Nešikovnost vs sport

Od: Datum: 21.11.13 15:53 odpovědí: 6 změna: 22.11.13 13:15

Dobrý den, ráda bych se s vámi tad poradila o jedné věci, takže předem děkuji za rady ale kecy typu, že se nehýbu atd... si nechte rovnou pro sebe ;) dík. Takže k věci: ve škole mi nejde moc tělocvik ne že bych byla tlustá, nebo měla ochablé svaly, spíš naopak jsem štíhlá a mezi holkama z našeho ročníku nejsilnější a pohyb mám, ale jaksi to neumím nevím proč převést to do praxe. Prostě i slabší holky i ty které mají nadváhu umí šplhat daleko líp než já a třeba uvedu příklad: máme šplhat, tak se snažím se uklidnit a řeknu si to bude dobrý vždyť mám sílu v rukou, v nohou atd... a pak když na mě přijde řada chystám se chytnout se tý tyči co nejpevněji ale svaly mi vždycky nějak vypoví službu a to co chce mozek neumí zpracovat, nto samí na hrazdě nebo když házím krikeťákem tak i když mám jinak dobrý švih v rukách tak si to vždy s prominutím po*eru tak že buď to neumím využít ten švih v ruce a nepřenesu do toho míče tolik energie kolik bych si představovala a nebo to hodím uplně křivě přinejhorším za sebe ano tak nešikovná jsem. Třeba kámoš říkal že bych byla hodně dobrá brankářka, teda ne že bych chtěla být fotbalistka ale ráda bych se naučila bránit branku tak abych míč nechytala způsobem chytit a pak si dát do držky :DD Takže bych na sobě chtěla zapracovat a naučit se využít tu sílu v praxi abych neměla tak blbý známky v těláku atd... Jestli jste měl někdo stejný problém tak bych byla ráda kdybyste mi napsali jak ste to vyřešili atak. Děkuji předem za rady ;) :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecobecny
Datum: 21.11.13 15:58

Mno. Já bych to vyřešil asi tak, že bych se na to zvysoka vys**l. Taky mě nutili celej gypl hrát košíkovou a byl jsem levej jak turecká šavle. 99 lidem ze 100 budou v praktickém životě věci jako šplh, hraní basketu a salto přes švédskou bednu úplně k ničemu. Na tvym místě (pokud by mi na zmámce z těláku záleželo), bych uháněl k doktorovi, simuloval bolest zad (prakticky neprokazatelné) a přiměl ho k vystavní potvrzení, že musím být osvobozek z těláku, jinak mi hrozí křivice, mor a lepra. Určitě máš někoho známýho mezi doktorama. Tak kup velkou flašku skotský a hurá na návštěvu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 16:00

Nevím, na základě čeho soudíš, že seš silná.

Zkus:

Zbyby na hrazdě, žebřinách.

Lezení na stěně, příp. bouldering

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 21.11.13 17:16
avatar

Taky bych se opatrně zeptal, jestli to, že máš sílu a tak, není jen tvůj dojem. Sama od sebe mít velkou sílu asi nebudeš, to bys jedině musela něčím trénovat.

No a že jsi nešika? Možná by to zas chtělo trénink. Chodit jsi se učila jak dlouho? Teď už to umíš. A házet jsi se učila jakou dobu? Jestli nikdy nijak, tak se nediv. Stejně, jako je nutné se učit na kole, na lyžích, na bruslích, plavat ... a někomu to jde skoro hned, někomu to trvá dlouho a někdo se nenaučí pořádně nikdy (ale i tak to potom umí neporovnatelně lépe, než na začátku). Tak je to se všemi pohyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 22:59
avatar

Je to jen o tréninku. Ve vyšším věku by to mohla být třeba roztroušená skleróza, ale u náctiletých tohle nehrozí. Měl jsem ve škole podobný problém. Jakékoliv cviky a tělocvik celkově byl pro mě ze začátku horor. No ale měl jsem štěstí - dřív byly mezi paneláky tzv. klepače, což vypadá jako hrazda a sloužilo to původně k vyklepávání koberců. Občas jsem tam zašel, udělal pár zhybů, potom jsem se naučil i výmyk, o kus dál jsem se na stožáru naučil šplhat po tyči. Házení kameny jsme trénovali odmala, s tím jsem něměl problém.

Ono si to málokdo uvědomí, ale každý cvik znamená zvládnutí koordinace mnoha svalů. A to chce praxi, kdo ji nemá, ten se hýbe jako nemehlo. Zajdi si na nějaké pole a zkus házet kameny (ne do míst kde někdo je). Po pár desítkách hodů se ten švih zažije a bude to v pohodě. Stejně tak si to chce najít něco, co bude fungovat jako hrazda nabo si hrazdu mezi futra koupit domů - otázka asi 200 Kč. No a lezení po tyči se dá trénovat třeba v nějakém striptýzovém klubu - to byl samozřejmě vtip :)

Btw. když jsi tak silná, kolik uděláš zhybů na hrazdě? Alespoň 10? Lezení po tyči je nejen o koordinaci, ale taky o síle v rukách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 22.11.13 11:06

Holka a 10 shybů? To by patřila mezi promile extra silných. Většina neudělá ani jeden a ty silnější max. 2-3...

Že jsi silná může být jen tvůj pocit, jak na tom opravdu jsi se zjistí snadno těma shybyma, klikama atd. Jestli to něco jde nebo nejde záleží na tréninku a pohybovém nadání. I bez talentu se dá vypracovat na dobrou úroveň, chce to ale hodně trénovat - pravidelně často na tom makat. Někdo vyšplhá po tyči hned jak mu ukážou jak, někdo na to musí dřít desítky hodin, to samé házení, chytání míče robinzonádou atd - pokud opravdu budeš makat, tak se to naučíš.

Mně vždycky bavily sporty které mi nešly - plavání, gymnastika, delší běhy.. Někdo poprvé skočí do vody a stovku ukrauluje za 1:30, já začínal na 4 minutách stylem "topící se krysa";) a pod 2 se dostal až po ročním tréninku 1x týdně. Dneska v klídku kilometr za 16 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rafn
Datum: 22.11.13 13:15

Někdo má třeba od přírody třeba slabá zápěstí, nebo něco co je ke šplhu potřeba. Dělejte sport, který vás baví a jde vám (ježdění na kole, běh, plavání), které nepotřebují sílu jenom v pažích. I ten fotbal jde. Hlavně, že je pohyb. Já jsem z toho při studiu VŠ vypadla - a teď: mám metrák.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.