k původnímu dotazu, není nic tak jednoduchého. Tedy, jednoduché cukry nejsou dobré skoro nikdy, i když před hodně vyčerpávajícím výkonem se dají doporučit, protože nárazově dodají nejrychleji potřebnou energii. Tuky, to je taky složitější, protože nejsou tuky jako tuky. Například tuky z ořechů se dají zařadit do stravy kdykoli a určitě jsou jedině ku prospěchu, naopak takové vepřové sádlo nebo dokonce těžké chemikálie jako jsou transnasycené mastné kyseliny jsou věci, kterým je dobře se obloukem vyhnout vždycky!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jokec
Datum: 12.01.14 10:08

Ale proč? :) Vždyt posilovanim tuky spaluji.

Datum: 12.01.14 11:18
avatar
Na spalování tuků musíš pomalu běhat, při posilování tuky nepalis!
doplněno 12.01.14 12:25:

to víš poněkud špatně. Když budeš mít na břiše tuk, tak posilování břicha se ho rzhodně nezbavíš resp neúměrně námaze. Přitom když budeš běhat, tak se spálí brzy těmi největšími svaly - stehna.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jokec
Datum: 12.01.14 12:17

Hmm, zajimave, pokud vim tak posilovanim břicha se odbouravaji tuky :). Ale o to mi nejde, jen chci furt na tu samou otazku odpověd proč ne tuky.

Datum: 14.01.14 16:46
avatar

Proč ne tuky? To je přece jednoduché. Na jedné straně je chceš přece shodit, proč je tedy na straně druhé do sebe rvát? Taky zapomeň na to, že cvičením břicha něco shodíš, na to musíš upravit především svůj jídelníček, další věc je tepová frekvence a doba trvání! Pokud zvládneš cvičit břicho nejméně hodinu v kuse v aerobním pásmu, pak něco shodíš, ale musí to být pravidelně a nejlépe dvě hodinky. Pokud ze stravy vynecháš tuky, přebytek sacharidů a úplně vynecháš rychlé rafinované cukry, pak výsledky uvidíš. Nejlepší na hubnutí je chůze, kdy je optimální tepová frekvence a kdy je zapojeno veškeré kosterní svalstvo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jokec
Datum: 14.01.14 19:15

Ja problemy s tuky na těle nemam :), pravě bych je potřeboval, a proto jedu spiš na objem. Proto si myslim že jist tuky pro mou postavu je dobre, abych měl živiny. Ale chapu že zas nějak extra nepřehanět, že to muže spusobit kornatěni cev.

Po tom co jsem četl přispěvky, tak si myslim, že tuky by neměli jist jen obezni lide, spiš jsem si ze začatku myslel, že za to muže srdce, ktere třeba při treninku tuky špatně snaši :).

Datum: 14.01.14 20:04
avatar
Ty teda perlis tuky nejsou vhodné pro nikoho! Žádné živiny v tuku nenajdeš. Živiny najdeš jen v ovoci a zelenině, popřípadě masu, když to taky zatěžuje organismus. Prospěšné jsou leda tak v nenasycenych mastných kyselinach, tedy ryby, ořechy atd, ale taky v omezeném množství. Nasycene mastné kyseliny rozhodně ne a to platí pro všechny, nejen pro sportovce.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: jokec
Datum: 14.01.14 20:32

Jo to jo, však řikam problemy s cevami, ale zase jdou zdrojem energie, kterou potřebuju ziskat, tak nebo tak.

Datum: 14.01.14 20:59
avatar
A ma co potřebuješ energii z tuků? Na posilování? To nemyslíš vážně?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokec
Datum: 15.01.14 19:27

Tak mi prosim řekni naco si tělo uchovava tuky? :D

Datum: 16.01.14 10:23
avatar

Při správném stravování si tělo tuky nepotřebuje uchovávat. Tuky - živočišné - jsou jen odpad, z důvodu kyselinotvorné stravy. Tyhle škodliviny neumí organismus zpracovat, takže je odkládá tam, kde nejsou pro tělo nebezpečné. Nějaké se můžou usazovat i v cévním systému, ale tam jsou pro člověka nebezpečné. Tuky si rozhodně organismus neukládá proto, aby měl zásobu energie. Tuky jsou sice vydatný zdroj energie, ale hodně pomalý, složitý a aby tělo čerpalo energii z tuků, jsou k tomu potřeba i sacharidy a hlavně kyslík. Takže na nějakou okamžitou zátěž, rychlostní sport, sprinty, posilování nebo práci v anaerobním režimu čerpá tělo energii z glykogenu, který je uložen ve svalech (tedy rychlý okamžitý zdroj energie bez složitého rozkladu molekul), zbytek je uložený v játrech pro nezávislou práci orgánů a mozku a pro udržování hladiny cukru v krvi. Svalový glykogen vydrží cca na 60-90 minut extrémě intenzívní práce, možná i více, zásoby se odvíjí od trénovanosti. Po této době musí člověk zvolnit, chtě nechtě, sval prostě přestane pracovat, každý pohyb bude namahávý, pomalý, protože složité čerpání energie z tuků je pomalé. Tuky jako takové se hodí pro vytrvalostní aktivity, kde člověk pracuje v aerobním režimu, ale i štíhlý člověk má dostatek tuků na několik týdnů práce v aerobním režimu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.14 17:54

A kdo ti řekl že při posilování nemáš jíst tuky? Taky posiluju a tuky jím a jím i cukry , vlastně už 22 let . A je mi dobře . Jdu si zacvičit na lačno , po treninku dám biftek nebo třeba chleba se sádlem . A kafe s cukrem . Potřebuju sílu k práci takže se takto udržuju v kondici. Pokud by jsi se zeptal aktvního sportovce kulturisty proč omezuje tuky a cukry , asi by odpověd byla jiná . Ale na to jsi se neptal .

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.