Jaká motivace ke sportu?

Od: Datum: 04.11.13 12:01 odpovědí: 5 změna: 21.09.14 21:13

Dříve jsem sportoval ( běh, judo, kolo, posilovna ). Ještě před časem jsem se donutil celkem pravidelně běhat, jezdit na kole, klikovat ( cca 300 - 500 kliků denně, podle nálady ) švihadlo 15 - 20 minut denně. Na jaře jsem se účastnil závodu Spartan Race.Všechno bylo z čiré radosti z pohybu. Poslední 2 měsíce, se nedokážu dokopat ale vůbec k ničemu. Tělo by chtělo, ale mozek řekne, že to nemá cenu, nic nemá cenu. Pak mám špatnou náladu a už se to veze. Nedokážu si najít důvod proč ANO. Nedokážu mít tu motivaci, ten motor, který by mě hnal. Pomalu, ale jistě kysnu a puchnu. Na jednu stranu se na sebe nemůžu dívat, ale na druhou stranu nedokážu najít to správné PROČ se začít znovu hýbat.Asi je to spíš na psychouše, ale můžete mi poradit, jak získat motivaci, touhu po pohybu, nebo kde je sakra zakopanej ten pes? Já bych ho pak vykopal a začal se znovu hýbat. Chybí mi to, ale mozek je silnější, než tělo. Každý den, kdy se jen tak válím potom proklínám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fisa*
Datum: 04.11.13 15:05

Můžeš zkusit třeba některá motivační videa, zrovna včera jsem narazil na tohle a hned se mi začlo chtít posilovat. :)


Ohodnoceno: 1x
 
Od: claire*
Datum: 04.11.13 15:15

Není to jen podzimní blbá nálada? Třeba to přejde. Co permanentka do posilovny, nedonutilo by Vás cvičit zaplacených několik stovek? Nebo se domluvte s kamarády na cvičení - když budete mít pevně domluveno kdy a kde, tak se Vám to nebude tolik chtít odříct a vykašlat se na to.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: danecekdan*
Datum: 12.11.13 22:58

Motivace? Ženská...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dejvy*
Datum: 21.09.14 21:05

Rok se sešel s rokem a je to pořád stejně na prd.

Jestli jsem za ten rok udělal celkem 200 kliků, tak je to moc. Kolo neujelo za rok ani centimetr.

Znič mysl a tělo umře samo.

Je to na provázek.

Mužská ješitnost u mě nefunguje.

Co třeba nějaké stimulační drogy?

Datum: 21.09.14 21:13
avatar

na to se vykašlej... buď na to máš a snaž se nebo jdi od toho, protože se jen trápíš bez užitku. Udělej z toho rutinu, každý druhý/třetí den se na to vrhni bez možnosti z toho vycouvat. Povolíš jednou, povolíš vždycky. Omlouvá se jen dovolená nebo nadstandartní okolnosti typu, že jsi celý den pryč atd. Musíš být na sebe tvrdý.

V nějakém období můžeš chytnout slinu, že tě to bude i bavit, ale většinou se prostě musíš nutit... nebo si najdi parťáka, který už má něco za sebou a je aktivní. Nejhorší kombinace jsou 2 jedinci, kteří jsou na tom stejně jako ty a postupně se strhnout vzájemně, že se jim to vlastně nehodí...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.