Jake lyze koupit?

Od: Datum: 06.10.13 02:28 odpovědí: 10 změna: 03.11.13 00:35

Ahoj, mam na vyber troje lyze,

Atomic Race LT 7500,_ Fischer RC4 Supercomp SMU 8000,_ Salomon K 24 9000,_

Jsou to posledni pary v obchode ve sleve tak potrebuji rychle resit. Diky Martin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 09:23

No, nebylo by od věci něco napsat, jaký jste lyžař (předpokládám, že dobrý a ne jen "zazobaný" začátečníl, který chce dobré lyže, aby na svahu dobře vypadal).

Dále je rozhodující cena - opravdu chcete dát za lyže 24 900,- /ta další nula je snad jen překlep/?

Dobré lyže si nejlépe vyberete testovací jízdou přímo na svahu, tak si opravdu vyberete nejlíp, teď určitě na možnost není.

Atomic Race LT - Krojení ("šířka lyže") 120,5-74-105,3, radius: 16 m (165 cm)

Fischer RC4 Supercomp - Krojení 115-68-98 , radius: 15 m (166 cm)

Je tedy důležité si uvědomit šířku lyže, ono těch 5mm dělá dost. Nevím, jaké teď máte lyže, abyste si za jízdy nejel "po lyži". Dále si uvědomte, jaké děláte obloučky (radius).

Jinak všechny uvedené lyže jsou jsou pro pokročilé dobré lyžaře.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 06.10.13 09:40
Dále je rozhodující cena - opravdu chcete dát za lyže 24 900,- /ta další nula je snad jen překlep/?
Pravdepodobne se jedna lyze firmy Slomon, model K24, za 9 000,- Kc. Tedy puvodni tazatel to mel dobre a vsechny lyze jsou ve stejne cenove hladine.

Datum: 06.10.13 09:47

Tak to mi po ránu nedošlo a tak jsem je vyřadila rovnou :D Ale přislo mi to divné ;)

Datum: 06.10.13 23:14

Zdravim, to neni preklep ta cena je 9000,- Jsem stredne pokrocily lyzar,ale ne zavodni. Jezdim jen Alpy. Mam uz 10 let stare lyze od Atomic. Jsou ojete a meke. Tak ktere doporucite? Jo vazim 87 kg a merim 184cm.

Od: luke237
Datum: 07.10.13 07:55
Asi se budete muset zeptat na nejakem specializovanem lyzarskem foru.

Datum: 07.10.13 08:30

Na to, že se považujete za středně pokročilého lyžaře, tak si vybíráte lyže pro daleko lepší jezdce. Navíc pokud máte 10 let staré lyže, tak to bude opravdu velká změna.

Datum: 07.10.13 12:01

Casto jsem si take pujcoval vyze v pujcovne a taky lepsi modely a lyzovani bylo paradni. Proste lepsi lyze lepsi jezdeni. Martin

Od: petrvorel6*
Datum: 02.11.13 20:35

AHoj,

mám otázku trošku mimo téma. Myslíte si, že se do podobného vaku vejdou i dva páry lyží?

http://www.srovname.cz/fische…rmance/srovnani-cen/k.2140499

Díky

Datum: 02.11.13 22:55

Záleží na tom, jak je obal široký a jaké máte vázání (ty s deskou jsou "širší"). Do některých obalů lze dát dva páry lyží. Dělají se i obaly na dva páry lyži (do jednoho takového jsem dokonce nacpala páry čtyři)

Od: martin1965*
Datum: 03.11.13 00:35

Z mé vlastní zkušenosti je nutno si je nejdříve vyzkoušet. A hlavně stejně záleží především na sněhu. V kyprém prašanu můžete jezdit na všem a naopak měkké a točivější lyže Vám přijdou i někdy zábavnější. Zato na umrzlém, umělém sněhu budete vděčen za co nejtvdší a nejnabroušenější lyže. Můj přítel říká, že stejně je životnost lyží jen 50 dní a pak, tak jako tak, změní charakter (tomu ale nevěřím). Mě se osobně nejvíce osvědčily lyže Voelkl Racetiger gs (dlouhý oblouk) s kolečkem na přepínání tvrdosti lyží - fakt je to znát. Moje žena má Racetiger sl (slalom). Občas si je i půjčíme a je to změna. A cena není taky nikterak závratná - ceník říká cca 25 tis. ale starší model jsem sehnal (i s nastavitelným vázáním) za 13000 a manželka za 12500 (nové). Hlavně u všech lyží je třeba dbát na servis - to se podceňuje, ale dobře nabroušené lyže jsou dost znát.

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.