Zelený čaj-redukce hmotnosti, pravda?

Od: Datum: 28.08.13 20:57 odpovědí: 12 změna: 05.09.13 12:00

Dobrý den, mohu se zeptat, jestli je pravda, že Zelený čaj, neslazený má redukční účinky? Hubne se po něm? Nebo napomáhá tomu? Odburává tuky...? :) díky moc. :*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.08.13 21:07
avatar

no jestli jste si myslela, ze budete sedet a pit kvanta zeleneho caje a mate vystarano, tak jste se jaksi spletla :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.08.13 21:23
Pomáhá ale není to všelék.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 29.08.13 07:12
Lepsi ucinky ma Puer.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tlustoch*
Datum: 29.08.13 07:48

Když nebudete pít a jíst nic jiného a budete se při tom intenzivně pohybovat tak ano

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.08.13 06:32
avatar
Zelený čaj může obsahovat větší množství taninu ( hořčin ) než černý což může přispívat k lepšímu trávení ale jeho redukční účinky jsou spíš v tom že je močopudný a tím brání zadržování vody v těle. Pu-erh mi chutná, piju ho celkem pravidelně ale že bych po něm nějak hubnul to přes veškerou propagandu nepozoruju.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 05.09.13 12:00

pěkná blbost tohle udělat. Naopak při hubnutí je nutno jíst a pokud možno přidat pohyb, jde to i bez pohybu, ale mnohem pomaleji. Jediné kouzlo je v tom co jíst a jíst 5x denně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 30.08.13 07:08
avatar

Je spíš na pročištění organismu, ale není dobré ho pít denně velké množství, třeba dvaroky vcelku. Tak 3 měsíce a zase 3 měsíce vynechat. Při hubnutí je vhodné pít zelený čaj teplý místo jídla např. místo svačiny. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 30.08.13 15:25

Zelený čaj povzbuzuje = uběhneš víc kilometrů a tím víc zhubneš. tj. ano, tuky odbourává, ale sám od sebe ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.09.13 15:30
avatar
Blbost... Nezáleží na kilometrech, jen na tepove frekvenci a době běhu. Navíc začátečník by vůbec neměl používat jakékoliv "povzbuzující" prostředky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 03.09.13 11:57

Máš pravdu, ale popřemýšlej jestli ty kilometry přímo nesouvisí s dobou běhu a TF. Aspoň tedá jí např. 15 km sprintem nevydržim a trvá mi to hodinu a půl. A 20 km běžim prostě dýl, TF prakticky stejná ;)

Nepoužívat povzbuzovadla - souhlas, ale zelený čaj moc vliv nemá, asi jako kafe nebo tatranka. Mnohem víc povzbuzuje hezká baba co běží rychleji, to je o infarkt ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.13 13:15
avatar

Když přede mnou jede na kole hezká baba, taky brzdím To se mi pěkně zklidní tep.

Jinak je nutno říct, že začátečník, pokud chce hubnout, během určitě nezhubne, protože jeho TF bude tak vysoká, že nespálí ani gram tuku. Velmi orientačně TF na hubnutí je okolo 120 tepů, což odpovídá chůzi, popř svižné chůzi. Jakmile jen na okamžik překročí svůj aerobní práh, čerpání energie z mastných kyselin se zastaví a obnoví se opět až po dlouhé době. proto je vhodná konstantní zátěž po delší dobu a těch cca 12km za dvě hodiny v pohodě ujde.

Kofein - je stimulátor, zvyšuje TF a blokuje enzym, který se stará o odbourávání dvou stresových hormonů, adrenalinu a noradrenalinu. Pro hubnutí to nemá prakticky žádný význam. Pro sportovce začátečníky je ale nebezpečný tím, že svou vytrvalostní aktivitu zakládají na podpoře hormonů a takový trénink nemá žádný stimulační efekt. Snadno dojde k přetrénování a poškození nervosvalových vláken...člověk lidově řečeno neví, kdy má dost. Navíc kofein je diuretikum, tudíž podporuje odvodnění organismu a to není nejen při sportu žádoucí... Takže žádné čaje, kávy, coly, kofoly, limonády atd už vůbec ne bublinkové nápoje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 05.09.13 11:52

Zelený čajík všeobecně povzbuzuje. Takže to hubnutí je jedině v tom, že sebou člověk nepraští a neusne jako špalek. Nemá problém se jít pohybovat. Pro dost lidí to ale platí třeba i o kávě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.