Posilování x růst

Od: Datum: 23.11.13 21:15 odpovědí: 3 změna: 24.11.13 08:07

Ahoj, moc rád bych začal pořádně posilovat ,ale čet jseml něco v tom smyslu ,že posilvání zastavuje růst a přece jen,... Nejsem zrovna nejvyšší je mi 15 a měřím jen 170cm, takže bych se chtěl ještě maličko vytáhnout. Takže se ptám:

Je rozumné posilovat, když bych chtěl ještě vyrůst?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.13 21:33
Osobně si myslím, že tvarování svalů nemá na růst kostry žádný vliv. Naopak pevné svaly Ti pomohou k hezkému držení těla .
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.11.13 21:34

Začít někam chodit můžeš, ale zase to nijak nepřehánět. Ale spíše se udržovat. V posilovnách/fitness centrech jsou trenéři - odborníci - poradí - minimálně ze začátku doporučuji, pomohou, ať si neublížíš a cvičíš efektivně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.11.13 08:07
avatar

Sice nejsi zrovna nejvyšší, ale prcek taky ne. Mít v patnácti 170 cm není málo. Člověk roste hlavně proto, že se mu do délky natahují dlouhé kosti a ty porosteš ještě nejméně tři, možná i čtyři roky.

Tak ti radím, klidně posiluj. Jestli máš trochu obavy, že vzpěrači jsou samí prckové, pak takové obavy klidně hoď za hlavu. Prckové jsou ve vzpírání ve výhodě, protože nezvedají činku tak vysoko. Proto nikdy neuvidíš dvoumetrového vzpěrače. Proti prckům se prostě neprosadí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.