Box - zlepší se časem kondička?

Od: Datum: 09.09.13 19:19 odpovědí: 6 změna: 11.09.13 15:50

Zdravim, dnes jsem byl na mém 4 treningu boxu. Maká se a to tvrdě. Tak to mam rád. Jen mě štve pomyšlení, že třeba za půl roku už maj většinou lidé své první zápasy. Někdo je má třeba i už za 2 měsíce. Těšim se na to, což o to. Ale nemam ani zdaleka k tomu potřebnou kondičku. Trener mě chválí, že se rychle učím, jsem technickej a pohybově nadanej, ale prostě nevydržim celé 3 minuty pracovat s aparátem (boxovacím pytlem)... Unavím se už tak po 45 vteřinách, kvůli tomu zpomalým na tempu a tak po 1.5 minutě už ani neudržím ruce nahoře, jelikož jsem prostě odšťavenej, na tož se do toho pytle pořádně opřít. Musim ty ruce prostě dát dolu, vyklepat se a pár vteřin si oddechnout. A i pak už ve svých úderech nemám takovou sílu. Je tu někdo a měl to tak podobně? Chodím jenou týdě běhat na 8 km. Trening máme 3x týdně a ten zahrnuje ve směs všechno co by měl (švihadlo, vytrvalostní trening na aparátech, tak i na výbušnost, trening úhybů atd). Ptám se hlavně těch, kteří už mají s boxem zkušenosti. Nerad bych četl zbytečné rady od franty, který neměl nikdy s boxem co dočinění :). To nemyslim ve zlim. Moje otázka tedy zní. Zlepší se ta moje kondička po čase? Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 13:13

Ano. Pochopitelne se treninkem fyzicka zlepsi a nemusi to byt jen box.

Ohodnoceno: 2x

Od: vlasatec*
Datum: 10.09.13 13:28

Rada Franty co nikdy neboxoval zní: vydrž a kondice se určitě zlepší. Možná se ještě trochu zaměřit na výživu aby při náročném treninku tělo nestrádalo.

Ohodnoceno: 0x

Od: neboxer
Datum: 10.09.13 18:16

Jasně že se to zlepší, znát je každý týden. Síla ubývá i trénovaným, otázka je za jak dlouho se dostaneš na jejich úroveň abys kladl odpor nebo i útočil. Pravej boxer by se asi měl bít do posledního dechu, ale já pokud bych cítil že těžce nestíhám, tak bych nečekal až rozbijou hubu hadrovýmu panákovi, ale hodil bych se KO ;)

Od: 951753
Datum: 10.09.13 18:23

Díky moc :). Je pravda, že za ten tejden jsem se hrozně moc zlepšil. Ale prostě když už tak 45 minut tvrdě trenuju, tak pak když mam dát dvojtej direkt levačkou do lap, tak tu lapu spíš pohladim, kvůli únavě. Prostě už nemam tu sílu v ruce... To mě hrozně štve.

Od: neboxer
Datum: 11.09.13 10:42

Že z chcípáčka budeš mistr po týdnu cvičení, to doufám nečekáš ;) Spíš to budou měsíce a opravdu dobrej budeš za pár let. U většiny sportů se na špici dostaneš tak za cca 5 let tréninku, box neni vyjímka. Za půl roku ten rozdíl oproti dnešku bude ale obrovskej, jen ta špice bude pořád daleko, (nebo bys musel bejt nadčlověk...)

Od: 951753
Datum: 11.09.13 15:50

O ničem takovym, že za týden ze mě bude bůh ví co, nemluvim. Ptam se na to, jestli se mi časem ta kondička zlepší. Ale díky za odpověď :).

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.