Pitný režim při běhu

Od: Datum: 02.07.13 15:57 odpovědí: 3 změna: 03.07.13 22:53

Ahoj, na internetu čtu, že ti, co běhají více než 5 km, měli by průběžně doplňovat tekutiny. Bylo by nepraktický, abych musela celou cestu držet flašku s vodou, a tak jsem se podívala na sortiment, co obchody nabízejí. Našla jsem zhruba 2 druhy:

- ledvinka okolo pasu s dvěmi nebo čtyřmi flaškami,

- ledvinka ve stylu měkkého plastu, která může být celá naplněná vodou. Vede z ní trubička přímo do pusy.

U prvního typu se bojím toho, že pokud budou flaštičky poloprázdné, budou štěrchat a to by mohlo být při běhu nepříjemné. U druhé varianty se bojím, že je to blbost, zmetek.

Máte alespoň s jedním z typů zkušenost? Co byste doporučili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.07.13 16:19

No - "flašky na opasku" by asi byly otravné. Ledvinka - podle hmotnosti, pokud bude na 2 litry, pak asi taky.

Já mám dobrou zkušenost s něčím, jako je toto (nezavazí, ´netřepe se´, neštěrchá) - http://pitne-vaky.heureka.cz/acerbis-desert/ , jediná nevýhoda je, že s tímto nelze nést pohodlně další batoh. ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: vlasatec*
Datum: 02.07.13 17:00
Co takhle naplánovat trasy tak aby na ní byla přestávka na pití, třeba místní hospudka. Nebo udělat menší okruh z domu a běžet ho dvakrát. Já včera běžel 9,5km a napil jsem se jen před startem a pak doma...

Od: bezec
Datum: 03.07.13 22:53

Chce to vyzkoušet, každýmu sedne něco jinýho. Mně vadí všechno - jak camel tak flaštičky u pasu, řešim to studánkama nebo hospodou, pokud neni horko tak se dá 15-20 km bez pití celkem v pohodě (napiju se předtim a potom). Když už vláčim pití, tak nejmenší zlo jsou asi ty flaštičky u pasu...

Poslední otázky Poradny sport
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.