Jak trénovat volejbal?

Od: Datum: 10.01.14 18:53 odpovědí: 2 změna: 13.01.14 16:36

Dobrý den je mi 15 a začala jsem hrát voleybal,vím že je to pozdě ale líbilo se mi to a baví mě to. Ale jsem na to nešikovná nejdou mi prsty ani bagr ani podání ani smeče , jsem nejhorší ze všech. Neměl byste někdo nějáký typ jak bych mohla třeba doma trenovat, abych se zlepúšila (máme i zahradu takže mám možnost pinkat )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.14 19:06
avatar
Najdi si nějakou vysokou zeď a pinkej o ni prsty, občas bagr... nebo s kamarádkou na zahradě.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: vojelbalista
Datum: 13.01.14 16:36

Najdi volejbalisty v okolí (oddíl volejbalu),pokud nejsou tak aspoň učebnici která základy probírá. Jak hrát se na dálku radí špatně - poloha prstů na míči, pohyb ruky a zápěstí při smeči atd se těžko vysvětluje. Chce to aby tě hned někdo zkušený opravil - zažité zlozvyky se odstraňujou hodně těžko, chce to učit se hned správně. Možná najdeš rozfázované obrázky na netu, podle nich to můžeš odkoukat.

Základ prstů i bagru je včas se správně postavit tam kam to poletí, a další věc hlavní je hrát nohama jakoby z podřepu. Volejbal je poměrně těžká hra a učí se dlouho. Časem se ale slušně hrát naučí i dřeva tak nezoufej ;)

Smeč - odbíjí se před sebou a zápěstí se na konci sklápí dolu. Hlavní chyba je míč trefovat za sebou nebo přímo nad hlavou - musí být vepředu (jinak to letí rovně = mimo hřiště)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.