Vypadání kolečka vlasů

Od: Datum: 23.09.13 14:41 odpovědí: 3 změna: 23.09.13 16:52

Čím by mohlo být způsobeno vypadnutí kolečka vlasů "za týlem"? Místo zůstalo bez jediného vlásku, Cca 2,5 x 2,5 cm, Při projetí vlasy cítím v okolí postiženého místa jako-by lehoulinké pálení, nedokážu přesně určit.

Žádné léky neberu, nedávno (měsíc) jsem byl na odběrech, výsledky byly v pořádku.

Má někdo podobné zkušenosti? Popř. je vhodný k léčbě Anticor?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 23.09.13 16:02

rpt: pokud jste muž, je to naprosto normální projev účinku mužských hormonů od určitého věku muže. Neuděláte s tím nic. Zpočátku je to malé zřídnutí, kterého si všimne jenom pár nejbližších osob v rodině a okolí, pak kolečko velké jako desetník (starší česká mince z dob, kdy lístek na tramvaj nebo kubický metr vody ještě stál 60 haléřů (0,60 Kčs), pak větší. V rubrice sport je možné uvést i příklad našeho nejslavnějšího a nejúspěšnějšího běžce a olympijského vítěze Emila Zátopka. Také mu vlasy řídly a vypadávaly. A jaký to byl sportovec.

Nedá se s tím dělat nic. Nebo přesněji řečeno se dá dělat spousta nejrůznějších pokudů, za málo peněz i velmi drahých ale stále se stejným výsledkem. Vypadávání prý možná ovlivňuje i nošení čepice v horku a zapaření vlasů, nebo když se vlasy pravidelně nezkracují a nosí dlouhé, ale to je kde, je mnoho vlasatých mužů i bez lysinky, atd. Berte to jako fakt U žen se dočasné vypadávání vlasů léčí v péči dermatologa nebo endokrinologa a ne podomácku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rpt*
Datum: 23.09.13 16:38

Akorát mě překvapuje, že je to jen jedno místo z ničeho nic.

Ano, jsem muž a ještě bych napsal, že mi je 20, i v tomto věku si myslíte, že je to normální?

Datum: 23.09.13 16:52
avatar

Tento druh vypadávání vlasů - ohraničené kulaté lysinky - jsem viděla. Zkušenosti s léčbou nemám, ale je zdlouhavá. Kolega si několik měsíců z estetických důvodů holil celou hlavu. Ale jinak byl zcela zdravý, tak se toho nějak moc nebojte. A je víc než pravděpodobné, že čím dříve navštívíte lékaře, tím rychleji lysinka (časem lysinky) zase zaroste.

Více si přečtěte na:

http://nemoci.vitalion.cz/alopecie/

Dole je diskuse, tam zřejmě budou podrobnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.