Brýle na plavání - nasazuji je spávně?

Od: Datum: 29.10.13 21:55 odpovědí: 3 změna: 30.10.13 07:41
avatar

Dobrý den,
tak pro dnešek přináším zcela netradiční otázku, mám problém s plaveckými brýlemi, asi si je neumím nasadit. Když jsme tuhle byli na bazénu s kámošem, který závodně plave, a já se před ním nasadil brýle, řekl mi, že to dělám špatně - já si nejdřív dám brýle na čelo, pak si dám až na oči sklčka, a to velmi opatrně - on vak říkal, že se nejdřív dávají na očí pávě ty sklíčka a ty se pořádně přitlačí, pak se chytne ta guma co je v zádu, strčí se za ní celá dlaň a poádně se natáhne, a pak až pustí, aby brýle dobře těsnily. Když jsem e o to pokoušel podle jeho návodu, hrozně sem se lekl, jak se mi ta těsnící guma zarývá do očí (do očních důlků xD) a jak to prostě celé tlačí na oči, měl jsem strach, že mi snad prasknou, tak sem ty brýle rychle sundal a kámoš se mi hrozně smál. Pak mi je skoušel nasadit ještě on, ale to už bylo tak otřesné, že sem to nevydržel a začal řvát, ať to rychle sundá, že mi drtí oči. Nakonec jsem si je teda radši nechal ve skříňce, a teď mám záňet spojivek. Takže...Prostě si je nedokážu nasadit protože mi to strašně vadí. Doopravdy se to tedy takto nasazuje a má to pořádně tlačit, že máte pocit, jak vám explodují oči? (navíc se to pak nedalo odlepit od pokožky, takže sem měl pocit toho, že mi oči vylezou z důlků a zůstanou viset na tvářch - to zní hrozně, ale přesně tak strašný a úproný pocit to byl) a to mi je prý nasazoval jen lehzce, sobě to dělá tak, že tu gumu má snad 15 centimetrů za hlavou - nechápu, že vůbec ještě ty oči má.. Takže děkuji za odpoveď, sem s toho docela smutný, že to takhle dopadlo a nevím si vůbec rady, co s tím (mimochodem, mám kvalitní brýle od Speedo, přesně nevím jaké, ale kamarád mi je jako zkušený plavec doporučil, takže jsou nejspíš dobré) ještě jednou - děkuji a omlouvám se za hrubky, píši s telefonu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 29.10.13 22:16
avatar

To je ale blbost.

Staci si najit jakekoliv video zavodnich (tim myslim skutecne vrcholovych) plavcu pred startem zavodu a je videt, ze si nasazuji bryle uplne normalne.

Ze satem prijdou vetsinou uz s brylema na cele a pak je jenom usadi pres oci. Jak je pred startem zabiraji kamery, tak je to krasne videt.

Dulezity je ale stejne pouze vysledek. Tedy aby si videl, aby to nebylo extremne nepohodlne a hlavne, aby to tesnilo. Jak toho dosahnes je neprosto jedno.

Zpusobu, jak si nasadit bryle muze byt milion a zadny rozhodne nebude spatny, pokud se dosahne stejneho vysledku.

doplněno 29.10.13 22:16:

ze saten

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vlasatec*
Datum: 30.10.13 06:23
Jediný správný způsob je ten který vyhovuje přímo vám. Nehrotil bych to...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 07:41
avatar

jj, možná máte trochu větší oční důlky než má váš kamarád a potřebujete větší brýle.

Brýle musí držet na kosti a ne na oku.

*

co si já osobně myslím o plaveckých brýlích :

Můj otec byl závodní plavec. Jednou jsem po něm taky chtěl plavecké brýle. Nechtěl mi je koupit, že jsou k ničemu, protože se s nimi špatně plave, zamlží se a pak přes ně stejně není vidět. Tak jsem si je koupil sám a zjistil jsem, že jsou k ničemu, protože se s nimi špatně plave, zamlží se a pak přes ně stejně není vidět.

co si myslím o vašem zánětu spojivek :

Všiměte si, jaký vzduch je na bazéně. Ten známý vlhký zápach který cítíte na bazéně, není vodní pára, ale chlór. Nemáte zánět spojivek. Z chlorované vody máte podrážděné oči. Podruhé už to ale už bude lepší, potřetí ještě lepší a pak už si zvyknete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.