Třes nohou - zamrznutí pri rvačce

Od: Datum: 14.10.13 22:05 odpovědí: 14 změna: 18.10.13 20:15

Ahoj nevíte jak se zbavit tehle třesavky,je to adrenalin nebo co?delam docela dost dlouho thaibox ale kdyz ma dojit venku k bitce tak se zacnu třepat a nohy mi jako kdyby zatuhnou


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mike32*
Datum: 14.10.13 22:35

Nějak nechápu proč vyhledáváte bitky venku a né na tréninku ... já dělal bojové sporty leta a za venkovní bitky byl u nás vyhazov ... takový experty jsme měly nejraději ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.13 22:36

nevyhledavam je ale nenecham mlatit prece svoje blízke nejakym fetakem.

doplněno 14.10.13 22:38:

právě že jsem narazil na takoveho experta

Od: mike32*
Datum: 14.10.13 22:57

těžko na cvičišti lehko na bojišti - chce to ovládat své emoce a hlavně trénovat ...

Jinak postup při konfliktu je nejlepší asi takto :

1, utéct 2, pokud nemůžu útéct - volat policii 3, pokud neni čas volat policii a jsem již napaden - bránit se a rychle a účinně odrazit útok - poté ihned volat policii

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 14.10.13 22:40
avatar

Dobrý den, a není to jen psychika. Děláte silový sport a "perete" se při něm asi podle pravidel.

Snad každý trenér takového sportu radí svým svěřencům, že tuto techniku nemají zneužívat mimo sport. Možná to jako sportovec máte takto nastaveno v hlavě - a je to dobře, protože při Vašich schopnostech by při běžné rvačce mohl být malér. Asi by to neskončilo fackou, ale ublížením na zdraví. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 14.10.13 23:10

Je to o psychice - v tělocvičně o nic nejde, tady to bylo naostro. Asi jako přejít čáru namalovanou na silnici nebo stejně široký trám 10 metrů nad zemí - je to stejný, ale na trám většina lidí ani nevleze ;) Dá se na to zvyknout a natrénovat to - tj. cvičit na skutečný bitky. To samý maj třeba vojíci - do terče střílí skvěle a na nepřítele vystřelit nedokáže.

Kdo uteče vyhraje, nemá cenu rozkopnout obtížníkovi ciferník a mít problémy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.13 07:25

Ano je to o psychice hodne,vse pry zpusobuje adrenalin,na treninku je to uplne jiny nez na ulici.nepotrebuji se mlatit denně na ulici ale chci v techto pripadě utok odrazit a postavit se tomu a ne se rozklepat

Datum: 15.10.13 07:58
avatar

ty děláš thajbox a rveš se venku? Si uvědom, že jestli tě vyprovokuje nějaký opilec, ty použiješ ostrý kop a něco mu uděláš, pak máš problém. Jsme měli známého parašutistu, který dělal karate a právě toto se mu stalo. Vyprovokoval ho chlap, on ho sekl, chlap se svalil, válel se po zemi a mohutně simuloval. Známý dostal podmínku, zaplatil odškodné a to ještě mohl být rád, že z toho vyšel tak lacino.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.13 21:21

Ano ja vim ze to tak muze dopadnout a proto clovek musi vedet jak a kam uderit

Datum: 17.10.13 20:38
avatar
O psychice to určitě není, ta se dá zvládnout a ovládnout. Stres ovlivňuje nervový hormon sympatikus, ovlivňuje hladké svalstvo a to svou vůli neovládne nikdo. Vegetativni nerstvo ovládá taky parasympatikus, ovládá životně důležité funkce a jejich poměr záleží na tom, zda je organismus v klidu nebo zátěži. V případě stresové situace dren nadledvin uvolní adrenalin a glukokortikoidy - kortizol a kortizon. Zvýšená činnost sympatiku a stresové hormony ovlivní činnost většiny orgánů v těle. Jednoduše řečeno adrenalin je hormon poslední záchrany. Zvyšuje fyzickou sílu, sympatikus posunuje práh bolesti. Člověk může utíkat s poranenym tělem, necítí bolest a podává nadprůměrný výkon v případě ohrožení života. V případě těžkého zranění adrenalin ovládá svalstvo, tím brání prokrvení svalů a krev směruje do periferií- mozku a důležitých orgánů nutných k.preziti. Tepny mají volný průchod, kam je třeba a zároveň brání vykrvaceni třeba při poranění koncetiny při autonehodě. Bez končetiny se žít dá, ale bez mozku ne, proto je nutné zásobování mozku kyslíkem. Jednoduše řečeno, adrenalin je hormon tvora, který svůj boj uz prohrál.
doplněno 17.10.13 20:52: Hormony samozřejmě mají vliv i při sportu, to je taky stresova aktivita. Hormon noradrenalin zrychluje tep, zvyšuje rozklad glykogenu na jednodušší monosacharidy, rozšiřuje cévy ve svalstvech a zvyšuje jejich okyslicovani.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.10.13 22:11

Dekuji za slusnou odpověd,ale jde to i bez toho aby clovek necitil strach?aby nedochazelo zamrznutí nohou atd?

Od: asd*
Datum: 17.10.13 23:50

To je právě ta psychika - mozek situaci nevyhodnotí jako krizovou situaci ale jako běžnou, a výše uvedené se nespustí. Natrénovat to jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.13 23:50
avatar
Tak ten strach je vlastně spouštět, tělo koncentruje energii do svalů a mozek drží pohotovost.. třeba běžci na startu. Podobně jako cirkularka má rozběh a běh, člověk má přípravu na nečekané výpadky. Nez by se na startu vzpamatoval, ostatní by byli v cíli. Samozřejmě to závisí na celkovém fyzickém stavu a trenovanosti, i psychické pohodě. Někdo se bojí vysek ,jiný si uz zvykl a nic mu to nedělá. A to je ten poměr adrenalinu a noradrenalinu, sympatiku a parasympatiku. Dalo by se říct, az budeš zkušený bitkar , poměr adrenalinu bude nižší, napětí ucitis ,ale ten třes byt nemusí. Každý zažil ten pocit, svalový třes ve vypjatých situacích a nemusí to být rvačka,ale třeba nepříjemný zákrok u doktora či hádka s někým... Jestli te baví číst, neco o tom je tady a je tam i ten svalovy třes.
http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm
doplněno 18.10.13 11:32:

Ten odkaz nefunguje, tak jak bych si představoval. Nalevo si sjedeš posuvníkem a je tam SLOVNÍČEK - ADRENALIN A NORADRENALIN. Tam je to popsané.

Asd: natrénovat můžeš fyzický stav, ale ne řízení vegetativního systému. Nejde přece říct, dnes si zahraju na mrtvolu a zastavím si srdce. Člověk v neznámém prostředí nebo v nově vzniklých situacích nemůže být úplně v klidu. Pokud ale se v těchto situacích nachází pravidelně, bere to jako rutinu a řízení či poměr hormonů se změní. Pokud se bude prát denně a bude vyhrávat, bude víc v klidu a nebude tak rozklepaný, tělu bude stačit nižší dávka stresujících hormonů. Já třeba jezdím na kole a dám příklad - první den 60km s průměrným tepem 144, druhý den 100km s průměrným tepem 138, třetí den opět sto km tep 135, čtvrtý den 110km s průměrem 132tepů, pátý den 140km s průměrným tepem 129tepů - zhruba stejné trasy, stejné převýšení a zhruba stejné cestovní průměry. Názorný příklad toho, že se tělo dokáže velmi rychle adaptovat na vzrůstající zátěž a pracovat úsporně a chránit se před vyčerpáním. Samozřejmě jen psychickým myšlením tohle udělat nelze. Jiné je řízení u vytrvalců, jiné u sprinterů, jiné u vzpěračů, Profesionální cyklista nemůže být dobrý běžec i když má vytrvalosti na rozdávání, nervosvalové zakončení je nastavené na jiný rozsah pohybu, nejde si říct nebo myšlenkama ovlivnit, tak a teď zaběhnu stovku za deset sekund. I těm sprinterům na startu běží hormonální funkce na plný výkon, musí se soustředit veškerá energie tam, kam je třeba, zároveň mozek je v pohotovosti a čeká na výstřel...nejde si říct, teď pújdu někoho zmlátit, nejprv musí být ruka v pohotovosti, jinak ji ani nezvedneš.Pravidelným tréninkem ovlivníš pochody v těle, tělo si bude pamatovat pohyby a vydá jen tolik, kolik je třeba, jenže ze začátku to neví, tak dávkuje více. Je to všechno v tom článku popsané, i začátečník zajede dobrý závod v dobrém čase, je ale opojený hormony a ty mu tu energii pořádně vysají, nehledě na to, že pod dohledem stresových hormonů necítí bolest, únavu nebo poškození svalů a to se projeví během pár hodin nebo dní poté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.13 07:01

Děkuju

Datum: 18.10.13 20:15

super vysvětleniprectu si to

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.