Jak co nejrychleji regenerovat?

Od: Datum: 06.11.13 23:39 odpovědí: 4 změna: 07.11.13 21:59

Zdravím,

co může pomoci urychlit regeneraci? Jak co nejlépe a nejrychleji regenerovat? Jde o to, že za několik dní mám soutěž a potřebuji se dobře připravit. Trénuji proto každý den kolem 3h s tím, že po pár dnech si dávám pauzu. Ale i tak si připadám docela přetrénovanej, unavenej, depresivní, zvlášť když trénuji více dní v kuse. Potřeboval bych teď ale trénovat každý den. Mám v plánu po soutěži trošku zmírnit tréninky a dopřát si trošku oddych a pauzu, ale teď bych těch pár dní potřboval co nejlépe natrénovat a připravit se. Jak rychle regenerovat tak, aby se tělo stihlo jakž takž zregenerovat za teěch 24h a mohl bych další den trénovat?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bezec
Datum: 07.11.13 10:03

Hm, a to běháš, střílíš z luku, hraješ šachy nebo jsi kulturista?

Hlavně za pár dní už moc nedoženeš, než to lámat přes koleno a být unavený ještě víc, tak je lepší dát pauzu, pak něco potrénovat, pak dát zase pauzu a nakonec soutěž. (ale to je jen obecně). Na rychlejší regeneraci pomůže masáž, správná výživa atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 17:05
avatar

Chce to dobrého výživového poradce, protože nesprávně zvolené jídlo dokáže ubrat opravdu moře energie.
Na účinný odpočinek je dobré použít relaxační techniku pomocí alfa vln nebo i hlubších.
Pohodlně se posaď te (v leže usnete) a pusťte si třeba tohle:
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 20:00
avatar
Bohužel s tim vám nikdo neporadi, protože každý člověk to má jinak. Někdo si nejvic odpočine na verande u kafe a cigarety a druhý když si zabehne kilak.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 21:59
avatar
Odpověděl sis sám, jsi pretrenovany. Přečti si něco o superkompenzaci, regenerace se urychlit nedá, snad kvalitním spánkem a jídlem, ale i tak to potřebuje svůj čas. Tělo sílí při regeneraci, tréninkem se ničí. Proto se forma plánuje několik měsíců předem, aby byla správně nacasovana. Treninkem bez odpočinku učíš tělo zpomalovat, protože unavený sval nemůže podat vyšší výkon.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.