ČR a sport

Od: Datum: 28.07.13 17:53 odpovědí: 6 změna: 29.07.13 08:12

Ahoj,rád bych se zamyslel nad problematikou sportu v ČR a vůbec našeho státu,který je 100 let za opicema.Otázky a povídání se bdue týkat zejména bojových sportů.

Jsem nadšenec bojových sportů,sám je provozuji a je to jediná věc,ve které umím nejlíp chodit.Myslím tim něco jako,když od mala někdo programuje a ve stáří je z něj jeden z nejlepších programátorů,talent a dřina.Rád bych si vydělával bjovým sportem,je to sport jako každý jiný,práce jako každá jiná.Jenomže problém je u nás v ČR,že jsme jak ovečky. Jakmile se řekne bojový sport,každý na Vás kouká mezi prsty a že by byl tento sport v ČR nějak ceněn se říct nedá.
Když se podívám do jiných států,např.: USA. Ano,v USA je vše naopak,nečekají tam na nic,jsou to v první řadě vlastenci a je to podle mého svět,kde začínají všechny trendy a ikdyž jsou s inteligencí,nebo-li naučení nejsou,ale nedivím se jim.My v ČR preferujeme jen jakési vzdělání,ano,je důležité,ale každý si může vybrat.Každý si může vybrat,jestli bude ta černá ovce a bdue dělat co ho baví,nebo se bude učit je naby měl dobré zaměstnání a zapadl do očí české nátury.Takhle je to ve zbytku světa také,ale vůbec se mi to nelíbí.
Poukážu na sport v USA.Jakmile máte nějaký úspěch,jste dobří a máte výsledky,jste v USA ceněn na vysoké úrovni.V této zemi si sportovců velmi váží.Můžete si tam vydělávat sportem ve velké sumě,jen u nás je to bída.Bojové sporty v USA jsou velmi ceněny,nekoukají tam na zápasníky jako by byli z jiného světa,to jen u nás. Rád bych toho napsal více,ale spíše bych tuto otázku prodiskutoval a nechce se mi psát do aleluja :). Hlavní myšlenka je,že u nás bojové sporty nebudou nikdy tak ceněny a placeny,nikdy nebudou bojovníci mezi lidmi přijati,ale v USA jsou před námi o několik let a váží si každého člověka a jeho kvalit.
Lidé v USA možná neumí učebnicic ekonomiky z paměti,neví kde je ČR,ale naopak rozvíjejí svůj talent a pracují na svém charakteru už od základní školy.pokud mi budete chtít předat moudra,že jsem úplnej blbec,stčte si si je tam.Jen píšu svůj názor a rád bych prodiskutoval co si o tom myslíte i vy.Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 28.07.13 18:02
avatar

Tak tedy, co si o tom myslim.

Myslim si o tom, ze tvuj dotaz nema ani hlavu ani patu.

Vzdelani (intelektualni) a sport jsou dve veci, ktere spolu nijak nesouvisi a vzajemne se ani nijak nevylucuji.

I v CR si muze sportovec vydelavat diky sportu velkne penize, musi se ale prosadit samozrejme co nejblize k vrcholu.

A vzdy budou sporty, ktere stoji v dane zemi na okraji zajmu a z nichz clovek zkratka nevyzije, kdyby byl sebelepsi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlasatec*
Datum: 28.07.13 18:07
Myslím, že sport moc hodnot nevytváří, daleko více by měli být hodnoceni vědci a doktoři. To v jakém sportu bude kolik peněz do jisté míry určuje masový zájem o daný sport a to je u nás hokej, fotbal a asi tenis, jinde peníze nevidím.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuk
Datum: 29.07.13 00:28

Přesně tak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 28.07.13 18:39

ty poznatky k diskusi máš odkud? přece Ti nic nebrání k tomu, aby jsi se šel projevit někam, kde na Tebe, jak píšeš, nebudou koukat mezi prsty. chceš diskutovat, ale předposlední věta tomu nenasvědčuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.13 21:10
avatar

Asi jsem to tak úplně nepochopil, tak nějaké myšlenky:

Řada studentů v US studuje jen díky tomu, že uměj běhat, něčím házet nebo do něčeho mlátit. Prolezení mají zajištěno jen a pouze svými sportovními výsledky.

Sověti taky dokázali vytáhnout ty nejlepší z nejlepších (i v nejútlejším věku) a zařídit jim všechno. Miliony lidí si byly rovny a neměly nic, ale na olympiádu se dostal ten jeden jediný, zázrak, který měl zajištěno všechno, aby mohl být tím nejvíc nejlepším na celém světě.

"Bojové sporty" dělá u nás každej. Většinou černobílé reklamy z kopírky v metru nebo vylepeny kdesi po zdech. Tradiční, klasický a elegantní sport (box) nikoho nezajímá, všichni (mládež) chtěj krav maga, pouliční mix a takový věci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.07.13 08:12
avatar

Nerozumím dotazu. Chceš provozovat sport? OK, už ho provozuješ. Chceš se tím živit? Dělej trenéra. Chceš aby ti lidi platili "jen tak", za to, že sportuješ? Probuď se.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.